Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Kryptozoolog »

Przecież wiem :roll:
Ciągle przekręcasz moje słowa.
Po prostu chodzi mi o to że byle kto z kijem i sznurkiem takie coś i w zbożu i w trawie może stworzyć, wystarczy trochę planowania i obliczeń na poziomie 6 klasy.
Jest tam koliber :P Reszta mnie nie interesuję więc nie zamierzam jej wymieniać, czy jest to zoo czy nie.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Spooky Fox »

Nie nie nie...czekaj, czekaj, bo się nie rozumiemy. Jak nie przekręcam twoich słów, tylko staram się dowiedziec, o co Ci chodzi. Bo może rzeczywiście gdzieś tam jest koliber w zbożu o ktorym mi nie wiadomejszon. Tylko o to mi chodzi. Natomiast co do tych obliczeń...nie chcę się znowu czepiac, ale czy przypadkiem nie przesadziłeś z tą 6 klasą? Może to tak bardziej by pasowalo pod matematykę w szkole wyższej, co? Bo raczej plus minus razy i podzielic to nie bardzo by tutaj wystarczyly :P
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: FaKtoMaaN »

Już mówiłem są grupy, zajmujące się fałszowaniem piktogramów, tylko nie zdradzają jak to robią.. weźmy chociaż ten słynny przykład, gdzie jedna taka grupa zrobiła piktogram na polu w nocy na życzenie telewizyjnego programy.. piktogram przedstawia prowadzących

http://www.circlemakers.org/richardjudy.html

To jest WIADOME! ale takie piktogramy różnią się od Oryginałów! i to nie szczegółami, tylko istotnymi elementami:)..
Fakto:)
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Ruskof »

Fakto-Ciekawy jestem po co kosmitom taka wiadomosc przeslac ludziom nawet gdyby to oni robili,ale jak juz gdzie indziej napisalem szalency w focusie się przyznawali do wykonywania piktogrammow,nie jakiejs pary lub kumpla lucka,tylko prawdziwych zagadkowych znakow.A co do tego kolibri w AP,to glosno kiedys o nim w francuskiej TV bylo :P
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Kryptozoolog »

Spooky Fox pisze:Nie nie nie...czekaj, czekaj, bo się nie rozumiemy. Jak nie przekręcam twoich słów, tylko staram się dowiedziec, o co Ci chodzi. Bo może rzeczywiście gdzieś tam jest koliber w zbożu o ktorym mi nie wiadomejszon. Tylko o to mi chodzi. Natomiast co do tych obliczeń...nie chcę się znowu czepiac, ale czy przypadkiem nie przesadziłeś z tą 6 klasą? Może to tak bardziej by pasowalo pod matematykę w szkole wyższej, co? Bo raczej plus minus razy i podzielic to nie bardzo by tutaj wystarczyly :P
Raczej nie przesadziłem...
Od internetu po naukowe programy w tv i real można znaleźć takiego kolesia, który potrafi stworzyć na prawdę super wzory... i nie jednego.
Kiedy już wyjaśni jak coś zrobił przekonasz się że to przede wszystkim rzeczy typu ''ile stopni od tego skrzydła do...'' a tego uczą się już wcześniej niż w 6 klasie. W 6 najwyżej przerabiają już z tego trudniejszy materiał.
Tak, tak... polska matematyka. Gdyby nasze dzieci miały dzięki braku praniu mózgu i wmawianiu niektórym głupot w szkołach więcej oleju w głowie, z małą pomocą kogoś odrobinę starszego mogły by również zrobić taki żart.
Przypomnę że na prawdę specjaliści od tych wzorów na zbożu/trawie zaczynali właśnie w dzieciństwie i wielu nabrali.
I ty znowu o kolibru w zbożu... to jak rzucanie grochem o ścianę.

''i pokazuje ze za pomoca kija i sznurka mozecie zrobic wiekszego niz jest w A. Poludniowej kolibra.''
''Jeśli chodzi Ci o tego samego kolibra, o którym ja myślę, że myślisz, to to nie jest krąg w zbożu. To są piktogramy na płaskowyżu Nazca. I nie są zrobione w zbożu tylko w ziemi. I tam nie ma tylko kolibra, ale całe zoo...''

To w tym miejscu mnie źle zrozumiałeś, a i jeszcze potem:

''I tam nie ma tylko kolibra''
''Jest TAM koliber Reszta mnie nie interesuję więc nie zamierzam jej wymieniać, czy jest to zoo czy nie.''
''Bo może rzeczywiście gdzieś tam jest koliber w zbożu o ktorym mi nie wiadomejszon.''

Wspaniałomyślnie zaznaczyłem fragment gdzie piszę że koliber jest na piktogramach na płaskowyżu Nazca co sam powiedziałeś, potem zaznaczyłem jeszcze ''tam'' czyli nadal w tym miejscu, a ty znowu (nie wiem skąd) chcesz kolibra w zbożu.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: FaKtoMaaN »

Tak Ruskof Piktogramy mogły by służyć jako przekaz.. Przekaż dla którego ludzkość jest z byt ,,ciemna,, by go odczytać, dlatego ich nie rozumiemy, (oczywiście nie wszystkie;) niektórzy uważają nawet że Piktogramy przedstawiają instrukcję na budowę silników antygrawitacyjnych używanych w spodkach..
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Ruskof »

niektórzy uważają nawet że Piktogramy przedstawiają instrukcję na budowę silników antygrawitacyjnych używanych w spodkach..
Piszac to masz na mysli te wszystkie "kolibry" czy inne geometryczne reysunki typu kolka,dziwna formy itp...? :)
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: FaKtoMaaN »

osobiście tak nie uważam. Dlatego napisałem że niektórzy uważają że...
Ale tak o te wszystkie kształty się rozchodzi.
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Crowley »

Popieram Faktomaniaka:p każdy idiota może zrobić piktogram, ale mówimy tu o piktogramach które powstawały w zaledwie kilka minut, w wnętrzu których nie było śladów ludzkiej stopy i w których zboże było poddane promieniowaniu. Tego już nie zrobi byle idiota. A jeśli byłby nawet na świecie człowiek który potrafi tego dokonać, to czy przyjeżdżałby do polskiej wiochy? Wydaje mi się, że nie. Zresztą sądzę, że piktogramy są pewnego rodzaju znakami dla ludziości, o których znaczeniu pewnie nie prędko się dowiemy...
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Ruskof »

Moze rysuja zwierzeta (np kolibry,pajaki itp..) zeby czlowiekowi dac znac o tym,ze w ich cywilizacji rownierz sa zwierzeta takie czy owakie?
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Kryptozoolog »

Ruskof pisze:Moze rysuja zwierzeta (np kolibry,pajaki itp..) zeby czlowiekowi dac znac o tym,ze w ich cywilizacji rownierz sa zwierzeta takie czy owakie?
Tak, na pewno Indianie na to wpadli kiedy zwierzęta wtedy sobie spokojnie mogły chodzić (przynajmniej więcej niż dziś). Raczej oddawali im w ten sposób pewien hołd, lub dawali sygnał swoim Bogom.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Ruskof »

Mam na mysli wielkie rysunki na polach a nie kilkucentymetrowe przedstawienia,a pozatym jak mieli wyonac kolo ktore zgadza się do mikrometra z regula Pi?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Arek »

Może przypomnę ciekawy krąg z roku 1996, niedaleko kamieniołomu "Stonehenge ".
Kręgi powstały za dnia a dokładnie póżnym popołudniem, mamy paru niezależnych od siebie świadków, to ta fotka:
http://2.bp.blogspot.com/_WWUzaO9pYcA/S ... /06936.jpg
A teraz co nam powiedzieli ludzie którzy tam wtedy byli:
świadek 1 to pilot małego samolotu który przelatywał tam i jak zawsze orientował się na "Stonehenge " . Nie zauważył piktogramu. Podczas lotu powrotnego 15-20 minut póżniej kręgi już tam były.
świadek 2: to pracownicy na polu którzy zajęci byli na skraju pola i nie widzieli nikogo obcego, nie widzieli także jak krąg dię pojawił.
świadek 3 to strażnik "Stonehenge", który mówi że o 17.00 jeszcze tam nic nie było , a o 18 00 widział ciemne plamy na polu. Plamy okazały się być tymi kręgami. Poniżej fotka gdzie widać Stonehenge i piktogram razem
http://1.bp.blogspot.com/_WWUzaO9pYcA/S ... /06932.jpg
świadek4 to kobieta która przejeżdżając drogą zobaczyła zaparkowane samochody i ludzi gapiących się na pole. Zaparkowała i też tam poszła. Jej słowa: "Jakby obracająca się chmurka mgły stała w polu, ale nie dotykała ziemi, była trochę powyżej kłosów, obracała się i widać było jak pod nią formował się krąg, i tak po kolei, krąg za kręgiem. A my staliśmy z otwartymi buziami i nie wiedzieliśmy co to jest........."

Uważam że jest to jeden z wielu przypadków gdzie piktogram powstał bez udziału cropmakerów

Copyright LucyPringle.co.uk
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Ruskof »

Odwaliles kawal mistrzowskiej roboty stary.
To moze byc dowodem na to ze jednak poza zwyklymi oszustami istnieja prawdziwe piktogramy,tylko teraz jak to zrobili?Promieniowali zboze zeby się ulozylo odpowiednio z pewnej wysokosci nad niebiem,i nikt zdjecia nie wzial ani nie sfilmowal?
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: FaKtoMaaN »

Ruskof pisze:,tylko teraz jak to zrobili?Promieniowali zboze zeby się ulozylo odpowiednio z pewnej wysokosci nad niebiem,i nikt zdjecia nie wzial ani nie sfilmowal?
możesz to rozwinąć?? o.O :P
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Ruskof »

Chodzilo mi o to ze zrobili piktogram bez tkniecia jego (zeznania swiadkow) :)
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: FaKtoMaaN »

kto zrobił?:p
Ostatnio zmieniony 2009-12-08, 19:48 przez FaKtoMaaN, łącznie zmieniany 1 raz.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: |-_-| »

Zapewne chodziło mu o UFOludki. :P :P
Nawet jeśli, niemożliwym jest by ludzie zrobili takie kręgi w 20 minut. Poza tym sama precyzja okręgów dla ludzi byłaby pracochłonna.
I zeznania świadków również nie wskazują za bardzo na mieszkańców naszej planety... jak dla mnie te kręgi są piękne.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Ruskof »

FaKtoMaaN pisze:kto zrobił?:p
Fakto,prosze cie nie mow mi zes to przegapil w tekscie arka:
Arek pisze:"Jakby obracająca się chmurka mgły stała w polu, ale nie dotykała ziemi, była trochę powyżej kłosów, obracała się i widać było jak pod nią formował się krąg, i tak po kolei, krąg za kręgiem. A my staliśmy z otwartymi buziami i nie wiedzieliśmy co to jest........."
Teraz chyba juz masz odpowiedz na "kto zrobil" :)
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Crowley »

Że niby chmurka? Bez jaj... :/
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”