Biblia

Filozofia oznacza dosłownie "umiłowanie mądrości". Określenie to i jego znaczenie pochodzi prawdopodobnie od matematyka i filozofa Pitagorasa żyjącego w VI wieku p.n.e., obecnie termin jest używany w różnych znaczeniach.

Jak często czytasz Biblię?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Awatar użytkownika
Cień
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 193
Rejestracja: 2005-08-05, 19:24

Post autor: Cień »

Glan pisze:co sadzicie o Ksiedze Ezechiela?...
zauważyłem bardzo duże podobieństwo między Księgą Ezechiela a Apokalipsą św Jana
np
Ap 4,7 Zwierzę pierwsze podobne do lwa,
Zwierzę drugie podobne do wołu,
Zwierzę trzecie mające twarz jak gdyby ludzką
i Zwierzę czwarte podobne do orła w locie

Ez 1,10-11 każda z czterech istot miała z prawej strony oblicze człowieka i oblicze lwa, z lewej zaś strony każda z czterech miała oblicze wołu i oblicze orła, <oblicza ich> i skrzydła ich były rozwinięte ku górze; dwa przylegały wzajemnie do siebie, a dwa okrywały ich tułowie.
***************************************************************
Ez 9,4-5 Pan rzekł do niego: "Przejdź przez środek miasta, przez środek Jerozolimy i nakreśl ten znak TAW na czołach mężów, którzy wzdychają i biadają nad wszystkimi obrzydliwościami w niej popełnianymi". Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: "Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości!

Ap 9,3-5 A z dymu wyszła szarańcza na ziemię,
i dano jej moc, jaką mają ziemskie skorpiony.
I powiedziano jej, by nie czyniła szkody trawie na ziemi ani żadnej zieleni, ani żadnemu drzewu,
lecz tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Boga na czołach.
I dano jej nakaz, by ich nie zabijała,

tych podobieństw jest więcej ale te najbardziej zapadły mi w pamięć :D
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Glan jak juz pisalem to nie ja usunalem tego posta, a moda ktory to zrobil prosze o ujawnienie się :D:D:D no i wyjasnienie :| bo ja nie rozumiem, ale swoja droga glan to idiotyzm dawac linka w emocie, w zyciu by mi nie przyszlo do glowy zeby sprawdzic czy na tego emota da się kliknac, a jakby na koncunie bylo linka tylko emot, to bym pomysl"hmm o musial zapomniec, albo jakos musialo wciac, ale zeedytuje i bedzie spoko" :|
Maeveen

Post autor: Maeveen »

ojj, przepraszam :( to ja usunelam posta, poniewaz nie zawieral zadnej tresci , no a wybacz, nie wpadlam na to, ze w emocie jest link :neutral:
Glan pisze:radze się przyzwyczajac Twisted Evil Twisted Evil [linki w emotach...kolor czcionki zgodny z kolorem tla itp n]
Hmm, to ja raczej Tobie radze się przywyczaic, ze to jest forum, wiec to , co piszesz , powinno byc czytelne dla innych, bo nikt nie bedzie czytal po kilka razy Twoich postow zeby doszukiwac się ukrytej tresci , badz zastosowanych udziwnien :?
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Dokładnie
Watislav
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 166
Rejestracja: 2005-07-20, 10:23

Post autor: Watislav »

Przecież to chyba jasne :P . Od pierwszego wydania, do "Biblii Tysiąclecia" ta księga przebyła dłuuuuuugą drogę.
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

Trudno mówić o wiarygodym dziele jeśli zapisuje ono prawie a może i wiećej niż 4000 lat. Już pozatym że bibla wiere razy była zmieniena i właściwie nie zawiera ona historii jako takiej tylko zbiory przypowieści i anegdot. Chyba że chodzi ci o jakiś inny rodzaj wiarygodności. Więc jakbyś chciał troche sprecyzować.
Watislav
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 166
Rejestracja: 2005-07-20, 10:23

Post autor: Watislav »

Jak to, dla kogo? Dla NICH, oczywiście. :P
Awatar użytkownika
Cień
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 193
Rejestracja: 2005-08-05, 19:24

Post autor: Cień »

w niekturych apokryfach podobno znajdują się informacje rujnujące idee kościoła jako domu bożego i ogromnej wspulnoty.
No ale to są plotki a z plotkami to różnie czasem bywa...
Szaman
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2005-08-08, 15:47
Lokalizacja: gród Kraka

Post autor: Szaman »

tak sobie myślę, że jakby kościół nie zdobył takiej popularności, tylko pozstałby jakąś narodową sektą, to nie byłby dziś tak bluzgany a raczej uważany za coś fajnego, przyjemnego ,orginalnego, prawdziwego.......przecież każda religia ma swoje złe strony
Szaman
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2005-08-08, 15:47
Lokalizacja: gród Kraka

Post autor: Szaman »

Glan pisze:
kasumi pisze:moze gdyby nie zdobyl takiej popularnosci to nie bylo by tez tyle walk na tle religijnym... a przynajmniej troche mniej
i tak się zastanawiam...ze tak na dobra sprawe to jakistam Ezechiel mogl się np zjarac i napisac jakies glupoty...nigdy nie bedziemy mieli pewnosci czy Biblia jest stekiem bzdur, czy zawiera w sobie ziarno prawdy, a moze jest rzetelnym zrodlem historycznym...ale moze to jest wlasnie piekne...wieczna niezaspokojona niepewnosc...
w sumie to jest wszystkim po trochu
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

A wy tylko gdybacie i gdybacie... nie możecie się pogodzić z tym, że Biblia jest i już? Każdy głupi potrafi podważać to co jest napisane w Piśmie Św. Ja w 0.5 godz. w samej Księdze Rodzaju doszukałem się kilku sprzeczności, ale co z tego? Czy to jest od razu powód, żeby negować jej zawartość? Sam opis stworzenia świata był pisany przez dwóch autorów (co nie jest trudno sprawdzić). Nie powinniśmy skupiać się na Biblii w sensie czysto historycznym. Nie dostrzegacie w tejże Księdze tych jakże pięknych i mądrych alegorii? Nie umiecie np. dyskutować o jakimś wersecie z Pisma, tylko od razu musicie pojeżdżać na Kościół? Ja byłem ostatnio w kościele po długiej przerwie zresztą i było naprawdę cudownie. A wiecie dlaczego? Bo nie skupiałem się na tym, co mówi ksiądz, tylko co mówi Chrystus... :roll:
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

kasumi pisze:Czasem trudno jest przyznac, ze ktos ma racje, ale, Skóra, ją masz....
Co do kosciola to wyrazilam tylko moje zdanie... Chociaz jest jeden okres w roku, kiedy podoba mi się jego atmosfera.
Dziękuję za zrozumienie ;) ... a ten jeden okres w roku to pewnie Boże Narodzenie? :>
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Filozofia”