Magiczne imię

Maeveen

Magiczne imię

Post autor: Maeveen »

Jak w temacie :wink:
Jak wybrać swoje magiczne imie ??? I ogolnie wszystko na ten temat :)

Czekam z niecierpliwością na informacje :wink:
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Dzieki Maeveen :grin: na Ciebie zawsze mozna liczyc :) ja rowniez przychylam się do prozby i czekam na odpowiedzi z niecierpliwoscia ;)
Maeveen

Post autor: Maeveen »

Goreface, dziekuje pieknie :588:
Jak jeszcze mi przyjada jakieś pytania do głowy, to znów Cie troche pomecze :P
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Ja rowniez dziekuje. no to teraz nie pozostaje mi nic innego, jak wybrac się na poszukiwania wlasciwego imienia :)
tylko co zrobic, jak juz je znajde...?
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Goreface ta technika zaprezentowana przez Ciebie jest jak dla mnei zbyt płytka.

Ja swoje wybierałem w porozumieniu z moim duchowym mistrzem, opierając się na odczuciach, intuicji. Kolejne medytacje, etapy poznania. Zajęło mi to może 3 miesiące.

Jeśli chodzi natomiast o zgodność numerologiczną, to owsem jest ona ważna, nastomiast ja jako stary kabalista musze oprzeć się na wymowie i głoskach hebrajskich, które mają dla mnei dużo większe znaczenie.


Osoby które znam i posługują się magią naturalną, ew. są Wiccanami, magiczne imię wybierają sobie sami, od tak. Szukają jakiegoś które ładnie wedłuch nich brzmi, z któym się związują i identyfikują. Rytualnie je przyjmują i posługują.
Maeveen

Post autor: Maeveen »

Maestro pisze:Osoby które znam i posługują się magią naturalną, ew. są Wiccanami, magiczne imię wybierają sobie sami, od tak. Szukają jakiegoś które ładnie wedłuch nich brzmi, z któym się związują i identyfikują. Rytualnie je przyjmują i posługują.
no to się zgadza, Goreface, jakby nie bylo, jest przeciez Wiccaninem :wink:
Ja mysle, ze nie mozna tego rozpatrywac w kategoraich "plytkie lub nie" dla kazdego , jak juz wspomniales , liczy się co innego... Wiccanie wybieraja imie tak, a nie inaczej i duze znaczenie ma tutaj przyjecie go w rytuale (i np prosba o aprobate bogów <-- wiem z rozmowy z Goreface :wink:)... Ja np mysle, ze bez sensu byloby, gdybym opierala się na gloskach hebrajskich itp , nie majac praktycznie nic wspolnego z kabała... Natomiast, jesli juz zaczne szukac tego imienia, to zapewne wspomoge się medytacja ...Mysle, ze kazdy powinien to indywidualnie rozpatrzec , wg swojego systemu wierzen i wartosci :wink: a jedynie ogolny schemat (notabene zaprezentowany przez naszego wiccanina) powinien byc dla wszystkich ten sam...
Tak ja to rozumiem... jesli się myle, to przepraszam i prosze o korekte :wink:
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Nie ma czegoś takiego jak schemat ogólny... Każdy system mistyczny, magiczny lub magiczno-religijny posiada własne wytyczne, czasami tylko niektóre ich elementy przenikają do innych systemów, ale nie ma jednego schematu według którego dałoby się ulozyć magiczne imię dla wszystkich systemów. Znam ludzi którzy przyjmują kolejne imiona wraz z święceniami/inicjacjami do wielu systemów, grup magicznych. Sam posiadam 3 - dwa pochodzące z grup do których należę, i jedno które ma dla mnei głębsze znaczenie, jest moim magicznych wzorcem, odpowiednikiem i identyfikatorem.
Awatar użytkownika
Sol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 2005-04-17, 00:21
Lokalizacja: Czarne Sale

Post autor: Sol »

Ja czytałam że magiczne imię może być każde które jest w jakiś sposób dla Ciebie bliskie. Może być to imię bohatera książki który jest Ci bliski itp. Nie ma na to ustalonej reguły że np. z liczb :grin: Bierzesz to imięktóre czujesz że "to jest to" imię. Takie jest moje zdanie :D
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Myślę dokładnie tak samo :wink: coś mi się zdaje, że Maestro za długo siedzi w Magii Hermetycznej... :neutral:
longerman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 98
Rejestracja: 2005-07-02, 14:59
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: longerman »

Ja na codzień używam ksywki "Longer" ( niku Longerman tylko w necie ze względów praktycznych ) i bardzo się do niego przywiązałem, nawet bardziej niż do swojego normalnego imienia. Nie pochodzi z łaciny tylko z angielskiego, nie pasuje numerologicznie, ale za to wydaje mi się że pasuje do mnie i to jak cholera. Jak myślicie to jest to czy mam szukać czego innego ??
Awatar użytkownika
Callista
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 183
Rejestracja: 2005-04-13, 23:03
Lokalizacja: z czeluści

Post autor: Callista »

ja mojego imienia nie dobierałam numerologiczne..... poprostu zakochałam się w nim i do mnie przyrosło, ma dla mnie dużą wartość i dlatego je własnie wybrałam....

a nick, też do mnie przyrósł... ale to nie on... :P

fajne jest to, że imienia które nadali mi starzy wogóle praktycznie nie używam.... nawet strzy mówią mi Akasha.... wszyscy jakoś mi mówią, ale nikt tak jak stoi w dowodzie :P, nawet już się tak nie przedstawiam.... niedługo zapomnę o jego istatnieniu.... i dobrze, nie lubię go....
longerman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 98
Rejestracja: 2005-07-02, 14:59
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: longerman »

Akasha. Już wiem z kąd znałem twoje imię wcześniej. Oglądaliście kiedyś film "Królowa potempionych" ?? Akasha to janczarniejsza postać w tym filmie.
Jak ja uwielbiam takie filmy. Zazwyczaj puszczam sobie jakiś dobry horror tuż przed snem aby się lepiej spało. Chociaż czasami są też skutki uboczne.
Awatar użytkownika
Callista
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 183
Rejestracja: 2005-04-13, 23:03
Lokalizacja: z czeluści

Post autor: Callista »

akurat nie całkiem longerman, Akasha została zapożyczona z książki, nie filmu, ale książki o tym samym tytule... swoją drogą, film był do dupy :/ ..... a akasha, to mój stary nick....
longerman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 98
Rejestracja: 2005-07-02, 14:59
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: longerman »

Mi film się bardzo podobał. Książki nie czytałem, ale dobrze przynajmniej wiedzieć z kąd to imię zapożyczyłaś. Wcale nie miałem na myśli że właśnie z tamtąd to imię wzięłaś, ale że tam się z nim spotkałem. :)

[ Dodano: 2005-08-21, 11:19 ]
longerman napisał/a:
Chociaż czasami s± też skutki uboczne.

nietrzymanie moczu?
Nie raczej pomysły na nowe horrory zawarte w snach. :D
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maestro »

Mi Akasha kojarzyła się raczej zawsze z kronikami Akashy ale to chyba inna bajka.
Awatar użytkownika
Callista
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 183
Rejestracja: 2005-04-13, 23:03
Lokalizacja: z czeluści

Post autor: Callista »

o tak, to inna bajka....
poza tym, to nie jest dobre imię... podobno oznacza kogoś pustego i bezwartościowego.... chcąc nie chcąc do mnie pasuje :/...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Inne”