Zagadka piorunów kulistych rozwiązana??!!

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

ale to jest o piorunie kulistym a nie o orbach:) orbow nie widac golym okiem
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

Hm, zrobie sobie kule z pstryczka z zapalniczki xDD

Ciekawe ciekawe, chciałbym zobaczyć experyment na video
BTW: Matka, opowiadała mi że piorun kulisty przeleciał przez przeciąg w pokoju, podpalająć dywan(zrobila dymu, popodpalała ale ognia nie było na szceście) i wyleciala przez okno
VeNoN
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2007-06-24, 20:02
Lokalizacja: Chicago

Post autor: VeNoN »

Wiesz ze moich 2 znajomych wydarzylo się to samo i ze podobno ta kula jak byla w domu to kazdy stal pod sciana i się nie ruszal bo jak by się ruszyl t Ona by to wyczula , przyspieszyla i rozwalila dany cel / osobe !!?!?!? Prawda to ??!
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

Napewno nie ;). Piorun kulisty jak już teraz wiemy jest to wyparowany krzem czyli jest on lekki, czyli napewno jest to prawdą może on przelecieć przeciągiem, tak jak to w przypadku domu mojej mamy
Usunięto użytkownika 2829

Post autor: Usunięto użytkownika 2829 »

e tam...

ja czytałam teorie iż kuliste pioruny to zwierzęta zyjące w wyższych warstwach atmosfery (nie do końca się z nią zgadzam)

ale to o krzemach to już totalny odlot ;/ moja mama opowiadała jak jej taka kula wpadła do domu, i wcale nie wyparowała ani nie opaliła ścian
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

ja czytałam teorie iż kuliste pioruny to zwierzęta zyjące w wyższych warstwach atmosfery
:D :D :D :D :D :D
ale to o krzemach to już totalny odlot ;/ moja mama opowiadała jak jej taka kula wpadła do domu, i wcale nie wyparowała ani nie opaliła ścian
No to co się z nią stało? Wisiała w powietrzu aż jej ktoś nie zabrał?:P

[ Dodano: 2007-07-26, 22:25 ]
O znalazłem filmiki, sporo takich tam :D


Tu troche w zwolnionym tepie ^^


[ Dodano: 2007-07-26, 22:30 ]
Tu filmik jeden z lepszych, pod koniec dopiero widać sukces, piekny piorun kulisty ;]
Usunięto użytkownika 2829

Post autor: Usunięto użytkownika 2829 »

nie wyleciała na zewnątrz po przetoczeniu się przez kuchnię

co do tych zwierzątek to hm coś w tym może być ale napewno nie każda świecąca kulka to ten stworzak ;D

filmiki fajne ;P ale mnie nie przekonują
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

co do tych zwierzątek to hm coś w tym może być ale napewno nie każda świecąca kulka to ten stworzak ;D
Hahaha, nie żartuj, bez przesady co jak co, ale piorun?śwtatło?energia? nie może być stworzeniem :]
filmiki fajne ;P ale mnie nie przekonują
Nie rozumiem, co ma tu przekonywać? To poprostu zabawa z mikrofalami ^^
Usunięto użytkownika 2829

Post autor: Usunięto użytkownika 2829 »

ale ja nie bronie tej teorii :P bo tez mnie to raczej nie pasuje ale np meduzy one tez są dziwnymi stworzeniami i parzą jesli ktoś się do nich zbliży, te niby zwierzątka mają prawdopodobnie "działać" na tej zasadzie, mają mieć cienką skórę, ciało widoczne tylko w podczerwieni...
zaszczyk
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2007-08-25, 15:28
Lokalizacja: z domu

Post autor: zaszczyk »

Naukowcy nie są zgodni co do określenia faktycznej istoty pioruna kulistego. Wiadomo, że nie jest on zjawiskiem chemicznym, nie jest spalającą się kulą gazów. Nie jest to również odparowana krzemionka. --> wikipedia.pl
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

Czy aby pioruny kuliste nie są właśnie tak rozpalonymi olejkami np rzepaku...? Według moich rozmówców, najwięcej takich "zjawisk" można spotkać nad polami i łąkami.
Bzudra, przykładowo: moja matka zrobiła jedynie przeciąg w mieszkaniu(w srodku centrum mieszkala), takze odpada.
Timon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 148
Rejestracja: 2007-01-02, 17:15

Post autor: Timon »

ja robilem takie doswiadczenia z mikrofala i moge zapewnic ze to co się tworzy w srodku (jesli to jest to) jest piorunem kulistym

te filmiki to nie fotomontaz
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nauka”