Wielki bój czyli walka dobra ze złem......

Świadomość, Światło i Miłość to wartości, które są naturalne dla każdej istoty ludzkiej, dlatego znajdują się ponad religiami czy systemami filozoficznymi. W tym dziale podyskutujesz na tematy związane z rozwojem duchowym
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Zwycięża zawsze szarość.
assamite
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 102
Rejestracja: 2005-08-31, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: assamite »

hehehe ja mam prostą teorie :)
zawsze istaniał i będzie istniał zawsze bowiem :P
swiat istniejący w ciągłej anarchi i wogóle sam siebie prowadzi do autodestrukcji czyli finito ;) a swiat bez grzechu jest choooooolernie nudny!!!!!!!!!!! proste nie? :)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Nie zagdzam się. Jeśli ktoś bogaci się zbyt wysokim kosztem, zwłaszca kosztem otoczenia, to jest zły.
hanif
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-10-21, 07:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hanif »

na poziomie względnym, dualnym na jakim egzystujemy skurwysyństwo pozostaje skurwysyństwem
natomiast na poziomie absolutnym nie ma dobra ani zła
"nothing is truth
everything ist permitted"
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Dobra CNC: uprościłem, przyznaje.

Nikt nie uważa się za złego człowieka. Każdy zawsze znajdzie jakieś usprawiedliwienie dla swojego postepowania. Czyn łatwiej osądzać niż człowieka. Można robić źle z różnych powodów, są różne okoliczności i motywy, które powodują że wybieramy zło.
Raido_ordo_Dei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2006-06-27, 01:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Raido_ordo_Dei »

Nic co walczy nie jest dobre. Wiec swoja swiatlosc mozesz sobie w ... wsadzic... chyba ze wolisz dalej w halunie zyc.
ewusia pisze:Tak..tylko doś długa przed nami droga na poziom Absolutu..i niestety ale to pierwsze w dualiżmie musimy przejść -nie da się przeskoczyć.
Mow za siebie. Sa drogi pozwalajace momentalnie wyskoczyc z dualizmu. Ale skoro wybralas dla siebie dluga droge... czemu ktos mialby Ci w tym przeszkadzac? :)
Sharp
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 60
Rejestracja: 2006-11-26, 19:50
Lokalizacja: Bytom (Śląsk)

Post autor: Sharp »

No więc ja też wyraże swoje zdanie:
Zło- według naukowców i wogule wszelkich opini zło było na początku świata juz kiedy się rozwijało. To człowiek dostał dar od boga rozum by te zło poznać i naprawiać świat. Napewno rozum niedostaliśmy by produkować karabiny, machiny wojenne itd. Jedynym złem na tym jakże okrutnym świecie jest człowiek. Czego się boicie jak idziecie do lasu a niewierzycie w duchy? Napewno człowieka jakiegoś gwałciciela czy morderce bo nas może zabić. Ten temat jest bardzo ciekawy.. i uważam go za słuszny. Warto coś takiego przedyskutować..
Napewno wojny niebrały się z byle powodu..

Dobro: Jak wiadomo i dobro się na świecie pojawiło.. Napewno zwierzęta nie są złe.. Jeżeli cała przyroda zgadza się by lew zjadał np. gazelę to chyba jest dla nas normalne to przyroda i napewno niejest to grzechem. Moje pytanie brzmi dlaczego?
Jeśli człowiek zabije człowieka jest grzechem cięzkim.. Właśnie po to człowiek dostał rozum inne zwierzęta prowadzą się intuicją.. napewno z byle powodu niezabiłały by np. gazelę..


Ps. CNC może iż szaleje w prost na twoim punkcie odpisze ci coś na temat wojny w Iraku..
Mój kolega ma dokumentalny film, że napad na stany zjednoczone był zaplanowane przez rząd pare tygodni przed atakiem ten dom umocniano tylko po 1 stronie by się nie zawalił..
I czy samolot przebije się dziobem przez 15 ścian? to jest jak papier.. Robili ludzie zdjęcia wyglądało to jakby ktoś torpetą wystrzelił. Świadkowie słyszeli świst a potem jakby eksplozje i wszędzie był zapach siarki. Z bloków obok były kamery które wszystko zarejestrowały rząd do nich przyszedł i powiedział by oddali kasety oczyiście za opłatą i milczeniem. Jedna osoba to przeżyła co byłą w tym i widziała całe zdażenie przyszli z rządu i zapłacili jej za milczenie.. ale ona opowiedziala się w tym filmie.. Dlaczego rząd nieujawni kaset? Jak ktoś będzie chciał to mój kolega poświęci czas i da na jakimś ftp film byście mogli obejrzeć ja film oglądałem przez kamere internetową i byłem zszokowany.. :evil:
hanif
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-10-21, 07:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hanif »

ewusia pisze:Rago_ordo_Dei...

Co CIEKAWEGO WNIOSŁEŚ NA FORUM OPRÓCZ SZYDERSTW W KAŻDYM TEMACIE I KRYTYKI!!!!.
....
BARDZO PROSZĘ NIE OBRAŻAC NAS WSZYSTKICH
co za uogólnienie- mów w swoim imieniu- tak jest chyba najlepiej nie sądzisz? osobiście nie czuję się obrażony, ale to też kwestia podobna jak z atakiem "magicznym",- są tacy którym się wydaje, że każdy ich atakuje...
i skoro już się tak dopominasz o kulturę- pisanie wielkimi literami to krzyk i jest sprzeczne z netykietą[/b]
Raido_ordo_Dei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2006-06-27, 01:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Raido_ordo_Dei »

CNC mowiac do kogos bedacego w systemie dualnym mowie jego jezykiem. Bo zastanawia mnie jak mozna myslec ze dobro walczy ze zlem? Bierze duzego patyka i zaczyna tluc? :D Takie to dobre? ;).

Sharp pisze: Zło- według naukowców i wogule wszelkich opini zło było na początku świata juz kiedy się rozwijało.
Wedlug ktorych konkretnie naukowcow? Wedlug ktorych opinii? Podaj konkrety, chociaz kilka.
Sharp pisze: To człowiek dostał dar od boga
Od ktorego boga? Jahwe? Jezusa? Buddy? Mahometa? Shamasha? Marduka? Horusa? Ra?...
Sharp pisze: Jedynym złem na tym jakże okrutnym świecie jest człowiek.
Okrutny swiat? Stary, Ty z takim przekonaniem chcesz w ezoteryke wejsc? To straszne co mowisz :). Swiat to miejsce cudow, spelnionych marzen, rozwoju... jesli tylko bedziesz w stanie to dostrzec :). A czlowiek jest z natury dobry :).
Sharp pisze: Czego się boicie jak idziecie do lasu a niewierzycie w duchy?
Ja się nie boje. Swego czasu balem się najczesciej zablakanego psa. Dodaj do tego odziedziczony po przodkach lek przed ciemnoscia i nieznanym terenem (mowie o przodkach biegajacych z maczugami :) )
Sharp pisze: Dobro: Jak wiadomo i dobro się na świecie pojawiło..
Komu wiadomo? Jak pojawilo? W formie aniolka czy cos? :D
Sharp pisze: Jeżeli cała przyroda zgadza się by lew zjadał np. gazelę
Skad wiesz czy cala przyroda się zgadza? Wg mnie np. gazela niebardzo ;)
Sharp pisze: Jeśli człowiek zabije człowieka jest grzechem cięzkim..
Wy tu wszyscy z kosciola rzymskiego jestescie? Przeciez biblia zakazuje magii i ezoteryki - co tu robicie? Grzeszycie dziatki... :P
Sharp pisze: inne zwierzęta prowadzą się intuicją..
Nie uzywaj terminow ktorych nie znasz :).
ewusia pisze: Co CIEKAWEGO WNIOSŁEŚ NA FORUM
Emocje i niezgode, rodzicow nauki i rozwoju, jakem unizony sluga Eris (23!).
ewusia pisze: CZY TAKIE WYPOWIEDZI Z TWOJEJ STRONY PODNOSZĄ WARTOŚĆ TWOJEGO ''MORALE''.
Nie. Ale przyznam ze nawet troszeczke urozmaicaja mi dzien.
ewusia pisze:
BARDZO PROSZĘ NIE OBRAŻAC NAS WSZYSTKICH,JEŚLI MASZ COŚ TAKIEGO WYPISYWAĆ TO LEPIEJ NIC NIE PISZ!
Nie jestem w stanie was obrazic, tak jak wy nie jestescie w stanie obrazic mnie. Problem jest po Twojej stronie jesli interpretujesz to co pisze jako atak czy obraze. To smieszne, wyluzuj troche.
Raido_ordo_Dei pisze:
Myslisz ze oni cokolwiek z tego zrozumieja?
Uderz w stol a nozyce się odezwa. Nie pisalem jacy "oni". To ze wzielas to do siebie znaczy tylko tyle ze sama zaliczasz się do tej grupy. Wiec dziewczyno nie zwalaj na mnie :).

Pozdro
Małgosia
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2006-09-10, 00:04
Lokalizacja: polska

Post autor: Małgosia »

Dzięki takim osobom jak Wy forum się rozbudowuje i robi się coraz ciekawsze.Dochodzą nowe tematy i posty,które bardzo chetnie czytam.Lubię tu przychodzić.Tylko mam jedna prośbę:nie kłućcie się.Wiecej luzu.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Rozwój duchowy”