Trójkąt Bermudzki

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Slyszalem ze pewien pilot postanowil zbadac trojkat i gdy juz tam byl polaczyl się z lotniskiem i zdal sprawozdanie. Mowil ze jakis okragly objekt zaczyna go scigac i gdy go przescignal zaczynal zagradzac mu droge tak ze pilot musial ciagle zmieniac kurs (lacznie zmienil kurs o ponad 200 stopni) potem mowil ze nie moze się wydostac i gdy zaczal to mowic stracili z nim lacznosc...moze to ufo prowadzi przerozne badania na ludziach ktorych juz nie wypuszczaja albo atlantyda rozwinela taka technologie ze potrafia juz latac wylatywac w kosmos itp. i gdy ktos zakluci ich teren sciagaja go na ich lotnisko...wiem jestem szalony :D
ps.Ivelios chodzi ci o tzw. Dzikie fale??
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Czy nie chodziło Ci czasem o kapitana Thomasa Mantella :?: On miał taką (śmiertelną) przygodę w latach czterdziestych, póĽniej znaleziono szczątki jego samolotu - podziurawione jak sito

Dzikie fale... sory ale nie za bardzo kapuję, co to takiego...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

dzikie fale to cos jak tsunami tylko ze pojawiaja się znikad i nie wywoluje je trzesienie ziemi
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

dlaczego piramidy nie są jak kopce, okrągłe? mhm... piramidy z boku patrząc, trójkątne. wyobraźmy sobie podwodne miasto ufoli... i ich technologie zdolną do tego co nam się nawet nie śni, czyż takie miasto zostawili by bez ochrony??? poza tym, gdzieś czytałem, że jak nastąpi koniec świata, to tym co przeżyją pomogą (nazwijmy to) dobrzy ufole :-) . nie wiadomo ilu ludzi przeżyje, nie wiadomo jakie będzie zapotrzebowanie na pokarm. innymi słowy, ten drobny skrawek, jakim jest trójkąt, może czekać na to, by nam pomóc. a strzeżony silnie po to, by nie wleźli tam koledzy busha. (i jeśli się zdarzy, że woda wyparuje, to tam będzie odsłoniete miasto). ogólnie to możemy spekulować i tak nikt nie wie co tam rzeczywiście jest. ja bym przypuszczał, że schronienie dla ofiar 'wielkiego kataklizmu'. chyba, że tam są ci źli ufole... to kicha :-)
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

na cóż, to miejsce wytwarza jakąś spaczoną czasoprzestrzeń... No wiecie, jak jakieś więzienie :shock:
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

DragonFire pisze: (i jeśli się zdarzy, że woda wyparuje, to tam będzie odsłoniete miasto).
Może to Atlantyda :)
KocicaXX pisze:na cóż, to miejsce wytwarza jakąś spaczoną czasoprzestrzeń... No wiecie, jak jakieś więzienie :shock:
Jest historia że bodajże podczas II WŚ pewien oddział pilotów przelatywał nad Trójkątem. Taki o lot zwiadowczy. W pewnym momencie wlecieli w białą mglę, nie mogli nic zobaczyć. W pare sekund przed zerwaniem kontaktu z flotą, dowódca poinformował wieże lotów że wlatują w jakby białą wodę. Może to było jakieś przejście.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

czytałem to. ale co to niby "biała woda" jest?

znaczy, że może ściana falującej, białej ... wody? :S
czy, że normalnie woda jest biała tam... trzeba by ufoli zapytać, bo to dziewne bardzo jest
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

DF to chyba chodziło o mgłe.. przypominała białą wode... a jak nie to nie wiem :D
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Oglądaliście Gwiezdne Wrota ?? Chyba coś takiego jak tam, tyle że tam było niebieskie a tu białe :D
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

mi się wydaje, że to jest normalne zjawisko - przez marynarzy od dawna znane, ale dopiero od niedawna potwierzdzone naukowo

ma to coś (ale nie musi) wspólnego z metanem...

dokładnie nie pamiętam, potem poszukam
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Leśna, chodzi Ci o tak zwany płonący lód?
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

nie spotkałam się nigdy z określeniem ''płonący lód'' więc nie wiem

by cyber.com.pl
Wyniki badań najdłuższych fal radiowych (za pomocą satelitów) wykazały pojawianie się tzw. superpiorunów. Zwykłe wyładowanie, jakie możemy zaobserwować w atmosferze, osiąga maksymalnie ok. 100 mld W. Superpiorun to energia rzędu 10 trylionów watów (występowanie tych zjawisk jest niezmiernie rzadkie, badania przeprowadzone w okresie 40 miesięcy wykazały tylko 17 przypadków takich wyładowań). Taka energia, trafiając w wodę obok statku, mogłaby z łatwością ją zagotować, przyczyniając się do powstania gwałtownej mgły lub właśnie zjawiska "białej wody".
no a metan, którego złoża są na tym terenie, powoduje zmniejszenie gęstości wody i zatonięcie statków - więc trochę namieszałam ;)
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Ale takie wyładowania występują prawdopodobnie podczas silnej burzy, bo przecież tak sam z siebie by nie strzelił superpiorun. A pilotom raczej by nie kazali lecieć podczas dużej burzy.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

przecież piorun i tak nie walnie w samolot więc co za różnica czy będzie burza czy nie...
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Oj jednak wydaje mi się że podczas burzy jest zagrożenie walnięcia piorunem. A pozatym warunki atmosferyczne, słaba widoczność itp.

Chociaż jak był stan podwyższonej gotowości [ w końcu wojna ] to mogli wysłać zwiad. Wróg mógł nadlecieć z każdej strony i o każdej porze.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Raziel- piorun wali jedynie w coś co ma uziemienie, pewnie słyszałeś, albo widziałeś była kiedyś taka katastrofa w której się sterowiec rozwalił, była burza, nic mu się nie stało dopuki nie spuścili liny żeby się zatrzymać..
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”