Dekalog Chaoty

Asterot

Post autor: Asterot »

Tak ale chrześcijaństwo opiera swoją wiare na dowodach a Ty poprostu sam to wymyśliłeś ;-)
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Asterot pisze:Tak ale chrześcijaństwo opiera swoją wiare na dowodach a Ty poprostu sam to wymyśliłeś Wink
nie sam, ze znajomymi :P wypisalem ich przeciez ;) a
1. Nie będziesz miał Bogów zmyślonych przed Sobą
2. Czyń Wolę swoją, niechaj będzie całym Prawem.
3. Pamiętaj, abyś ryt swój wykonał z oddaniem.
4. Czcij Ego swoje i Wolę swoją.
5. Zabijaj, jeśli przyniesie Ci to korzysc.
6. Nie cudzołóż, bo możesz wpierdol złapać.
7. Nie kradnij, póki ryzyko nie jest zgodne z Twą Wolą.
8. Nie popełniaj czynów przeciwko Woli swojej.
9. Nie pożądaj żony Fratera swego, jeśli nie chcesz mieć spalonego.
10. Nie będziesz tracił panowania nad emocjami swymi.
to raczej filozofia niz wiara. A na filozofie dowodow nie trzeba ;)
Coz, jesli ich chcesz:
1. Coz, kwestia wiary i dluzszej dyskusji, skroce to mniejwiecej tak:
Kazdy z nas jest Bogiem. Nasza podswiadomosc/nieswiadomosc (zalezy czy bardziej do Ciebie przemawia Freud czy Jung) ma nieograniczone mozliwosci, ktore "blokuje" cenzor (swiadomosc). Na podobnych teoriach opiera się m.in. Huna, zeby nie bylo ze to tylko Chaos naszego umyslu ;). 2 sprawa to to, ze wedlug Chaotow (model magii psychologiczny, ku ktoremu się sklaniam), znani bogowie, nie zaleznie czy mowimy tu o JHVH, Ozyrysie, Ra, Posejdonie, Hadesie, Rogatym Bogu, Yara gerroD'zie sa jedynie archetypami czesci naszego umyslu. Same mistyczne duperele w magii maja pomoc jedynie oszukac nasz umysl, ze to nie my tego dokonalismy (uwierzylbys w takie mozliwosci jakbys ich nie sprawdzil/nie doswiadczyl?). JEDNAK spora czesc Chaotow (w tym ja) sklaniamy się ku teorii Logosu (cos a'la wspolna nieswiadomosc/nadswiadomosc wszystkich zywych stworzen) ktory mozna porownac do absolutu. Jednak nie jest to bog w rozumieniu ziemskim (przynajmniej dla nas), dlatego mowie, ze bogiem jest kazdy.

2. Niby spisane przez Crowleya prawo, ktore uznaje wiekszosc Chaotow za jedyne. Chodzi o to, zeby nie ograniczac się bezsensownie ograniczeniami stworzonymi przez CZLOWIEKA (Logos jako taki ich nie stworzyl). Jedyne czym powinnismy się kierowac to nasza Wola (ale nie lekkomyslnosc, wrecz przeciwnie).

3. ... bo inaczej się nie uda :P

4. Coz, wiekszosc Chaotow jest egoistami, stad czczenie ego. Co do woli tlumaczylem w punkcie 2.

5. chyba najbardziej kontrowersyjny ze wszystkich. Coz, jesli jednak taka jest Twoja wola aby zabic to coz... Chodzi glownie o to, aby nie miec oporu przy samoobronie (czasami zgodnie z mysla: "najlepsza obrona jest zmasowany atak az do calkowitego wyniszczenia nieprzyjaciela")(korzysc: dalej zyjesz i jestes mniej okaleczony), obronie swoich bliskich (jw. tylko odnoszace się do nich), swojej Milosci (musze tlumaczyc? :P). Padla teoria z ust jednego z tworcow, ze chodzi rowniez o wieksze kwoty materialne (coz, osobiscie materialista do tego stopnia nie jestem aby zabijac dla pieniedzy, chociaz dla paru milionow nie wiem, nie bylem w takiej sytuacji).

6. Tlumaczyc trzeba? slowo "moze" jest dla tego, ze byc moze Twoja Wola jest o tym poinformowana i gotowa poniesc ewentualne konsekwencje.

7. tak jak w powyzszych 2 punktach.

8. tzn, dzialaj zgodnie z Nia, nie szkodz swiadomie sobie

9. Jako, ze w okultyzmie jako takim slubow niby (podkreslam niby, bo kazdy sobie moze zrozib rytual slubny) nie ma, zona Fratera (brata) swego jest pojmowana jako jego dziewczyna. Czyli troche nawet bardziej rozwiniete haslo chrzescijanskie, gdzie jest tylko ZONY ;)

10. Coz tutaj jest do tlumaczenia? Nie daj się poniesc zadnym emocjom a przynajmniej staraj się.

to nie jest PRAWO tylko RADA, nei jest to zaden oficjalny "kodeks" tylko filozoficzny zbior w sumie trzech autorow a nie calej rzeszy Chaotow. Ale, jako ze z Chaosem jestesmy zwiazani nazwalismy to tak, a nie inaczej.

[ Dodano: 2006-02-21, 15:58 ]
Asterot pisze:Tak ale chrześcijaństwo opiera swoją wiare na dowodach a Ty poprostu sam to wymyśliłeś Wink
sorry, ale zawsze mnie ciekawi coz to za dowody ;) a jakos 3/4 chrzescijan ich nie potrafi podac. (dowody to NIE sa tezy)
intraneus

Post autor: intraneus »

Moze mnie oswiecisz jak wyglada Wola 17 letniego chlopca?
Orion6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2005-08-30, 19:17
Lokalizacja: nawiedzona chałupa za miastem

Post autor: Orion6 »

Dorregaray pisze:moze mnie oswiecisz, coz takiego jest w tym chorego?
Z przyjemnością
1. Temat: DEKALOG CHAOTY czyli chore wymysły chorych chaotów ;)- sam przyznajesz, że to jest chore.
2.
Dorregaray pisze:4. Czcij Ego swoje i Wolę swoją.
Przerost ego to poważna choroba
3.
Dorregaray pisze:5. Zabijaj, jeśli przyniesie Ci to korzysc.
Tego nawet nie skomentuje...
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

A jak zmienie cyferki tak, zeby bylo ich wiecej to co? juz bede traktowany normalnie? :roll: nie wiesz o mnie nic a juz oceniasz, bo widzisz 17 pod nickiem? To moze odwaz się sam swoj wiek wkleic...

Moze mnie oswiecisz dlaczego, skoro nie chcesz normalnie wypowiedziec się na ten temat wpieprzasz się do tego topicu?

[ Dodano: 2006-02-21, 17:24 ]
O, patrz, a czy wola 82 letniego chlopca bedzie lepsza?...
intraneus

Post autor: intraneus »

Zapytalem tylko jaka jest ta twoja Wola a ty się zarasz tak podniecasz ;P
Wiec jaka? I jeszcze jedno - jak Ją odkryłes? :)

gdybys napisal 82 lata, to poprostu bym nie uwierzyl. oceniam twoje wypowiedzi a te sa na bardzo roznym poziomie. te ktore sa na niskim - wysmiewam. z twojego dekalogu wychodzi na jaw, ze nie wiele wiesz o zyciu spolecznym/partnerskim/itp - bo
1. kopiujesz cudze teksty
2. podniecasz się Ego, ktore jest tylko narzedziem komunikowania się ze swiatem i jako takie nie sluzy do czczenia
3. "przykazania" 5 nie skomentuje
4. co do pkt 6 - brzmi jakby twoja panna przespala się kims innym i dajesz upust swojej frustracji :lol:
5. pkt 7. ehhhh. no nie chce mi się pisac
6. pkt 8. brzmi sensownie (choc przyznam, ze nie wierze, zebys znal swoja Wole, ale to juz moj osobisty film na twoj temat)
7. pkt 9. patrz moj pkt 4 :lol:
8. pkt. 10 wynika z niezrozumienia roli emocji w zyciu. ciagla kontrola emocji prowadzi do zaburzen psychicznych. poczytaj junga albo mindella.

btw. jestem jakies 10 lat starszy od ciebie
Ostatnio zmieniony 2006-02-21, 22:27 przez intraneus, łącznie zmieniany 1 raz.
Asterot

Post autor: Asterot »

Doradzam zamknąć ten topic ...
V.

Post autor: V. »

Kolega sobie żarty zrobił, a tu jaka zacięta dyskusja....
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

to raczej filozofia niz wiara. A na filozofie dowodow nie trzeba
Jest dokładnie na odwrót. Słaba to wiara co dowodami się podpierać musi. Marna to filozofia co nie potrafi ich przedstawić.


PS. Intraneusie, jak ty to robisz że pod 1 połową z tego co mówisz mógłbym się podpisać, a 2 połowa Twoich postów jeży mi włosy na karku... :D
intraneus

Post autor: intraneus »

Spock pisze:
to raczej filozofia niz wiara. A na filozofie dowodow nie trzeba
Jest dokładnie na odwrót. Słaba to wiara co dowodami się podpierać musi. Marna to filozofia co nie potrafi ich przedstawić.


PS. Intraneusie, jak ty to robisz że pod 1 połową z tego co mówisz mógłbym się podpisać, a 2 połowa Twoich postów jeży mi włosy na karku... :D
lata praktyki... albo schizofrenia
niepotrzebne skreslic
;)
Spooky

Post autor: Spooky »

1. Nie będziesz miał bogów zmyślonych przed sobą. Więc po cholerę ci ta xywka, która jest jakimś tam bogiem czy bohaterem, cokolwiek. Nazwij się po imieniu i nazwisku, to wtedy uwierzę że jesteś chaotą, a nie tylko na niego pozujesz... :D
2. Czczenie swej woli? to chyba znaczy nic nie robienie i czczenie się za to. Czczenie ego czyli czczenie siebie prowadzi do grzechu pychy. Ten z kolei prowadzi do kolejnego - debilizmu.
3. Ryty zryty...
4. p.p.2
5. No comment. p/w
6. Dla mnie brzmi jako ostrzeżenie :! Widać nielogiczny punkt bo umożliwia odmienną interpretację.
7. Ty chyba nie masz pojęcia co to jest wolna wola?
8. Znaczy żyj w zgodzie ze sobą samym. Tak by było dla mnie do przyjęcia.
9. Że co? Może jednak Infraneus miał rację?
10. Uprawiałeś kiedyś seks? Tak? Miałeś orgazm? Tak? No to zgrzeszyłeś.
PZDR! I WOGÓLE WIELKIE JOŁ KUALALUMPUL!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Spooky pisze:2. Czczenie swej woli? to chyba znaczy nic nie robienie i czczenie się za to. Czczenie ego czyli czczenie siebie prowadzi do grzechu pychy. Ten z kolei prowadzi do kolejnego - debilizmu.
grzechu wobec czego (czy aby nie zmyslonebo bostwa chrzescijanizmu?)
1. Nie będziesz miał bogów zmyślonych przed sobą. Więc po cholerę ci ta xywka, która jest jakimś tam bogiem czy bohaterem, cokolwiek. Nazwij się po imieniu i nazwisku, to wtedy uwierzę że jesteś chaotą, a nie tylko na niego pozujesz... Very Happy
Poniewaz taka jest moja wola :P
Spooky pisze:6. Dla mnie brzmi jako ostrzeżenie :! Widać nielogiczny punkt bo umożliwia odmienną interpretację.
jaknajbardziej, bo to nie sa zakazy.
7. Ty chyba nie masz pojęcia co to jest wolna wola?
a co ma piernik do wiatraka? procz tego, ze piernik powstaje z maki, ktora moze byc mielona w wiatraku? :P
Spooky pisze:8. Znaczy żyj w zgodzie ze sobą samym. Tak by było dla mnie do przyjęcia.
a tak jest dla nas, to nie jest argument.
Spooky pisze:9. Że co? Może jednak Infraneus miał rację?
moze jednak zastanow się nad tym punktem? :twisted:
Spooky pisze:10. Uprawiałeś kiedyś seks? Tak? Miałeś orgazm? Tak? No to zgrzeszyłeś.
zgrzeszylem wobec czego? :P

to nie sa ZAKAZY religijne tylko zbior swiatopogladu 3 pojebanych Chaotow ktorzy to stworzyli: Syphara, L4zika i mnie...
Spooky

Post autor: Spooky »

do postu powyżej:
skoro to jest światopogląd 3 pojebanych chaotów, to ja już się nie czepiam...
Dorregaray pisze:zgrzeszylem wobec czego? Razz
:roll:
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Pytam powaznie, nie umiesz odpowiedziec?
Spooky

Post autor: Spooky »

Dorregaray pisze:Pytam powaznie, nie umiesz odpowiedziec?
Odpowiadm poważnie: umiem.
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

ech, myslalem, ze sa tu ludzie na poziomie ktorzy przynajmniej potrafia argumentowac odpowiedzi... widac pomylilem się
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

No nie, znowu jakies słowne przepychanki ? Coś wszyscy ostatnio jacyś nerwowi się zrobili.
Spooky

Post autor: Spooky »

Dorregaray pisze:*ćam awruk*, myslalem, ze sa tu ludzie na poziomie ktorzy przynajmniej potrafia argumentowac odpowiedzi... widac pomylilem się
Ja też myślałem, że są tu ludzie którzy potrafią myśleć. Przynajmniej się nie zawiodłem. Dziękuje więc sobie za obecność. ;)
Rahpys

Post autor: Rahpys »

A co takiego Wam się nie podoba w piątym "przykazaniu"? Bo wszyscy wyśmiewają, a nie tłumaczą... Ja się z nim zgadzam...
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

Nawet nie myslalam, ze zycie chaoty jest az takie trudne i wymaga tylu wyzeczen.....punktow 4,5,6 jakos nie zrozumialam.
Inny wymiar ...ale tak jak ma Spooky wpisane u dolu: Świat jest taki, jaki myślisz, że jest.
Czyli kazdy ma to co che:)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia Chaosu”