[muzyka] FAGOT

Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: [muzyka] FAGOT

Post autor: Pandemonium »

^ Ciekawe. Kolega się zarejestrował na forum paranormalnym i pierwszy post o fagocie :D

Ale wybór faktycznie raczej oczywisty. Kobieta z fagotem jeszcze jakoś wygląda, z klawesynem co najmniej dziwnie ;)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: [muzyka] FAGOT

Post autor: Ivellios »

Tu nie chodzi o wygląd. Klawesyn ma "nieco" mniejsze klawisze od fortepianu.

A co do tego po jakim czasie fagot dobrze brzmi, to myślę że dużo zależy od samozaparcia ucznia i czasu, jaki poświęca na ćwiczenia już od początku nauki gry na tym instrumencie. Mnie to zajęło rok, aczkolwiek skończyłem właśnie praktyki pedagogiczne u mojego dawnego nauczyciela, i jedna z uczennic osiągnęła bardzo ładne brzmienie już po pół roku grania (oczywiście pół roku szkolnego).

Dużo też zależy od stroika i od samego instrumentu. Niestety, ale prawda jest taka, że fagoty przeznaczone dla początkujących uczniów z reguły nie są zbyt wysokich lotów (w ogóle początkujący młodzi fagociści są trochę poszkodowani, szczególnie dzieci - mimo że istnieje dziecięca wersja fagotu o nazwie fagotino, to mało która szkoła takie instrumenty sprowadza), dopiero po jakimś czasie pedagog załatwia wymianę fagotu na lepszy. A stroiki... cóż, te najlepsze nauczyciel zostawia dla siebie ;)

Na pewno jednak bardziej polecałbym fagot niż klawesyn. Ten instrument po prostu pozwala więcej "wyciągnąć" jeśli chodzi o interpretację.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze zainteresowania, twórczość oraz pasje”