Kim jest człowiek?

Filozofia oznacza dosłownie "umiłowanie mądrości". Określenie to i jego znaczenie pochodzi prawdopodobnie od matematyka i filozofa Pitagorasa żyjącego w VI wieku p.n.e., obecnie termin jest używany w różnych znaczeniach.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Kim jest człowiek?

Post autor: Ivellios »

Zastanówmy się chwilę nad tym, kim jest człowiek. Po co jest stworzony :?: Co tak właściwie robi na Ziemi :?:
Daisy

Post autor: Daisy »

Bóg stworzył człowieka i wypuścił go na ziemię, aby mieć trochę rozrywki w swoim nudym życiu władania światem. Tak jak myślano w oświecniu ów człowiek miał umysł jak biała kartka, która życia była zapisywana nabywanymi doświadczeniami.

Człowiek jest po prostu zabawką w rękach Boga, aktorem teatru zwanego życiem i wielkim dziełem, bo stworzyć zwierzę napewno było łatwiej. Chociaż w takim wypadku Bóg chciał sobie zażartować pewnie i stworzył zwierzo-ludzi;)
Grzybu123
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 76
Rejestracja: 2004-09-12, 18:07
Lokalizacja: http://szort.pl/sycow

Post autor: Grzybu123 »

Właśnie jak myślicie - człowiek był dobty i dąży ku czemuś, czy stał się czymś i dąrzy ku dobru ??
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Raczej chyba stał się czymś i dąży - czy raczej usiłuje dążyć - ku dobremu
Grzybu123
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 76
Rejestracja: 2004-09-12, 18:07
Lokalizacja: http://szort.pl/sycow

Post autor: Grzybu123 »

A dlaczego tak sądisz a nie inaczej ;) ??
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Przecież widzę, te wszystkie wojny, konflikty...
Grzybu123
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 76
Rejestracja: 2004-09-12, 18:07
Lokalizacja: http://szort.pl/sycow

Post autor: Grzybu123 »

To dlaczego przez to wszystko dąży do dobrego ?? Nie rozumem jak wojna prowadzi do czegoś dobrego.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

USIŁUJE dążyć - ale przy okazji chce coś również zyskać i z dobra zło wychodzi...
Grzybu123
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 76
Rejestracja: 2004-09-12, 18:07
Lokalizacja: http://szort.pl/sycow

Post autor: Grzybu123 »

Ja dziękuję takie usiłowanie dążenia do dobroci ...

Jak to w Falloucie powiadają mutanci, "Humans never learn..."
Gość

Post autor: Gość »

z historii wynika ze wojna jest potrzebna , co jakiś czas , dawno nie było wijny i co się dzieje ? wszyscy widzimy


wg. mnie człowiek jest jak trawa , rodzi się we wszystkich zakątkach świata, dorasta , rozmnaza się , zawsze mozna go zdeptać , umiera nie pozostawiając po sobie śladu...
Grzybu123
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 76
Rejestracja: 2004-09-12, 18:07
Lokalizacja: http://szort.pl/sycow

Post autor: Grzybu123 »

Wojna potrzebna ?? Do czego więc ? Konkretnie proszę.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Baran chce ustanowić Nowy Porządek Świata najwyraĽniej...

Mógłbyś nam trochę wyjaśnić o co Tobie konkretnie chodziło w teh wypowiedzi :?:
Gość

Post autor: Gość »

juz pisze , zaczne od nowoczesnych wojen :

1 wojna światowa - dzieki niej Polska odzyskała niepodległość, gospodarka światowa zazceła się rozwijać , zwłaszcza przemysl cięzki , powstało wiele nowych urządzeń (potrzeba matką wynalazku) np, udoskonalenie lotnictwa, medycyny , ze o broni nie wspomne. po wojnie trzeba było wszystko odbudowac , ludzie mieli prace itp

2 wojna światowa- rozpoczyna się oczyszczanie świata z mętów , gdyby się obecnie narodził 2 Hitler tez miał by co robic - dresy , narkomani , alkoholicy...podonie jak podczas 1 wojny rozwija się nauka , rozpoczynaja się prace nad antygravitacją , nad energią nuklearną , szalony postęp medycyny (głównie anatomia) , Rzesza poszukiwała wiele zaginionych cudów (św graal np.) czy coś znaleĽli nie wiem ..napęd odrzutowy ....i wiele wiele innych ..no i oczywiscie odbudowa świata po wojnie , potrzebny jest kazdy towar , wiec wszyscy ludzie są potrzebni....póĽniejszy wyścig zbrojen doprowadził do podboju kosmosu

oczywiście zwykli ludzie zapłacili za to zyciem , wielka szkoda , ale .... być moze dzieki milionim poległych ludzi dziś zyjemy w takim dobrobycie...a moglismy nadal zyć pod zaborami.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Taaa... a chciałbyś, żeby jakiśtam doktor Ernst Mendele przeprowadzał na Tobie doświadczenia i testował medykamenty :?:

Dresy, narkomani... czyli mieliby zostać wybici... fajnie, ładna mi tolerancja. Hip hop to przecież też swego rodzaju QLtura, nieprawdaż :?: Nie żebym bronił dresiarzy, ale jednak...

Energia nuklearna. Chcesz mieć drugą Hiroszimę i Nagasaki to proszę bardzo...

Nie, ja jednak wolę już to co jest dziś. Nie godzę się na przelewanie krwi...
Gość

Post autor: Gość »

Ivellios pisze:Taaa... a chciałbyś, żeby jakiśtam doktor Ernst Mendele przeprowadzał na Tobie doświadczenia i testował medykamenty :?:

Dresy, narkomani... czyli mieliby zostać wybici... fajnie, ładna mi tolerancja. Hip hop to przecież też swego rodzaju QLtura, nieprawdaż :?: Nie żebym bronił dresiarzy, ale jednak...

Energia nuklearna. Chcesz mieć drugą Hiroszimę i Nagasaki to proszę bardzo...

Nie, ja jednak wolę już to co jest dziś. Nie godzę się na przelewanie krwi...

nie chciał bym , ale równie dobrze moze mnie dorwać jakiś Kuba rozpruwacz wiec co jest mi piase i tak się stanie

nie jestem tolerancyjny

nie wiem czy widziałeś odkrywkowe kopalnie , kominy elektrowni itp.... no i ciekawe jak ludzie zdołaja podbić kosmos bez urzycia energii atomowej bąc jej odpowiedników

krew przelewa się tak czy innaczej , tyle ze podczas wojny ludzie giną dla jakichś zasad , a nie dlatego ze się komuś na ulicy nei spodobasz
Grzybu123
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 76
Rejestracja: 2004-09-12, 18:07
Lokalizacja: http://szort.pl/sycow

Post autor: Grzybu123 »

krew przelewa się tak czy innaczej , tyle ze podczas wojny ludzie giną dla jakichś zasad , a nie dlatego ze się komuś na ulicy nei spodobasz
Ta wiem co to jest wojna, aż za dobrze, rozumiem ją też, ale nie widzę powodów oraz usprawiedliwienia. Zasady przemijają razem z ludzmi w nich wierzącymi, więc czy warto się o to zabijać ??
zyjemy w takim dobrobycie
Ludzie walczą, jak jest Ľle, zabieraja komuś dobro i sami żyją w "dobrobycie". Jedna z tych chorych zasad życia.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Baran1 pisze:nie jestem tolerancyjny
Wielka szkoda. Ciekawe, co byś powiedział, gdyby panowała ogólna nietolerancja wobec ludzi o podobnych poglądach, jak Twoje...
Gość

Post autor: Gość »

Tolerancja a "Tolerancja" , moja toleracja dotyczy ludzi którzy na to zasługują .....i na pewno nie są to narkomani, dresy , czy homoseksualiści
Grzybu123
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 76
Rejestracja: 2004-09-12, 18:07
Lokalizacja: http://szort.pl/sycow

Post autor: Grzybu123 »

A co, coś ci złego zrobili ?? Ja osobiście wolę np ich niż polityków (nie wszystkich).
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Baran1 pisze:Tolerancja a "Tolerancja" , moja toleracja dotyczy ludzi którzy na to zasługują .....i na pewno nie są to narkomani, dresy , czy homoseksualiści
Ja koło takowych potrafię spokojnie przejść, nie wiem, jak Ty...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Filozofia”