Ulubiona postać z mitologii

Przekazywane z ust do ust przez wieki...
Lavyrania
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2005-08-28, 23:15
Lokalizacja: obłęd

Ulubiona postać z mitologii

Post autor: Lavyrania »

Odnawiam pytanie z poprzedniego forum :P Jaka jest Wasza ulubiona postać z mitologii? Tylko proszę z uzasadnieniem i krótkim opisem :) I nie mówię, że to ma być tylko mitologia greca (or rzymska) :P
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Z mitologii greckiej...

Hypnos.... bo lubię dużo spać ;)
Hermes... lubię podróżować, ale niestety nie za bardzo mam jak, kiedy, gdzie i za co...
Eros... romantyk, jak ja :) Tyle że ja nie gwałcę kobiet, jak on... :?

A Ty z kim się utożsamiasz :?: ;)
Mamba

Post autor: Mamba »

Myślę, że z Zeusem :D
to chyba jedyny bóg , który potrafił pogodzić różne interesy, różnych bogów "tam w górze na Olimpie"
Lubię gdy ktoś wie czego chce a jeżeli przy okazji potrafi pogodzić własne interesy z interesami innych to już jest sztuka :mrgreen:
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Atena is the best:))

Post autor: Titania (usunela konto) »

Atena byla corka Zeusa, wyskoczyla z glowy ojca :o bogini wojny, pokoju, madrosci i sztuki, az mnie dziwi jak mozna byc zarazem boginia wojny i pokoju.....Silna kobieta.
FeiDei

Post autor: FeiDei »

A moj to Perun z mitologi slowian :twisted:

"Kolejny ważny bóg to Perun, władca błyskawic i pogody. Czasem pełnił funkcję boga wojny. Jego imię oznacza to samo, co dzisiaj piorun, grom, błyskawica. Perun zamieszkiwał według Prasłowian stare dęby, gaje dębowe lub szczyty wzgórz. Jego atrybutem był oczywiście grom."
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Najbardziej podobali mi się Dedal z Hefajstosem - bo potrafili budować rzeczy jakich nikt inny nie potrafił.
Pogromca

Post autor: Pogromca »

szczerze to ja niewiem poniewaz nikt z nich mi nie odpowiada nikt z nich nie przezyl tego co ja i nie posiada tego co ja wiec raczej z nikim się nie utożsamiam
assamite
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 102
Rejestracja: 2005-08-31, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: assamite »

Hmm...
Jesli chodzi o moją ulubioną postać z mitologii greckiej to bez zbytniego namysłu moge powiedzieć że "Charon". Świetna robota :D , nieźle płatna :D i pogadać można :D , nie no tak żartuje ale naprawde mi się podoba jego postać i to czym się zajmuje, a jeśli miałbym się z kimś porownać to byłby to "Syzyf". Wiele rzeczy w życiu zaczynam a jakże niewiele z nich kończe... :(
Aphista

Post autor: Aphista »

Ani mitologia grecka, ani rzymska, a celtycka. Blodeuwedd - "Kwietne Oblicze", kobieta stworzona z czystej potrzeby mężczyzny. Istota nie do końca 'ludzka', o interesującej historii... [ zainteresowanych zapraszam tutaj ].
Dla mnie jest symbolem wyzwolenia - jak to ładnie ujęto na tej samej stronie - "symbolem kobiet uwalniających się od niechcianych więzów łączących je z ich mężami".
Zuzupower

Post autor: Zuzupower »

Jednorożec :] (Qń) - "Przedstawiany jest jako biały (rzadziej czerwono-czarny) koń, z rogiem, zazwyczaj spiralnie zwiniętym, pośrodku czoła.W starożytnych mitach jednorożec towarzyszył dziewiczym bogioniom księżyca. Jednorożce stanowiły zaprzęg rydwanu Artemidy. W średniowieczu wizerunek dziewicy z jednorożcem na kolanach był częstym motywem sztuki chrześcijańskiej jako symbol Najświętszej Marii Panny, a sam jednorożec symbolizował Chrystusa."
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Eris ;]
Mamba

Post autor: Mamba »

uzasadnij :mrgreen:
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

grecka Bogini Chaosu :] czego tu chciec wiecej? Jestem discrdianinem (rzymska nazwa tej samej bogini :] )
Spooky

Post autor: Spooky »

http://kobieta.interia.pl/news?inf=715388
Mnie się wydaje, że najbardziej przypominam Zeusa, który łączy cechy wszystkich bogów.
V.

Post autor: V. »

powołując się na TAKIE źródło, to na pewno.
BlackWolf
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2006-10-29, 17:22
Lokalizacja: ze Świątyni Salomona

Post autor: BlackWolf »

Hermes Trismegistos, Hiram I
Racibor
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2006-11-07, 02:22
Lokalizacja: Poznań

Re: Ulubiona postać z mitologii

Post autor: Racibor »

Dla mnie z Mitologi Słowian Bóg SWAROG i PERUN... W tej kolejności :-)
Lauwiasz

Post autor: Lauwiasz »

Cerber XD
Mamba

Post autor: Mamba »

wszystko pięknie tylko uzasadnienia brak :(
Lauwiasz

Post autor: Lauwiasz »

A bez uzasadnienia nie może być?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Mity i legendy”