Aura - czym jest i co daje nam jej widzenie ?

Mamba

Aura - czym jest i co daje nam jej widzenie ?

Post autor: Mamba »

Słyszałam kiedyś, gdzieś opinię na temat aury, że jest to zaglądanie w coś co druga osoba chce ukryć , czego nie chce pokazać więc nie należy tego oglądać :roll:

Moim zdaniem widzenie aury to nie ciekawość, zabawa dla szpanu - to umiejętność nabyta, która pozwala nam stwierdzić czy np. dana osoba jest chora i który z jej organów szwankuje. Czy jest w tym coś złego?
Osobiscie uważam, że nie - to tak przy okazji pod rozwagę osób póki co zdrowych, gdzie nikt w rodzinie na nic nie choruje :D

Kiedyś z ciekawości będąc na targach Medycyny Naturalnej zrobiłam sobie zdjęcie aury i muszę przyznać byłam pod wrażeniem kolorów chociaż zapewne to nie to samo co widzieć je samemu.
Okazuje się , że kolor aury jej wielkość uzależniona jest od stanu emocjonalnego w jakim się w danej chwili znajdujemy. Zrobienie zdjęcia np. następnego dnia pokazałoby inny obraz i każdy z nich byłby prawdziwy dla danego dnia, chwili.
Aura mówi nam na przykład wiele rzeczy o osobie z którą aktualnie rozmawiamy i jeśli zaczynasz rozmowę a osoba dobrze "gra" to nic się o niej nie dowiesz , a tak widzisz jej energetyczny stan emocjonalny i wiesz z kim masz "przyjemność" .

Jeśli ktoś się np. wścieka to też nie zawsze to chce pokazać a tak poprzez widzenie aury staje się bardzo czytelny a jeżeli ktoś mówi o jakiś ideach to też łatwo jest zobaczyć jego osobisty stosunek do tego co sam mówi . Ludzie często wyrabiają sobie maskę , personę , którą utrzymują dla innych - zbyt czesto :(
Przed widzącymi aurę maska ta jest zupełnie nieskutecznym sposobem na ukrycie swych stanów i tak to przy okazji jako efekt uboczny nie jako cel sam w sobie widzenie aury pomaga nam ustrzec się przed wpadkami róznego rodzaju w kontaktach międzyludzkich :mrgreen:

Co o tym sądzicie?
zapraszam do dyskusji :D


Mamba ^^'
Nephesh

Post autor: Nephesh »

:) no cóż zgadzam się co do tego ;) też zaezy o którą jej warstwę chodzi (ogółem popieram podzial uzdrowicieli pranicznych tzn. wewnętrzna (promieniowanie komórek), zdrowia (tutaj chbya nie muszę tłumaczyć ;)) oraz zewnętrzna (duchowa). A co do widzenia ;) powoli zaczynam widzieć chociaż raczej żadnego treningu nie stosuję regularnie a po prostu poprzez rozwój nabywam tą zdolność.
Mamba

Post autor: Mamba »

Inny sposób na widzenie aury - by wykonać to ćwiczenie potrzebna jest pomoc drugiej osoby.


Ustawiamy dwa krzesła naprzeciwko siebie w odległości około 2,5 metra tak by oparcie jednego z nich znajdowało się 5 cm od ściany. Zawieszamy na ścianie duży kawałek materiału /może być prześcieradło/ w kolorze biały, szarym lub czarnym. Zasłaniamy okna aby do pokoju nie wpadało światło. Za swoimi plecami zapalamy malutką lampkę lub świeczkę. Prosimy zaprzyjaźnioną osobę, aby usiadła na krześle koło ściany sami siadamy na drugim. Zamykamy na moment oczy, ręce układamy na łonie, tak by dłonie zwrócone były ku górze. Teraz bierzemy głęboki oddech, odchylamy głowę do tyłu, unosimy nieco powieki i wpatrujemy się w kontury osoby siedzącej naprzeciwko nas. Po chwili odczuwamy pierwsze wrażenie wzrokowe.

Trzeba być raczej cierpliwym i nie wysilać się bardzo, bo łatwo jest zobaczyć na siłę fałszywą aurę, wyrażoną zwykle w kolorach uzupełniających do tych, w które jest ubrana dana osoba. Jeśli np. ma ona na sobie coś czerwonego, prawie na pewno zobaczysz zieleń, utworzoną przez połączenie dwóch kolorów podstawowych /błękitu i żółci/.

^^'
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Polecam książkę Webstera ;) nt. widzenia aury :) chyba najlepszy kurs w wersji książkowej uczący badania i widzenia aury ;)

PS. Co do zdjęć aury ;) uważajcie (zapomnialem dodać) bo często oszukują tzn. robią jedynie zdjęcie widma elektromagnetycznego dookoła ręki (albo czegoś w tym stylu :P tzn. mniejsza o nazwę) ale ogółem jest to efekt wywołany sztucznie poprzez napięcie wysyłane przez nich a nie relany obraz aury.
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

Proste cwiczenie, zeby sprawdzic co widzimy:
Zapalamy zapalniczke lub swieczke. I jaki kolor plominia widzimy?
Moj znajomy widzi doslownie tecze! ja widze tylko 2-3 kolory plomienia //tak
Lavyrania
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2005-08-28, 23:15
Lokalizacja: obłęd

Post autor: Lavyrania »

Mnie ostanio aura coraz bardziej interesuje ;) Nie znacie może więcej ćwiczeń? ;) Np takich, które można orbić idąc ulicą pełną ludzi? O ile to jest oczywiście możliwe :P
intraneus

Post autor: intraneus »

na astraldynamics byl caly kurs widzenia aury
Zuzupower

Post autor: Zuzupower »

Kiedys cos czytałam :D ale jakos nie moge dostrzec u kogos aury :D moze ja jestem ślepa albo daltonistką jestem :D:D:D ?
Nephesh

Post autor: Nephesh »

A ja sobie na spokojnie wykonuję zestaw ćwiczeń ;) teraz ostatni tydzień mi został i nie mogę zaprzeczyć, że bardzo skuteczny ;) tzn. coraz lepiej widzę aurę, coraz więcej kolorów i coraz częściej.
Lilith

Post autor: Lilith »

może napisz coś więcej o tych ćwiczeniach? wydaje się to interesujące, sama chetnie bym się tego nauczyła.
Zuzupower

Post autor: Zuzupower »

No widzisz :D nie tylko ja tu jestem odosobniona xD
Nephesh

Post autor: Nephesh »

 /glowna.php?site=cwicz ćwiczenie zaczyna się od "Trataka reflektor w twoich oczach". Można je znaleźć na wielu stronach nie tylko na NK ;) a przy okazji dorzuciłem do tego też stymulację trzeciego oka z książki Osho no i hmm... nie wiem jak to zadziała u innych ;) ja miałem o tyle ułatwienie, że trzecie oko już mam otwarte więc za wiele się męczyć nie trzeba było.
Zuzupower

Post autor: Zuzupower »

Fajnie ;) napewno przejrzę :D i popbróbuję :D
intraneus

Post autor: intraneus »

Zuzupower pisze:Kiedys cos czytałam :D ale jakos nie moge dostrzec u kogos aury :D moze ja jestem ślepa albo daltonistką jestem :D:D:D ?
samo czytanie to moze byc troche za malo. nie zebym watpil w twoje umiejetnosci, ale... ;P
Hunter

Post autor: Hunter »

Hmm.. ja widzę aurę tylko jest kłopot, skoro kolory się mieszają z kolorami tła (ściany itp) to jak rozpoznać jaki jest prawdziwy kolor?
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Jak ktoś widzi dobrze to nie pomiesza ;)
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

O dzieki Nephesh za strone. Jakie ciekawe tematy! Wampiryzm, linkowania itd. No i o aurze tez jest. Super.

Podonie jak u Huntera mieszaja mi się kolory itd. Jak za dlugo patrze na plomiem swieczki a nastepnie na biala sciane to widze plomien na scianie.

Wg. mnie za duzo teorii wcale nie pomaga w widzeniu aury, znajomosc cech poszczegolnych kolorow wplywa raczej na nasza sugstie i falszuje wynik.
Nephesh

Post autor: Nephesh »

A przy okazji umożliwia interpretację aury ;) zresztą najprostsza metoda dajmy na to zobaczenia koloru czakramu to umieszczenie rąk po oby dwóch jego stronach (jeżeli patrzymy na kolor czyjegoś czakramu) i zwrócenie uwagi na to jaki kolor pokazuje wewnętrzny wzrok ;) w ten sam sposób za pomocą rąk można odcyztywać kolory aury etc. innych osób, a jeżeli ma ktoś zamiar oglądać swoją aurę niech po prostu skupia się na danych czakramach etc. i patrzy co zobaczy ;) Przy okazji jeżeli nie wychodzi Wam dobrze widzenie fizyczne, ale widzicie jakiś urywek to najlepiej resztą próbować zwlizualizować, a nie męczyć oczy na siłę ;) fizycznego widzenia to nie poprawi, ale pozwoli na widzenie mentalne co ma dodatkowe zalety.
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

Przeciez widzenie mentalne znaczy sugestywne wmawianie sobie jakiegos koloru szczegolnie jak się zna kolory np. czakr podawane juz w ksiazkach.
:roll:
Wmawiac sobie zawsze umialam ale na dluzsza mete nic to nie daje //kanapka
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Widzenie mentalne oznacza widzenie bez użycia oczu ;) a jeżeli ktoś sobie wmawia to już inna sprawa. Koloru nie powinno się wymuszać, a patrzeć i oczekiwać co się pokaże ;) przede wszystkim kolory podawane w książkach są tak różne, że tak naprawdę tylko co do pierwszych trzech czakr jest zawsze zgodność (chociaż i tutaj bywają wyjątki). A pozatym ;) czakry mogę mieć nieskończenie różne mieszanki koloró i odcienie np. jeżeli jest u kogoś seksualność nacechowana mocnymi emocjami czakra trzecia tzn. splot słoneczny może być żółty z bardzo dużą domieszką pomarańczowego ;) ale zresztą jeżeli ktoś przyjmie, że widzi czakry w innym kolorze, bądź inny sposób to nie zmienia to faktu, że i tak może odczytać dobrze stan zdrowia wg. swoich kryteriów.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Aura i czakry”