Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Awatar użytkownika
Van_Helsing
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2010-08-13, 21:14

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Van_Helsing »

Ja uważam, że jakieś 90% kręgów jest dziełem ludzi. Co do pozostałych 10% już tak pewny nie jestem. Wracając do tego konkretnego piktogramu: twarz kosmity rzeczywiście jakoś mi nie pasuje do autentyku, ale ten "dysk" obok musiał być wykonany z niesamowitą precyzją żeby odkodowany tekst układał się w logiczną całość. Wątpię by komuś chciało się za darmo robić tak skomplikowany wzór, a nie wiem kto i po co miałby płacić za krąg w zbożu.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Arek »

Szwagier
Masz może pod ręką gdzieś ten film jak to zrobili tego "greya"?


Van Helsing
Na pewno już gdzieś wyczytałeś co na tym dysku było napisane, ale mogę przypomnieć innym

"Beware the bearers of FALSE gifts & thBir BROKEN PROMISES.
Much PBIB bBt still time. EELRIJUE.
There is GOOD out there.
We OPpose DECEPTION.
CONnduit CLOSING."

a miesiąc póżniej runęły wieżowce w USA
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: szwagier0s »

Arek ten film leciał jakiś rok temu na którymś z Discovery, trudno mi będzie go znaleźć, ale mimo wszystko spróbuję go poszukać.
Claude
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 2010-05-23, 03:26
Komentarze: 5

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Claude »

DanaS pisze:Co do Wylatowa. Skoro bylo tak dobrze monitorowane i wogóle, to czemu nadal NIE WIADOMO skąd się biorą kręgi. Moim zdaniem jakiś niezly kant tu jest :)
Nieznany Świat oferuje do tej pory 10.000zł dla CropMakersów, którzy robili kręgi zbożowe w Wylatowie (chodzi o konkretne kręgi pochodzące z monitoringu). Mijają już ze 2 lata i nikt po nagrodę się nie zgłosił! Pomijając te pieniądze każdy CropMaker chciałby upokorzyć ufologów, którzy tak się uczepili tak tych kręgów z monitoringu, i zyskać chwilę sławy dla siebie.

Zatem mamy 3 wyjaśnia:
- Kosmici lub inne nieznane i często absurdalne naturalne mechanizmy (jak tuptające jeże :D ),
- tajne projekty wojskowe (np. z wykorzystaniem satelitów),
- badacze UFO sami zrobili te kręgi (praktycznie wykluczam tą kwestię, znając p.Janusza Zagórskiego, który uczestniczył w badaniach).
Upomnienie
Autor tego posta otrzymał upomnienie od moderatora.
Szczegóły:
Awatar użytkownika
wasp
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2010-12-22, 08:55

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: wasp »

Co do kręgów w zbożu (trawie, kukurydzy, etc...):
1. Dlatego tam, ponieważ najłatwiej je tam zrobić i są dość trwałe (po zżęciu zboża nadal je widać, ponadto cały czas występuje tam emisja energii układająca się identycznie z wyciętym wzorem (do badaczy - wystarczy zidentyfikować naturę emisji i dobór odpowiednich przyrządów będzie już prosty).
2. Kręgi (znaki, piktogramy) są pospolitym nośnikiem informacji. Informacja może zostać umieszczona w konkretnym miejscu na wiele miesięcy przed wzrostem roślin.
3. Zawsze, powtarzam - zawsze tworzeniu kręgu towarzyszy jawna lub nie manifestacja - świateł, obiektów (często obserwowane jako niewielkie kule światła bądź obiekty). Niekoniecznie sprawca znajduje się w bezpośredniej bliskości powierzchni ziemi.
4. Część populacji posiada wrodzoną wrażliwość na "dziwne oddziaływania", te osoby w pobliżu kręgów doświadczają różnego rodzaju dyskomfortu.
5. Cel tworzenia tych znaków - ci, których swego czasu o to spytałem albo nic nie wiedzieli, albo chcieli to zataić. Po prostu gapili się, jak to oni.

P.S.: Podejrzewam. że nie napisałem nic nowego.
P.S. wtóry: jak zwykle - wyssałem to z palca.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Arek »

Uważam że jednak kręgi nie są trwałe,po roku występują owe anomalie które słusznie zauważyłeś ale po 2 latach nic już z takiego niema.
Gdyby chciano naprawdę zrobić coś co ma być trwałego to mogliby np. uciąć górę Giewont w połowie, to byłby trwały znak i znak na tyle duży że nawet jakieś tajne służby nie potrafiłyby go utajnić....

Na stronie M. Fryckowskiego znajuduje się dobry art. o człowieku z Maree, tam coś wykonało rysunek w sposób trochę niebywały, ale lepiej poczytajcie sobie sami
http://klubkkk.wordpress.com/2010/11/25 ... /#more-246
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Chantelle »

Ostatnio zmieniony 2010-12-23, 14:17 przez Chantelle, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Arek »

Hmmm, ten właśnie piktogram mąci w moim brzuchu, i to od lat ,
Prawdziwy czy fałszywy????
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Chantelle »

Nie wiem , jest tak kiczowaty , ze jakby byl prawdziwy to lol.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Dagmara »

Czy ja dobrze widzę, iż jest tam tak jakby podobizna obcego?
Ogólnie to ja nie wierze, że takie wzory są tworem obcych przybyszów, ale ten przyznaje jest nad wyraz ciekawy.
Awatar użytkownika
RicardoS
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2011-02-24, 02:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: RicardoS »

Chantelle pisze:Nie wiem , jest tak kiczowaty , ze jakby byl prawdziwy to lol.
Nie widzę w tym nic kiczowatego...Wręcz przeciwnie...
Moim zdaniem jest to bardzo ciekawy piktogram.Jak ktoś chce się dowiedzieć dlaczego tak uważam, to odsyłam go do tego tematu- http://www.paranormalium.pl/ufo/piktogr ... t1404.html
Awatar użytkownika
artur9620
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-03-23, 16:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: artur9620 »

Ja w UFO wierzę ale uważam że kręgi w zbożu to jest na 100 procent twór człowieka i nie ma to nic wspólnego z lądowaniami ufo na ziemi.
Adanek
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 150
Rejestracja: 2009-09-10, 15:47
Lokalizacja: Białystok

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Adanek »

stellamystica Pomyśl jak Ziemia może zrobić tak dokładny wzór i przekazać jeszcze dla nas wiadomość, jakoś nie przechodzi mi to przez myśl nawet, że Ziemia mogła by coś takiego robić. Tak jak ktoś wcześniej pisał, przekazują nam wiadomości jako piktogramy bo inaczej byśmy nie zrozumieli. Tak samo było z Wylatowem, przestały powstawać piktogramy bo nie umieliśmy ich odczytać. Nie ma sensu rozmawiać z kimś kto nie rozumie. Dlatego Wylatowo już nie jest tak słynne.
I witam wszystkich po długiej mojej nieobecności :P
Artur1996

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Artur1996 »

Piktogramy występowały od 2000 do 2005 roku,było to zjawisko bardzo często się pojawiające oraz miało różne kształty tajemnicze.Myślę że miały na celu coś nam przekazać...
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Dagmara »

Owe zjawisko często się w tamtych latach pojawiało ponieważ ludzie sami je tworzyli, był nawet o tym program na NG.
intel1993

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: intel1993 »

Piktogramy są często tworzone przez ludzi dla rozgłosu te które są nie autetyczne w 80% przypadków reszta 20% jest jako możliwe.
Bardzo często w środku piktogramu są zawirowania pola magnetycznego towarzyszy temu wysokie promieniowanie nikt jeszcze nie widział jak powstaje piktogram mimo że wielu próbowało.
Mi się wydaje że naukowcy razem z wojskiem badają wiązkami jakimiś mutacje roślin by były wydajniejsze bo zawsze próbki z piktogramu są bardziej rozwiniente niż reszta przy powstaniu piktogramu one nie sa połamane i nawet nie widzać udziału mechanicznego w ich układaniu.
Albo my je samy tworzymy albo jakaś wiązka z kosmosu innego tłumaczenia nie ma do dziś.
Piktogramy mogą być formą komunikacji cywizlizacji nie z tego świata a my to nie potrafimy rozszyfrować i do póki nie będziemy wiedzieć skąd się biorą to nie rozwiążemy niczego.
Wojsko zawszę interesuje się tymi zjawiskami tak właśnie było w wylatowie.
Artur1996

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Artur1996 »

Wiadomo że większość tych piktogramów była tworem człowieka ale nie można wrzucać wszystkiego do jednego worka.Był kiedyś program że niektóre były stworzone z niesamowitą precyzją oraz miały emitować jakieś dziwne fale,padały urządzenia elektroniczne,np komórki i różne przedmioty tego typu.Oczywiście należy to traktować z przymrużeniem oka ale tego nikt nie wie czy piktogramy nie miały na celu ludziom czegoś przekazać.Oczywiście większość to twory człowieka dla rozgłosu i sławy.Dzisiaj z piktogramami już tak często nie występują,wręcz bym powiedział że sporadycznie.Jest kilka możliwości(zjawisko trwało od 2000-2005 roku) może kosmici chcieli nam coś przekazać,druga możliwość że może w tamtym latach była moda na robienie piktogramów przez ludzi,pózniej zaczęto traktować je mniej poważnie i ludziom po prostu znudziło się ich robienie.Trzecia możliwość że było trochę ,,sztucznych,, piktogramów oraz trochę tych ,,prawdziwych,,.
leszek

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: leszek »

.Dzisiaj z piktogramami już tak często nie występują,wręcz bym powiedział że sporadycznie.Jest kilka możliwości(zjawisko trwało od 2000-2005 roku) może kosmici chcieli nam coś przekazać,druga możliwość że może w tamtym latach była moda na robienie piktogramów przez ludzi
Piktogramy pojawiają się nadal, wystarczy na bierząco sledzić jakiś portal zajmujący się katalogowaniem przypadków, np. http://www.cropcircleconnector.com/2011/2011.html
Jak dla mnie fenomenem jest wiele skomplikowanych wzorów, niesamowicie precyzyjnych, powstałych w jedną noc, w których przypadku trudno mówić o oszustwie. Wiele piktogramów powstaje niedaleko Stonehange, a ich kształt nakazuje zastanowić się wręcz nad ich znaczeniem, przekazem jaki mogą nieść. Owszem, oszustów jest wielu, słynnymi brytyjskimi oszustami byli np. Doug Bower i Dave Chorley, jednak patrząc na rózne piktogramy nachodzi mnie czesto pytanie "co to do cholery jest?! jak to zrobiono?!"

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Arek »

Mi się wydaje że naukowcy razem z wojskiem badają wiązkami jakimiś mutacje roślin by były wydajniejsze bo zawsze próbki z piktogramu są bardziej rozwiniente
Nie zgodzę się z tym że to wojsko i naukowcy. Dlatego że jeśli ktoś chce robić eksperymenty to ma do tego laboratorium lub coś w tym rodzaju. Wtedy nikt nie może zniszczyć (w tym przypadku zboża), nie może w jakiś sposób wpłynąć na wyniki eksperymentu itd.
Z całą resztą zgadzam się jak najbardziej, no chyba że .... podobno są ludzie którzy widzieli jak powstają prawdziwe piktogramy.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”