Chupacabra

Bigfoot, Yeti, Chupacabra i inne zwierzęta, które istnieją wg rozmaitych podań, legend i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna zoologia
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Oleńka pisze:w wielu przypadkach chupy zjadały macice z młodymi w środku niej
też o tym słyszałam - tzn. nie o zjadaniu, ale że były wycięte, no czyli pewnie zjadała

być może zależało jej na komórkach macierzystych.... może ona ich nie trawi, tylko jej organizm jakoś potrafi je wykorzystać.... do odbudowy siebie... i tak mi wszystko pasuje do tego, że organizm chupy jest dość nietrwałym tworem - tak jak klony zbyt długo nie żyją (taka dolly), tak może i ta konkretn domniemiana krzyżówka ma różne wady 'konstrukcyjne', które są minimalizowane przez pochłanianie dużych ilości komórek macierzystych i witaminy B12
Cogito pisze:Chciało Ci się szukać tych informacji?
ja na to wpadałam bez szukania, tylko sobie definicje witaminek itp. ściągnęłam z wiki, coby nie pisać tyle ;) bo leniwa jestem
Oleńka
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 119
Rejestracja: 2006-04-18, 02:19
Lokalizacja: Galaktyka Cieni

Post autor: Oleńka »

La Caniche pisze:
Oleńka pisze:A ja słyszłam ,że w wielu przypadkach chupy zjadały macice z młodymi w środku niej.Według mnie chupa jest kosmitą.
Taaak, pewnie z poza układu słonecznego...... :lol:
Bardzo śmieszne ,tylko gdybyś troche pomyślał mógłbyś dojśćdo wniosku ,że kosmita to nie tylko super hiper inteligentny gościu z laserową pukawką ale również jakiś typek ,który powstał w wyniku eksperymentów genetycznych innej rasy obcych.Tak trudno to sobie wyobrazić?!
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Cogito pisze:Ludzie z komórek macierzystych potrafia coś stworzyć w laboratoriach
a ponoć już istnieje coś takiego że rodzice pobierają trochę krwi swoich nowonarodzonych dzieci, z komórkami macierzystymi, w specjalnych klinikach, na wypadek, gdyby trzeba było coś na przeszczep wychodować, a np. jak się takie komórki wstrzyknie w kolano, to po jakiejś tam kontuzji ono samo się odbuduje, i zerwane ścięgna też się odbudowują, itp.... może u chupachupsika działa to tak samo, tylko na większą skalę - nie wiadomo, co ci amerykańce tam wychodowali - bo baza wojskowa a jakieś tam normalne laboratorium to co innego raczej :roll: kto by tam wojski kontrolował... ale pewnie się za dużo filmów naoglądałam, bo ostatnio był cube 2 hipersześcian :lol:

no dobra, do tematu, o tych komórkach macierzystych to były chyba dzisiaj o 5.00 rano krótka wzmianka w wiadomościach Radia Zet
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Leśna, chodzi o krew pępowinową. tam komórki faktycznie mają zdolność formowania się w dowolne inne komórki ciała. ale z czupa to chyba nie ma wiele wspólnego :)
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

no właśnie, o pępowinową... :) to miałam na myśli

dlaczego niby nie ma nic wspólnego? a może właśnie ma? bo niby po co jej te płody... bo smaczne? szaszłyki na grillu sobie z nich robi?
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Leśna, to skoro jej zalezy tylko na krwi pępowinowej to po co zjada całą macice i wypija całą krew :P
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

Wszędzie brakuje mi tu słowa "prawdopodobnie".
Nie wiadomo, czy zjada, co zjada i czy w ogóle istnieje...
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Croppka, coś napewno zjada macice i cos wysysa krew :P
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

cleric - no bo są jeszcze embrionalne komórki macierzyste... a nie tylko w krwi pępowinowej czy szpiku... może chupa wykorzystuje te właśnie embrionalne? one są właśnie totipotente, czyli mogą się we wszystko zamienić... a pępowine też zjada :)

croppka - nam leniwcom nie chce się pisać takiech trudnych słów jak p r a w d o p o d o b n i e i jeszcze ciągle to powtarzać :P
swat
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2006-07-17, 23:24
Lokalizacja: Konin

Post autor: swat »

Leśna pisze:może chupa wykorzystuje te właśnie embrionalne? one są właśnie totipotente, czyli mogą się we wszystko zamienić... a pępowine też zjada
A w krwi było DNA ludzkie (oprócz roślinnego) które może odpowiadać za budowe ciała naprzykład. Nie znam się na genetyce, ale to mi tak wygląda.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

swat pisze:A w krwi było DNA ludzkie (oprócz roślinnego) które może odpowiadać za budowe ciała naprzykład.
nie rozumiem, rozwiń to O_O jak może być dna ludzkie i roślinne razem??
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

są dwa rozwiązania:

1. były dwa typy komórek - zwierzęce i roślinne

2. w jednej komórce znajdowały się dwie helisy
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

ee.. chyba się gdzieś zgubiłam O_o że gdzie te komórki były?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

cleric pisze:ee.. chyba się gdzieś zgubiłam O_o że gdzie te komórki były?
W krwi emb..emb...jak to się zwie...aaa..embrionalne :D
Jak w jednej komórce może być dna zwierząt, i roślin? komórki mają inne budowy. Może to jest 3, nieznany nauce typ :twisted:
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Darnok pisze:Jak w jednej komórce może być dna zwierząt, i roślin?
no właśnie.. więc nie wiem o czym oni mówią, że w 1 kom 2 różne dna
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Darnok pisze:Może to jest 3, nieznany nauce typ
oczywiście, że tak ;)

może to jakaś prymitywna komora bezjądrzasta... dna pływa w cytoplaźmie :roll: ;)

albo komórczak...

albo właśnie mi przyszła do głowy najbardziej prawdopodobna odpowiedź - próbka była zaniezyszczona
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Jestem biotechnologiem, jeszcze w ałej karierze nie zdażyło mi się, żeby w jednej komoe spotkać dwie podwójne helisy, rośliny i człowieka. Nie jest to możliwe głównie z tego powodu, iż cząsteczki DNA łączą się ze sobą. Można wykonać prosty eksperyment, który to udowodni. Weźmy jedną helisę od zwierzęcia i jedną od rośliny, przebudują się obydwie, tak, by zgodnie z zasadą komplementarności stworzyć jedno DNA. Tak więc jedyną możliwością było to, że próbka była zanieczyszczona.
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Re: Chupacabra

Post autor: Majesttic »

Ivellios pisze:Krwiozercze stworzenie zwane "kozim wampirem". Wystepuje w Portugalii. Zabija zwierzeta, wywysajac im krew poprzez dwa bardezo male naciecia w skorze. Nigdy nie zanotowano smierci czlowieka.
Czy wedlug Ciebie, [you], Chupacabra to stworzenie zyjace naprawde, czy tylko chwyt majacy na celu przyciagniecie turystow :?:
Moim zdaniem :) istnieje naprawdę - nie tylko w portugalii, informacje napływają z całego świata (ROSJA, POLSKA, cała europa, brazylia arcentyna - głównie ameryka połódniowa ).
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Nie wiem czy to było już omawiane , ale co myślicie o teori że Chupa miałby być eksperymentem rządowym USA ??

A i zachowały się jakieś zapiski z przed parudziesiąt lat mówiące o stworzeniach podobnych do Chupacabry ?
Ostatnio zmieniony 2006-08-31, 20:37 przez Raziel, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Kryptozoologia - nieznane zwierzęta”