Czy wampiry istnieją?

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią

Czy wampiry istnieją?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Czy istnieją?

Post autor: Spooky Fox »

Leanna, tylko dlatego nie wystawiłem warna, bo naprawdę prawie wszyscy użytkownicy forum mają żółtą karteczkę.

JESZCZE RAZ OSTRZEGAM - KOLEJNE POSTY NIE NA TEMAT I BĘDZIE WARN
magdalenaewa
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2010-09-17, 22:57

Re: Czy istnieją?

Post autor: magdalenaewa »

Ja wierzę w istnienie wampirów energetycznych i wampirów 'krwi'. Te drugie wydają mi się dużo ciekawsze, przyjmuję ich wyobrażenia na zasadzie opisów z książek Anne Rice- ludzie silniejsi, pijący krew, unikający słońa i ognia. Jeżeli na świecie istnieją naukowo potwierdzone gatunki zwierząt odżywiających się wyłącznie krwią, dlaczego wampiry krwi miałyby nie istnieć? Jest jeszcze wiele nieodkrytych rzeczy, o których nam się nawet nie śniło...
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Czy istnieją?

Post autor: Dagmara »

Każdy może wierzyć w to co chce, najważniejsze jest jednak to by przez owe wierzenia nie zwariować ;]
Awatar użytkownika
mikki
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2010-09-15, 00:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy istnieją?

Post autor: mikki »

Ja wierzę w ukryte przed światem ludzkim siły, w tym wampiry.
GraveMorte
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-28, 19:08

Re: Czy istnieją?

Post autor: GraveMorte »

Tak istnieją .
Lecz... każdy ma o nich inne wyobrażenia.

ideą nie jest wapmir lecz wampiryzm...

... Pytanie który.
......
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2010-09-29, 03:23

Re: Czy istnieją?

Post autor: ...... »

Moim zdaniem wmpirizm, wampiry..Nie chodzi tutaj o wysysanie krwi (choc zdarza się ze LUDZIE pija krew) ale chodzi o pobieranie, wysysanie energi życiowej z innej istoty, jak pijawka karmiaca się od swojej ofiary, czy tacy ludzie, takie istoty, jak ich nazwac... maja wieksza sile od reszty ludzkosci?... zalezy to ile energi zdolaly wyssac, uzbierac od swych ofiar, przyczepienie takiej istoty nie musi konczyc się nagla smiercia, pasorzyt taki moze latami czerpac tyle ile mu wystarcza do zycia, jesli jest to mala larwa astralna, czy ogulnie mniej silna istota, jesli mamy doczynienia z wampirem stworzonym z czlowieka moze byc gorzej, i malym wampirkiem energetycznym moze byc kazdy kto rozwinie swoj umysl w tym kierunku, moza się "ladowac" np. od drzew, czy nawet nieswiadomie od osoby ktora się kocha, jest ona bardzo blisko, zdarza się ze mowimy Ty dajesz mi sile, enerergie, przy Tobie odzywam...itd... Istot nieprzyjaznych jest teraz duzo na Ziemi i trzeba uwazac co się ze swoja energia robi i jak się jej uzywa ;]
GraveMorte
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-28, 19:08

Re: Czy istnieją?

Post autor: GraveMorte »

Gorzej jeśli to potrafią . A nie mogą .
Tzw: Pobierając krew nie mogą 'zassaać' emocji i odczuć.
Awatar użytkownika
Cydonia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2010-05-02, 18:02
Lokalizacja: Toruń
Komentarze: 2

Re: Czy istnieją?

Post autor: Cydonia »

tak, mogły istnieć. to nawet prawdopodobne. mogli to być też np ludzie z "problemami", upośledzeni, obłąkani. co prawda są w historii inne przypadki, np Elżbieta Batory, która zabijała młode dziewice. trudno myśleć. w tym temacie pozostaję bezstronna.
Gość

Re: Czy istnieją?

Post autor: Gość »

Ja tam wierzę tylko w wampiryzm energetyczny, ci którzy piją krew według mnie mają coś z główką nie teges albo się za dużo filmów na oglądali. Praktycznie każdy może pić krew i nie czyni to z niego wampira. Moja mama lubi i pije czarline, a jakoś nie widzę by miała bądź nabyła jakieś "nadprzyrodzone" zdolności...
Awatar użytkownika
SithiS
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2010-10-01, 12:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy istnieją?

Post autor: SithiS »

Wampiryzm istnieje tylko w grach RPG,bajkach filmach...
To co powszechnie jest uważane jako wampiryzm,to nic innego jak wścieklizna,oraz rządni rozgłosu,dopowiadający istotne szczegóły,"świadkowie".
Ale to tylko moje zdanie :D


Pozdrawiam,
SithiS
anka57
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2010-10-22, 20:57

Re: Czy istnieją?

Post autor: anka57 »

Vanilia pisze:Ja tam wierzę tylko w wampiryzm energetyczny, ci którzy piją krew według mnie mają coś z główką nie teges albo się za dużo filmów na oglądali.
picie krwi to raczej symbolika,
krew = płyn życia
a wampiry wysysają ludzkie życie, czy tam energię :P
tak

Re: Czy istnieją?

Post autor: tak »

Jeśli dla Ciebie teologu, WSZYSTKO CO BYŁO W BIBLII JEST NA SERIO to przykro mi stary informować Cię o tym przykrym fakcie, ale ktoś Ci bardzo mocno sprał główkę.


Wampiry istnieją czy tego chcesz czy nie i niezależnie od Twojej wiary. Ale są też ludźmi takimi jak ja i ty i jedyne co nas od nich różni to sposób w jaki zdobywamy energię. My ją mozolnie transformujemy, a oni kradną.. plus przebieranki i dorobiona ideologia. Nic więcej.


Szału nie robią. Ale niepodważalnie są.. Taki na przykład Ojciec Dyrektor mógłby być jednym z nich?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Czy istnieją?

Post autor: Ivellios »

Teolog pisze:Biblia tym się różni że wszystko co tam było jest na serio
Taaak? Ciekawe, że nie pisze w niej, że większość historii, które zostały w niej zapisane, stanowi kalkę legend, przypowieści, mitów i zasad "pożyczonych" z innych religii. Idealnym przykładem jest powtarzający się w wielu religiach motyw z postacią przewodnią, która głosi prawdę, następnie zostaje uśmiercona i zmartwychwstaje po trzech dniach.

Gdybyś zaczerpnął choć trochę wiedzy z tematyki, w której próbujesz się poruszać, to - przepraszam za wyrażenie, ale aż się ciśnie na usta - nie pi**doliłbyś takich głupot.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Czy istnieją?

Post autor: DanaS »

Ale co ma religia, Biblia i MINOTAUR (!) do wampiryzmu? Teolog, nie siej zamętu i nie sprowadzaj tematu na offtop. Bo jeśli chcesz się kłócić i siać zamęt to utwórz temat w off topie gdzie będzie propagował mitomanię, zaznaczam - tymczasowy temat, bo administracja długo go nie zdzierży. Bo ten temat jest o czym innym, a nie o udowadnianiu autentyczności Biblii.
Awatar użytkownika
blood.luna
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2008-12-13, 19:49
Lokalizacja: tylko Kraków!

Re: Czy istnieją?

Post autor: blood.luna »

Biblię nawiedzeni ludzie odczytują na serio, tak jak mitologiczne wampiry...
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Czy istnieją?

Post autor: DanaS »

Rów Mariański też ma wielką głębię. Każdemu może się ubzdurać, że jest wampirem. Są grupy, które poprzez "pranie mózgu" wmówią Ci to, w co chcą żebyś uwierzył. Nie jest powiedziane, że trzeba mieć schizofrenię (jak podkreśliłeś w nawiasie), żeby uważać się za wampira. Nie wszystko na świecie da się wytłumaczyć belfrem od fizy, Biblią albo schizofrenią.
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Czy istnieją?

Post autor: Beowulf »

Powtarzam, że mam nick Beowulf nie Belfer, nie wiem co sobie ubzduraliście :( ! DanaS, Rów Mariański ma tyle wspólnego z Biblia, ile łóżko wodne z gwiazdami, czyli nic, więc porównanie to jest zupełnie nie na miejscu :)

,,Energetyczne" wampiry mogą istnieć, jak sama nazwa wskazuje wysysają energię z ludzi, ale co do wampirów-krwiopijców, byłbym ostrożny, bo podobnie jak Teolog myślę, że to tylko mit, lub legenda oparta na pojedynczych przypadkach z zamierzchłych czasów :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wampiryzm”