Czym, kim jest duch człowieka ?

Świadomość, Światło i Miłość to wartości, które są naturalne dla każdej istoty ludzkiej, dlatego znajdują się ponad religiami czy systemami filozoficznymi. W tym dziale podyskutujesz na tematy związane z rozwojem duchowym
MIROSŁAW BRODA
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2006-12-18, 03:36
Lokalizacja: Zewsząd

Czym, kim jest duch człowieka ?

Post autor: MIROSŁAW BRODA »

Czym, kim jest duch człowieka ?

Duch człowieka jest świadomością, energią która umieszczana jest w ciele. Oczyszczona wraca do Boga od którego kiedyś wyszła i w nim została zrodzona. Do jego energii. Jest to energia czystej miłości. Energia tworzenia. Duch duchów, Bóg w jedności świadomości męsko-żeńskiej. Naprawdę powinno się mówić Ojciec-Matka.
W jedności z istotą wszechrzeczy duch „człowieka” jest jego cząstką. Istotą Chrystusową przebywającą w świadomości Chrystusowej i żyjącą w energii miłości. Jest jednocześnie czystą jej esencją. Gdy w takiej świadomości zaistnieje pytanie równocześnie istnieje w niej odpowiedź. Jesteśmy świadomością scaleni całkowicie z Bogiem. Żyjemy w nim. W sumie podobnie jak i na ziemi z tą różnicą że tu mamy ciała materialne i większość zapomniała kim jest i kto jest prawdziwym Ojcem.
Duch(energie, świadomości) które się od niego odłączyły zaprzeczając Jego Miłości, temu kim jest, coraz bardziej się od Niego oddalają aż tracą z Nim kontakt. Czysta świadomość zostaje zanieczyszczona w bardzo różnym stopniu u każdego.
Jest to drabina świadomości. Odchodząc od Miłości jaką jest Bóg upadamy w świadomości.. Zanieczyszczamy świadomość energią przeciwną zbliżającą nas do przeciwległego bieguna, do tkzw ciemnej energii. Duch i ciało zaczyna pracować na coraz niższej częstotliwości aż zapominamy w ogóle kim i czym jesteśmy. Gdy oczyszczamy świadomość i wznosimy się w miłości Chrystusowej ciało i dusza znów zwiększa częstotliwość na jakiej pracuje i wznosimy się duchowo. Może nie najlepszy przykład ale odbywa się to podobnie jak np.: w komputerze. Im wyższa częstotliwość pracy podzespołów tym on wydajniejszy. Czystość energii ma podstawowe znaczenie ponieważ w niej zapisana jest nasza świadomość.
Naprawdę duch człowieka też ma istotę żeńsko-męską stłumioną jednak poprzez seksualność ciała w jakim się znajdujemy. Czyli mężczyzna preferuje męskość i używa przez to nieświadomie przede wszystkim lewą półkulę mózgową reprezentującą męskość. Po prostu myślimy ciałem które jest jedynie pojazdem ducha, zorientowanym jedynie na określoną seksualność w celach prokreacyjnych.. Duch każdego ma istotę żeńsko-męską. Rozumiejąc istotę tego zagadnienia nasze półkule mózgowe zaczynają współpracować, co owocuje znów wzrostem świadomości i likwidacją wielu zaprzeczeń. To znaczy widzimy pełniejszy obraz rzeczywistości niż z perspektywy płci i jej ograniczeń.
Ktoś pewnie powie że gadam głupoty.A czy widział ktoś prąd? Nie.To dlaczego w niego wierzymy? Z połączonego plusa i minusa może powstać błyskawica.I z połączonego plusa i minusa może wyjść miłość.Energia konstruktywna. Tak i w człowieku, tak i lampce nocnej tak i we wszechświecie.Szczególnie gdy plus i mius mają świadomość i zrozumieją że tak na prawdę żyć bez siebie nie mogą bo się wzajemnie uzupełniają.Pełnia. Pozdrawiam. //tak
Ostatnio zmieniony 2006-12-27, 19:24 przez MIROSŁAW BRODA, łącznie zmieniany 1 raz.
hanif
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-10-21, 07:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hanif »

na jakiej podstawie tak twierdzisz?
MIROSŁAW BRODA
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2006-12-18, 03:36
Lokalizacja: Zewsząd

Post autor: MIROSŁAW BRODA »

Jestem tym o czym piszę. :)
hanif
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-10-21, 07:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hanif »

słowami na ekranie?
MIROSŁAW BRODA
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2006-12-18, 03:36
Lokalizacja: Zewsząd

Post autor: MIROSŁAW BRODA »

Słowa to cegiełki nowej świadomości.
Plomyk
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2006-12-18, 16:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Plomyk »

A moze belkotem? Obstawiam belkot :D
MIROSŁAW BRODA
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2006-12-18, 03:36
Lokalizacja: Zewsząd

Post autor: MIROSŁAW BRODA »

Właśnie wylałeś dziecko z kąpielą. Nigdy nie mów że coś nie jest prawdą. Gdyby Kopernik Ci nie powiedział że ziemia się kręci nie wiem czy byś potrafił to zrozumieć. Wyciągaj wnioski typu rozumiem nie rozumiem i gromadź informację. Kiedyś połączą się w całość i krzykniesz "EUREKA" Pozdrawiam czule :)
Plomyk
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2006-12-18, 16:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Plomyk »

I kolejny cudny banal nad ktorym mozna spedzic lata rozwazajac i dochodzac do przecudnych wnioskow - tyle ze sam w sobie pusty :D Praktyke prosze, praktyke :D
nathan6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 2006-11-27, 02:49
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: nathan6 »

Najtrudniej przychodzi nam czytanie ze zrozumieniem. Jeszcze większy kłopot sprawia nam to czego nie da się zwerbalizować, a jednak czujemy tego przesłanie. Myślę, że ta sfera niewerbalna jest głosem ducha.
Pozdrawiam Nathan.
hanif
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-10-21, 07:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hanif »

spędziłem dzisiaj ponad dwie godziny z pewna niezwykła kobietą... i chociaż nasze drogi juz dawno się rozeszły to w jednym bylismy zgodni- kto doświadczył jest pokorny i wie inni maja inne doświadczenia a to w co on wierzy może być tylko halucynacją
"kto mówi nie wie, kto wie nie mówi"
Plomyk
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2006-12-18, 16:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Plomyk »

Myślę, że ta sfera niewerbalna jest głosem ducha.
Powiedzialbym ze raczej glosem prawej, niewerbalnej polkuli :D

A na powaznie(j), proste pytanie - czy to forum ezoteryczne, czy posiedzenie rozowych cukierkow?
:D Bo jesli to drugie i komus zalezy to moge poochac i poachac nad 'glebia oswiecajacych slow' - tyle ze nic z tego nie bedzie. Jesli to pierwsze - to o czym wogole gadamy? :D
MIROSŁAW BRODA
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2006-12-18, 03:36
Lokalizacja: Zewsząd

Post autor: MIROSŁAW BRODA »

Wszystko co genialne jest proste w swej zasadzie i kryształowo przejrzyste. Nie jeden mędrzec stwierdził że by zrozumieć wszystko co nas otacza trzeba stać się na powrót dzieckiem. Komplikuje i gmatwa w nas co? Też energie. Nieoczyszczone świadomości. Gdy świadomość jest oczyszczona dopiero wówczas możemy korzystać z naszych mocy które rosną wraz z jej oczyszczeniem. Wtedy słowem czynisz. Telekineza, słyszenie myśli itd.itp. Wraz ze wzrostem naszej świadomości i pozbywaniem się zaprzeczeń nasz duch wzrasta. To jest tak.Gdy znajdujemy się w stanie czystej miłości tworzymy jej energią dla dobra. Zaprzeczenie nas niszczy.Gdy znajdujemy się w całkowitej ciemności powołujemy do życia wszystkie nasze strachy i udręki.Błądząc między jednym a drugim jest to kogel-mogel.Czy można przesówać rzeczy nie rozumiejąc że nawet istota materii jest duchowa.Nie można.Itd.itd. Ja bym widział raczej to forum(zresztą każde) w formie dociekań a nie durnych stwierdzeń typu "bełkot". Istnieje wiele stanów świadomości ludzi. I w zależności od nich rozumiemy to czy tamto.Stany te wzrastają wraz z naszymi doświadczeniami (przeżyciami). Coś przerobiliśmy wiemy więcej. Ktoś powie" ziemia nie jest wcale okrągła" .Człowiek nie myslący go wyśmieje. Zła energia zadziała w nim impulsowo.Powie bzdura. A faktem jest że nie jest wcale idealnie okrągła ,zmienia kształty zależnie choćby od księżyca.(oceany) i.t.p.itd. Najlepszym wyjściem jest pytanie a nie zaprzeczanie.A dlaczego to czy tamto.A jak to zrozumiałeś.Co jest potrzebne by to czy tamto zrozumieć.To jest konstruktywność. eeeeeeeeeeeeeeeee 8)
Plomyk
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2006-12-18, 16:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Plomyk »

Wpierw piszesz 'Nigdy nie mów że coś nie jest prawdą.' po czym sam okreslasz stwierdzenie 'Belkot' jako durne (jak rozumiem, rowniez niezgodne z prawda, chyba ze prawda moze byc durna :D ). Jak w koncu jest? Czy moze Twoje zasady odnosza się tylko do tego co Ty piszesz?

Mowisz bym pytal - wiec pytam. Co z tego o czym piszesz potrafisz. Jakie masz faktyczne umiejetnosci jakimi moglbys się podzielic z ludzmi na forum. Nie teorie. Nie przekonania. Nie opowiesci.

Umiejetnosci.

Dawaj :)
MIROSŁAW BRODA
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2006-12-18, 03:36
Lokalizacja: Zewsząd

Post autor: MIROSŁAW BRODA »

Stwierdzenie"bełkot" było przytoczeniem cudzej opini która ma się nijak do wszelkich prób zdobywania jakiejś wiedzy. uffff.

[ Dodano: 19-12-2006, 17:20 ]
Stwierdzenie"bełkot" było przytoczeniem cudzej opini która ma się nijak do wszelkich prób zdobywania jakiejś wiedzy. uffff. Jeśli coś potrafię to nie dla pokazów , ani rozbujania wlasnego ego które łatwo może zaprowadzić każdego na manowce. Każdy może wszystko lecz drogą każdego jest tego się nauczyć. " Nikt nie da granatu do ręki dziecku które nie umie się nim posługiwać " bo to może obrócić się tylko na szkodę jego i innych.
Plomyk
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2006-12-18, 16:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Plomyk »

Widzisz, problem w tym, ze sam moglbym napisac podobny tekscik, w identycznym tonie cukierkowego oswiecenia, z podobnymi razacymi bledami ('bo kto widzial prad' :D np. ja, jak chcesz to podam Ci namiar na allegro gdzie mozesz kupic sobie kule plazmowa i tez go zobaczyc :D fajny obiekt do medytacji, btw.), z ktorego podobnie nic praktycznego nie wynika - i z miejsca wchodzic w role jasnie oswieconego, co wlasnie, swiadomie lub nie, robisz. I moj belkot bylby rownie bezwartosciowy jak Twoj belkot - bo bylby to kawalek niesprawdzalnego halunu, ktory najlepiej podsumowal hanif poczatkowym pytaniem p.t. 'Skad wiesz?'

Na litosc mroku, ezoteryka to nie rozwazania na temat natury wszechswiata przy ciasteczkach i wacie cukrowej. Zostawcie to filozofom. Ezoteryka to sztuka bardzo scisla i sprawdzalna - i musi taka byc, to podstawowe bhp w tej kwestii, bo inaczej zdecydowanie latwo odleciec i uwierzyc we wlasne, bezpodstawne halucynacje. A gdzie jak gdzie, ale akurat w tej dzialce jest to ryzykowny uklad.
MIROSŁAW BRODA
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2006-12-18, 03:36
Lokalizacja: Zewsząd

Post autor: MIROSŁAW BRODA »

Jeśli przyjdę do ciebie w nocy lub powiem ci dokładnie kim jesteś, co robisz, czy pijesz wódkę i gdzie masz schowaną itp... uwierzysz ? Nie. Zaprzeczysz przed innymi. Sam nie wiesz jak negatywności sciągają cię w dół i zaprzeczaja wszystkiemu.Ale jeśli tak chcesz to tak się stać może. Czytaj i przyjmuj do wiadomości lub nie to twoja droga.Ja nie mam prawa jej zmienić. Skąd wiem? Bo piszę to co przeżyłem lub umiem. I nie jestem klaunem. Ty potrzebujesz cyrku więc się tam wybierz. Pozdrawiam :roll:

[ Dodano: 19-12-2006, 21:12 ]
Wszelkie zdolności ducha, takie jak, telekineza, zdolności paranormalne, tkzw.jasnowidzenie, zdolności, lewitacji , uzdrawiania i inne nie są niczym innym jak darami.Kto dzwiga swój krzyż ten tylko je otrzymuje wiedza to częściowy środek i nie zadziała bez tego.. Jęśli tego ktoś nie zrozumie może się wpatrywać w kamyk latami i on nie drgnie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Z tą sprawdzalnością i ścisłością ezoteryki to trochę na wyrost powiedziałeś...
Plomyk
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2006-12-18, 16:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Plomyk »

MIROSŁAW BRODA pisze:Jeśli przyjdę do ciebie w nocy lub powiem ci dokładnie kim jesteś, co robisz, czy pijesz wódkę i gdzie masz schowaną itp... uwierzysz ? Nie. Zaprzeczysz przed innymi. .
Dzieki za czytanie w moich myslach i do tego nietrafne jak nie wiem co :D

Nie tyle uwierze, bo nie ma w tym nic do wiary, co stwierdze ze umiesz, odpowiednio - zaliczac OOBE lub swiadome sny z dodatkiem telepatii (zaleznie od tego co rozumiesz przez 'przyje do ciebie w nocy') lub/oraz skanowac ludzi na odleglosc (chyba ze powiesz ogolniki typowe dla cold readingu, wtedy stwierdze ze znasz się niezle na cold readingu i tyle) :D W jednym i drugim (i w sumie - i w trzecim) przypadku nie jest to dla mnie nic niezwyklego, co wymagaloby zaprzeczania czy uwierzenia. Ot, umiejetnosci do wycwiczenia :D
MIROSŁAW BRODA pisze: Sam nie wiesz jak negatywności sciągają cię w dół i zaprzeczaja wszystkiemu.Ale jeśli tak chcesz to tak się stać może. Czytaj i przyjmuj do wiadomości lub nie to twoja droga.Ja nie mam prawa jej zmienić. Skąd wiem? Bo piszę to co przeżyłem lub umiem. I nie jestem klaunem. Ty potrzebujesz cyrku więc się tam wybierz. Pozdrawiam :roll:
Ladne przeramowanie, przyznaje :D Wszystkim, ktorzy odwazaja się podwarzac Twoj 'autorytet' cos takiego oferujesz? :D Wiesz, jesli potrzebujesz klakiera to po prostu powiedz, mozemy się dogadac :P
MIROSŁAW BRODA pisze: Wszelkie zdolności ducha, takie jak, telekineza, zdolności paranormalne, tkzw.jasnowidzenie, zdolności, lewitacji , uzdrawiania i inne nie są niczym innym jak darami.Kto dzwiga swój krzyż ten tylko je otrzymuje wiedza to częściowy środek i nie zadziała bez tego.. Jęśli tego ktoś nie zrozumie może się wpatrywać w kamyk latami i on nie drgnie. Pozdrawiam.
Fascynujace, biorac pod uwage ze jednak ludzie się tego po prostu ucza, nie potrzebujac zadnego daru. Jak to się dzieje? :D

[ Dodano: 19-12-2006, 21:48 ]
Spock pisze:Z tą sprawdzalnością i ścisłością ezoteryki to trochę na wyrost powiedziałeś...
Mozliwe :) Ot, jak na moj gust - robisz ryt raz, drugi, albo cos daje albo go nie robisz dalej. To sprawdzalnosc. Scislosc - moze chaos, przynajmniej w powszechnym rozumieniu wychodzi troche poza to - ale wiekszosc starszych sciezek z ktorymi się zetknalem jest bardzo scisla i dokladna.
MIROSŁAW BRODA
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2006-12-18, 03:36
Lokalizacja: Zewsząd

Post autor: MIROSŁAW BRODA »

Widzę że życie Cię jeszcze zadziwi.Oj zadziwi. Mogę się dziś założyć. Prubujesz dyskredytować. Trzymaj się swojej drogi. Ona Cię gdzieś zaprowadzi. Tyle że napewno nie w wyższy wymiar. :lol:
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Rozwój duchowy”