Paulo Coelho

Filozofia oznacza dosłownie "umiłowanie mądrości". Określenie to i jego znaczenie pochodzi prawdopodobnie od matematyka i filozofa Pitagorasa żyjącego w VI wieku p.n.e., obecnie termin jest używany w różnych znaczeniach.
Maeveen

Post autor: Maeveen »

heh, ja jeszcze nie czytałam, może przeczytam, tak z ciekawości :wink:
amciak
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2005-07-15, 01:01

Post autor: amciak »

cave: racje ma ta ksiazka. kiedy mysl staje się slowem juz w momencie jej wypowiadania zmieniasz się i ewoluujesz, dlatego tak wazne jest, zeby miec przyjaciol, ktorym mozna WSZYSTKO powiedziec, bo wtedy mozesz przejsc dalej i przestac zamykac w sobie emocje. odkrylam to juz bardzo dawno temu i to szczegolnei wtedy się potwierdzilo, keidy po zmianie meijsca zamieszkania nie mialm z kim rozmawiac.

malo tego. pisanie w internecie jest tylko polsrodkiem, trzeba naprawde mowic, glosem. dla mnie jest to abrdzo podstawowa czesc magii :)
CavE
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2005-08-23, 16:15
Lokalizacja: mhrok

Post autor: CavE »

Na razie takich ludzi u mnie niedobór, ale ewolucja moja trwa i powoli wychodzę z mojej nory. Internet to jest półśrodek, często nadużywany przez młode pokolenie :( Nawet, jak można wyczytać, przez samego autora, bo moim zdaniem Zahir to jest jego kolejna autobiografia.
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Dzisiaj skończyłem robić konspekt do mojego tematu maturalnego ("Przedstaw wizerunek Boga w wybranych książkach Paulo Coelho"). I muszę powiedzieć, że jak narazie plan wypowiedzi wyszedł mi konkretny :] . A mam takie pytanko... Czy ktoś z tutaj obecnych czytał "Usiadłam na brzegu... " ? Potrzebował bym kilka informacji na temat tej ksiązki... :roll:

Pozdrawiam
z krainy wiecznego szczęścia
Awatar użytkownika
Cień
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 193
Rejestracja: 2005-08-05, 19:24

Post autor: Cień »

Ja, jak narazie przeczytałem tylko Alchemika podoba mi się w nim prostota przekazywania poważnych treści. Nie mam zawiele czasu żeby czytać książki dla przyjemności, bo mam nawalone sporo lektur, co tydzień omawiana jedna i do tego nauka, nauka, nauka
Zaworov
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 18
Rejestracja: 2006-01-08, 00:35
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Zaworov »

Przeczytałem te nieszczęsne 11 minut, bo akurat podpadło mi pod ręke. Cóż. Mało już pamiętam, więc wnioskuje, że wiele z niej nie wyniosłem i po prostu mi się nie podobała :]
Już dłuższy czas miga mi grzbiet Weroniki, która postanawia umrzeć, ale jak narazie wolę inne rzeczy poczytywać. A jak mi się uda to podziele się świerzymi wrażeniami :]
Maeveen

Post autor: Maeveen »

Weronika to jedyna książka Coelho która mi się podobała :wink: chociaż fakt faktem, że Zahira jeszcze nie przeczytałam... :roll:
Zaworov
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 18
Rejestracja: 2006-01-08, 00:35
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Zaworov »

No to może się skuszę. Chociaż muszę w końcu przeczytać Nieboską Komedie jak mi każą.
Ale schodzę z tematu :]
CavE
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2005-08-23, 16:15
Lokalizacja: mhrok

Post autor: CavE »

Ja nie czytam lektur i żyję. Polonista to kretyn, ale ... :P

Polecam Zahir. Nawet bardzo :)
Zaworov
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 18
Rejestracja: 2006-01-08, 00:35
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Zaworov »

Tyle, że lektury też się zdażają fajne :) Czytać lubię, gorzej z przerabianiem :]
Nevermind
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2007-02-16, 21:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Nevermind »

Chciałabym reaktywować tremat.
Kieruję swoją wypowiedź gównie do osoby, ktora miała prezentację maturalną o Paulo Coelho.
Mam problem z literaturą przedmiotu...Gdybyś mógł z łaski swej coś mi podpowiedzieć????? :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Filozofia”