Fundacja Nautilus

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Fundacja Nautilus

Post autor: Ivellios »

Na początek pytanie:
Co sądzicie o Nautilusie?

Znalazłem na forum NPN takie oto zarzuty pod adresem tej organizacji:
Pisze tego posta po raz kolejny z moimi uwagami odnosnie wiarygodnosci serwisu Nautilus, podajacego nieprawdziwe wiadomosci, na przykladzie tego artykułu: http://***do widzenia***/article.php?articlesid=902
Po lekturze oryginalnego tesktu doszedłem do wnioskow, ze redaktorowie tej strony odpowiadaja za rozpowszechnianie falszywych informacji i to w infantylnej i amatorskiej formie, czego wyrazem jest niskiego poziomu jezyk, ktorymto wyrażają.
Dlaczego pomimo ogromu Nautilusa i jego załogi nikt nie zauważył takich bledów? czy to celowe? Przeciez wiadomo, ze to nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz.
Oto błedy, na ktore chcialbym zwrocic uwage. Oryginalny tekst pojawił się w Chicago Tribune:
NAUTILUS PISZE:
"W nocy z 6 na 7 listopada nad lotniskiem w Chicago był obserwowany latający spodek! Świadków są podobno setki. "
Po prawdzie obiekt widziany był o 16:30 o czym wspominaja wszystkie zrodla. Beznadziejna forma a takze kondycja nautilusa (zapewne brak zdolnosci jezykowych) spowodował ten błąd. Po drugie - wspomina się o kilkunastu swiadkach a nie kilkuset - to juz znaczna przesada wskazujaca na zamiar Nautilusa, ktorym jest wywolanie sensacji u kilkunastolatków.
"Obserwowany przez nich obiekt nie miał świateł i przemieszczał się nad lotniskiem, po czym zniknął w chmurach" pisze Nautilus, podczas gdy obiekt pozostawał w miejscu!
Mysle, ze to jeden z wielu przykladow na prawdziwa nature tej organizacji - grupa amatorów sprzedaje niesprawdzone i fałszywe a takze zle przygotowane wiadomosci ludziom, ktorzy nie maja mozliwosci ani czasu sprawdzic ich zrodel. To wstyd i hańba zle prorokujaca na przyszlosc.
Nautilus podejrzewany jest o przekręcanie informacji oraz podawanie nieprawdziwych danych i publikowanie fałszywych zdjęć UFO podpisywanych jako autentyki...
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Nautilius to jak dla mnie jeden z najbardziej populistoczny-kłamiących serwisów. Oni byle co uznają za ufo, duchy itp, ale co z tego jak im to odpowiada bo maja mase "ludziuff"...

popieram Iva, dawno już osiągneli dno.
Xymena
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 51
Rejestracja: 2006-06-08, 18:52
Lokalizacja: war.-maz.

Post autor: Xymena »

Najgorsza jest ta historia ze Zdanów... Miska w góre i mamy ufo, hura!
Afera na cały świat..
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

BloodLust pisze:te przekrecania mysle, ze biora się z wiadomosci nasylanych przez ludzi.
Problem w tym, że oni korzystają nie tylko z relacji czytelników, ale również tłumaczą artykuły z zagranicznych serwisów, często zmieniając przy tym zawarte w artykułach informacje.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Ivellios pisze:zmieniając przy tym zawarte w artykułach informacje
no to juz swiadczy tylko o nich.. na nautiliusie robia sensacie z kropki na fotce twierdzac iz jest to niezbity dowod na przelot ufo i takie tam.. a Zdany..? no cuż O_o faktycznie wyglada jak miska..
leszek

Post autor: leszek »

przecież to od razu widac na jak niskim poziomie znajduje się nautilius...czasem co prawda mają jakieś ciekawostki , ale głównie nie jest to nic naprawdę sensacyjnego. Sposób pisania ich artykułow i "raportów" jak to zwą jest bardzo prymitywny , a wykrzykniki po niektórych zdaniach (np. "W nocy z 6 na 7 listopada nad lotniskiem w Chicago był obserwowany latający spodek!" ) od razu wywołują mój uśmiech i każą sądzić , że tym ludziom samym jest ciężko w to uwierzyć. Artykuły są krótkie i zawierają się przd wszystkim na listach domniemanych świadków.Normalnie szok i hańba w jednym!
majzel_111
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2007-01-25, 18:10
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: majzel_111 »

Obrazek
A tu nastepny dowód na to, że Nautilus kłamie na zdjęciu nad tym NOLEM widać NOL-Duch. Widać że to czysty fotomonatż :P
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Gratuluję bystrego oka :)
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

ja tu nic nie widze ;/
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

To ufo w ksztalcie chmury a dla niepoznaki i zmylenia ludzi pod nim jest ufo-atrapa
Schnappi
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 121
Rejestracja: 2006-09-06, 22:10
Lokalizacja: Kłodawa

Post autor: Schnappi »

ale pracownicy lotniska wiedzą swoje!
Znamy ten "fenomen atmosferyczny" bardzo dobrze. Poniżej jedno ze zdjęć z naszego archiwum pokazujące ten fenomen w pełnej krasie.
Tak! Nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe! :D :lol:

..wybaczcie...ale nie mogłem się powstrzymać.....

Ciekawe swoją drogą skąd wzięli taki fajny tekścik - może z podręcznika ,,Jak przyciągnąć uwagę przedszkolaka". :P
Gość

Post autor: Gość »

FN redakcja w sumie dobra dla mnie.
Ale oni wszytko ujawniają,tzn mam na myśli co wszyscy im ludzie prześlą to oni to pokazują.Bzdura nie bzdura aby było więcej i to jest minus tego wszystkiego.
Powinni pokazywać,ujawniać itd to co jest przy najmniej w części prawdziwe.
;]
Kruk
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 24
Rejestracja: 2008-01-20, 19:26
Lokalizacja: Polana

Re: Nautilus

Post autor: Kruk »

Jak wiadomo, Nautilus znany jest z przekręcania informacji oraz podawania nieprawdziwych danych i publikowania fałszywych zdjęć UFO podpisywanych jako autentyki...
Serio Iv? Ja nie słyszałem o tym, że np jest ufo na zdjęciu a oni piszą, że to autentyk.A czytam ich artykuły te najnowsze jak i archiwalne.

na nautiliusie robia sensacie z kropki na fotce twierdzac iz jest to niezbity dowod na przelot ufo i takie tam

Kiedy tak napisali albo twierdzili, że tak spytam?

A tu nastepny dowód na to, że Nautilus kłamie na zdjęciu nad tym NOLEM widać NOL-Duch. Widać że to czysty fotomonatż

A kto powiedział, że NAUTILUS zrobił to zdjęcie nie mówiąc o fotomontażu, oni je tylko opublikowali jak już.

Najgorsza jest ta historia ze Zdanów... Miska w góre i mamy ufo, hura!
Afera na cały świat..

A czytałeś ich raport na temat Zdanów i ich eksperymentów tam?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Nautilus

Post autor: Ivellios »

Raportu ze Zdanów już nie czytałem.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Nautilus

Post autor: Ivellios »

Miałem nic nie pisać w tym temacie, ale po tym, co się ostatnio stało, szczególnie na forum FN - czuję, że nie wytrzymam i po prostu muszę. Ostatnio bowiem coraz bardziej przekonuję się o tym, że ludzie z Nautilusa (a także - o zgrozo! - ich czytelnicy) wykazują bardzo silną alergię na jakąkolwiek krytykę.

Tuż po debacie ufologicznej w Katowicach napisałem artykuł o dezinformacji w polskiej ufologii, w którym podałem kilka przykładów, w których na bank doszło lub prawdopodobnie mogło dojść do dezinformacji. Jednym z przykładów takich wątpliwych spraw była kwestia obiektu ze Zdanów.

Parę dni później otrzymałem przez "Kontakt" emaila od jednej ze współpracowniczek Nautilusa, w którym stwierdziła, że "artykuł godzi w dobre imię Fundacji Nautilus", po czym zażądała przeredagowania artykułu, nadmieniając przy tym, że ponieważ Nautilus jest zarejestrowaną osobą prawną (bodajże "organizacją pożytku publicznego" o ile dobrze pamiętam, czy czymśtam podobnym), w razie odmowy spełnienia ich żądania mogą podjąć "stosowne kroki" - więc dla świętego spokoju artykuł przeredagowałem.

Parę tygodni później do akcji wkroczyli czytelnicy Nautilusa, wypisując pod artykułem komentarze, które można streścić krótkim "Nie masz pan prawa panie Ivellios krytykować FN!". To jeszcze jakoś zdzierżyłem...

Apogeum żalowości kropka pe el osiągnęli administratorzy forum Nautilusa. Zarejestrowałem się tam niedawno i przeglądając forum trafiłem na temat o Zdanach, nie omieszkałem więc do niego zajrzeć i coś w nim napisać. Na sugestię, że test z miskami w Zdanach powinna przeprowadzić jakaś instytucja niezależna od Nautilusa (test taki wykonali tylko nautilusowicze - a przecież FN nie miała żadnej motywacji w rozstrzyganiu, czy teoria z dwiema salaterkami jest prawdziwa), otrzymałem niezbyt grzecznie sformułowane pytanie "A jaką to ty organizację uznajesz za niezależną?" (tu padło kilka nazw, przyczem jedna tylko z wymienionych przez kolesia instytucji miała cokolwiek wspólnego z nauką i badaniami - PAN).

Wytknąłem im pewne nieścisłości przy badaniu sprawy Zdanów, oczywiście moderator zaraz rzucił tekstem że "krytyka bezpodstawna, proszę wrócić do tematu" (ależ przecież ja cały czas wypowiadałem się na temat!), w końcu kilka postów później tenże sam moderator napisał prośbę, aby wszelkie wątpliwości ws Zdanów wyjaśniać... drogą emailową, bo na forum to nie bo cośtamcośtam. No ja przepraszam, ale chyba po to jest forum, żeby to na nim wyjaśniać wątpliwości, a nie prosić o wyjaśnienia na emaila... po co w takim razie forum założyli? Tego mój mały rozumek nie był już niestety w stanie wydedukować.

Napisałem więc kolejnego posta, że po to jest forum, żeby to na nim wyjaśniać pewne sprawy, a nie kazać userom pisać emaile. Przed chwilą wchodzę i patrzę - a tu ban, a jako przyczynę admin podał coś, co mnie wybornie rozbawiło:

Panska dzialanosc na forum ograniczyla się wylacznie do bezpodstawnej krytyki i siania zametu. Prosze to robic np na onet.pl lub innych forach.

Wniosek? Skrytykujesz Nautilusa => wy-epiaj na drzewo banany prostować, niegodziwcze ty jeden!

Odchodząc od nautilusowego forum, po publikacji wspomnianego wcześniej artykułu o dezinformacji w jednym z emaili pani z Nautilusa, już po przeredagowaniu przeze mnie artykułu, przypuściła ostry i jakże brutalny atak na wszystko, co w moim tekście Zdanów dotyczyło. Napisała m. in. o teście zrobionym przez grupę łotewską Necton (próba z dwiema sklejonymi miskami) i opisała różne inne rzeczy - kobita tak się rozpisała, że z jej emaila możnaby książkę zrobić! Jakże się jednak niemile zdziwiłem, zobaczywszy, że na stronie Nautilusa nie ma żadnego z podanych przez tą panią wyjaśnień. Nic, tylko artykuły, z których wynika jedno - że Zdany to fakt i c**j.

Jeden tylko wniosek nasunął był mi się po wyżej opisanych incydentach drogą elektroniczną - Nautilus i w większości również jego czytelnicy wykazują ostre uczulenie na jakąkolwiek krytykę.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Nautilus

Post autor: |-_-| »

Cała sytuacja oczywiście zabawna, i żałosna zarazem... A ban, właściwie za nic, ewidentnie pokazuje że szukali byle jakiego pretekstu by Ci go zafundować.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Nautilus

Post autor: Darnok »

Oni tam są od zarabiania kasy- gdy człowiek nie musi już się martwić o potrzeby najniższego stopnia, to szuka rozgłosu- ci super ufolodzy i inni naukowcy to po prostu megalomani.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Nautilus

Post autor: Ivellios »

Z ciekawości założyłem na forum Nautilusa drugie konto. Poudzielałem się trochę w tematach, a w jednym tylko temacie lekko skrytykowałem działania FN. Jeden raz. Tak jak poprzednio - zero jadu, jeno konstruktywna krytyka.

I zgadnijcie, co zrobił administrator... (-;
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Nautilus

Post autor: DanaS »

Usunął temat czy Ciebie jako "szkodliwy element społeczny"? A może zablokował temat...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”