Czy wie ktoś co to jest lockpicking ?

elcaminox
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-04, 14:18
Lokalizacja: kątowni

Czy wie ktoś co to jest lockpicking ?

Post autor: elcaminox »

Widzieliscie juz strone www.lockpicking.pl ?? Mozna się tam nauczyc jak otwierac zamki za pomocą wytrychów to juz nie gra ,ale równie uzależniające. Polecam szczegolnie ze jest to jedyna strona o tej tematyce w polsce, a w szczególności polecam forum dyskusyjne.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Wiezs, jeżeli ma to podtekst "jak uczyć kraść", to nawet się nie staraj :)
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Polskie prawo zabrania takich praktyk. A dokładniej wyrabiania wytrychów i temu podobnych ustrojstw mających na celu otwieranie zamków. Wiem bo już sam kiedyś chciałem się zaopatrzyć w takie cuda ale okazało się, że są nielegalne:
Art. 129. § 1. Kto:
1) wyrabia, posiada lub nabywa wytrychy, jeżeli nie trudni się zawodem, w którym są one potrzebne;
2) dostarcza wytrychów osobie nie trudniącej się takim zawodem;
3) wyrabia, posiada lub nabywa klucze do cudzego domu, mieszkania lub innego pomieszczenia albo schowania bez zezwolenia osoby uprawnionej lub organu administracji,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto wyrabia, posiada lub nabywa narzędzia przeznaczone do dokonywania kradzieży albo kto dostarcza takich narzędzi innym osobom.
§ 3. Wytrychy, klucze lub narzędzia podlegają przepadkowi, choćby nie stanowiły własności sprawcy.
elcaminox
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-04, 14:18
Lokalizacja: kątowni

Post autor: elcaminox »

Darnok pisze:Wiezs, jeżeli ma to podtekst "jak uczyć kraść", to nawet się nie staraj :)
a kto tu mówi o nauce kradzezy ? wiesz co to jest sport ? poszperaj troche po niemieckich stronach i zobaczysz ze lockpicking to swojego rodzaju sport a nie grupy zlodziei jak to sobie kojarzą wszyscy w tym i tak złodziejskim kraju
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

elcaminox pisze:a kto tu mówi o nauce kradzezy ? wiesz co to jest sport ? poszperaj troche po niemieckich stronach i zobaczysz ze lockpicking to swojego rodzaju sport a nie grupy zlodziei jak to sobie kojarzą wszyscy w tym i tak złodziejskim kraju
Sport? czy chodzi ci o to "Ej ale bygi ja biore tego malucha ziom, a ty tego i kto szybciej otworzy!" jak tak, to dziękuje.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

nahanahnah ale sport ja niemoge <lol>
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

NAwet jesli ta strona jest tworzona przez ludzi ktorzy maja ideologie w stylu "dla sportu - zbuduje/kupie sobie zamek i go otworze wytrychem nie robiac przy tym nikomu krzywdy a nawet samodoskonalac się.." to 95% gosci tej strony na pewno uzywa zdobytej wiedzy do czegos innego, tak wiec sorry ale NIE...

Może załóżmy stronę jak kosić renty babciom... też sport wynik liczymy dzieląc liczbę zdobytej kasy przez liczbę obrabowanych staruszek... proste nawet
elcaminox
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-04, 14:18
Lokalizacja: kątowni

Post autor: elcaminox »

za to jak ludzie wykorzystaja wiedze tam zdobytą nikt nie moze odpowiadac. Jak ktos kupuje nóż w sklepie to tez nie wiadomo czy bedzie nim obieral ziemniaki czy okaze się seryjnym zabójcą. A moze zakażmy sprzedazy nozy,widelcy,zapałek itd. Wiedza jest po to zeby ją chłonąc i to w kazdej dziedzinie, a jak ktos nie chce się uczyc to jest poprostu ograniczony i się nie rozwija
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

elcaminox pisze:a to jak ludzie wykorzystaja wiedze tam zdobytą nikt nie moze odpowiadac. Jak ktos kupuje nóż w sklepie to tez nie wiadomo czy bedzie nim obieral ziemniaki czy okaze się seryjnym zabójcą
Nie zmieniaj tematu. Z czystym sumieniem mogę komuś sprzedać nóż, ale nie nauczę go rzucać nim, bo może tak kogoś tak zabić.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

A co z boksem i tego typu sportami? przecież oni też moga skrzywdzić lub zabić...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Takim tokiem myślenia, to nawet gotowanie może przyczynić się do morderstwa. To studnia bez dna.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Wiem, ale ja to napisałem doelcaminox, a potem to ciągneliście , więc to skończyłem.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Nightwalker, też mógł odebrać tego posta... zresztą o co ci chodzi?
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Co do boksu to wiem i jestem za tym, żeby każdy przyjmowany do jakiejs sekcji przechodził jakieś badanie psychiatryczne czy coś, szczególnie jak wygląda jak ogolony goryl.

Co do noży... nóż jak sami z resztą zauważyłeś (zauważyliście) służy do wielu rzeczy... w tym oczywiście bardziej ofensywnych, tyle, że każdy przedmiot w rękach wyćwiczonego człowieka może stac się bronią, więc nie popadajmy w paranoję

Ale wytrych... no cóż w ekstremalnych przypadkach mogę sobie nim podłubać w nosie, podrapać się po trudno dostepnych miejscach oraz coś wyszkrobać...
ale nie wiem dlaczego pierwszą i przy tym jedyną logiczną rzecżą jaka mi przychodzi na myśl jest otwieranie zamków (nie swoich), które jak mówi definicja służą do zamykania czegoś i otwierania tego tylko przy pomocy właściwego klucza, który posiada właściciel tego czegoś co zamknął w środku aby nikt niepowołany tego nie smyrał.
Czyli delikwent z wytrychem otworzy zamek, nie przy pomocy klucza należącego do właściciela tego co w środku, i będzie mógł smyrać zawartoś pojemnika ... a to jest złe, bo skoro właściciel klucza nie chciał, żeby to było smyrane... to znaczy że nie powinno być smyrane... i z resztą po to go zamknął... przy ogólnej dostępności wytrychów istatnienie zamków byłoby nie potrzebne... a wtedy ludzie dłubaliby sobie wytrychami w nosach

Ale jak powiedziałem, nie potępiam samej wiedzy przekazywanej przez tą stronę, lecz zbyt łatwy dostęp do niej... stosując podobne przykłady jak wy...to tak jakby tworzyć stronę o tym jak z łatwodostepnych produktów wyprodukować gaz musztardowy czy sarin (sorry... ale wy uzywaliście podobnej taktyki przytaczając boks czy... zapałki, tak nawiasem mówiąc gołymi rekoma też można zabić...)

Człowiek inteligentny sobie poczyta i będzie zadowolony, że się czegoś dowiedział...
Przeciętny Polak (wierny słuchacz Ojca Dyrektora, który specjalnym gestem zamawia 5 piw na raz) wyprodukuje taki gaz i zaatakuje nim
Homoseksualistów/Żydów/Masonów/Uczniów Liceum/TVN/Polsat/lub inne
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

BloodLust pisze:wyjdzie predzej czy pozniej na złe
tylko wiadomo, że nie Twórcom strony. I to jest problem.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

BloodLust pisze:wyjdzie predzej czy pozniej na złe...
e tam, normalny polak nie jest tak skrzywiony, by wytrychami wszystkie zamki otwierać :D
to samo tyczy się z sarinem :D
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze zainteresowania, twórczość oraz pasje”