Czy wampiry istnieją?

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią

Czy wampiry istnieją?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Czy istnieją?

Post autor: Ruskof »

Nietoperze wampiry to nie wampiry.I to nie jest nic nieznanego,w kazdych encyklopediach znajdzie się ich :)
A czy wampiry istnieja,to wlasciwie nie wiem.W innym temacie uwazano ich za potencjalnych czarnookich ludzi.
Kalipso777
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2009-12-13, 17:26

Re:

Post autor: Kalipso777 »

_Nameless_ pisze:
EDIT
Podczas Mszy Św. sporzywamy ciało i krew Chrystusa tak? ... no właśnie... KREW?!
-- 2010-01-18, 22:01 --

Tak po 5 latach się wtrącę. I to zdanie ma sugerować, że niby wszyscy chrześcijanie to wampiry? Owszem jestem rzymsko-katoliczką, ale według mnie to zdanie nie ma sensu. Nie wiem o co Ci chodziło tak dokładnie, więc może mi to jakoś sprostujesz? I czy ktoś mi wytłumaczy o co "kaman" z tym Kainem?
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Czy istnieją?

Post autor: Spooky Fox »

Kalipso, z tym Kainem to jest tylko i wyłącznie fikcja literacka. Na necie możesz znaleźc coś takiego, co się nazywa "Księga NOD". Księga ta jest uważana za biblię wampirów. Napisane jest w niej, że Kain był pierwszym i najpotężniejszym wampirem, a stał się takowym, ponieważ wypił krew swojego brata - Abla, którego, jak pewnie powinieneś wiedziec, Kain zabił. Później Kain dostał od Boga 3 szanse, z których nie skorzystał. Za każdym razem, kiedy odrzucał jedną, posłaniec rzucał na niego klątwę w imię Boga. Klątw, tak samo jak szans, były trzy: że nigdy nie będzie mógł zobaczyc światła słonecznego, że będzie musiał pic tylko i wyłącznie krew śmiertelników i że jego klątwa będzie przez niego przekazywana na jego dzieci. Reszta to już zupełnie inna bajka. Wpisz sobie w google "Księga Nod". Tam powinno byc skądś do pobrania, zwłaszcza jak masz konto na chomiku.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Czy istnieją?

Post autor: DanaS »

Historia sama w sobie jest bardzo ciekawa. Księgę Nod dobrze się czyta, jest ciekawa. Ale jest tylko książką. Jednak jak ze wszystkim, trzeba pamiętać, żeby do tego podchodzić z rezerwą. Bo jak powiedział Spooky, to tylko fikcja literacka. Autor miał ciekawy pomysł i umiał go przekazać w chwytliwej formie. Ot i wszystko.
lilia
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2010-01-17, 16:47

Re: Czy istnieją?

Post autor: lilia »

Moim zdaniem tak choc istnieje mit wampira jako stworzenia ktore jest grozne ma to
podłoze w legendach. Mi bardziej chodzi o wampiryzm emocjonalny.
Mozna zle się czuć w obecnosci drugiej osoby. Odczuwac rózne inne objawy.
Warto udac się do psychologa.
Choć śa tez oferty swieckich egzorcystów ale nie warto z nich korzystać.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Czy istnieją?

Post autor: DanaS »

Nie wiem czy egzorcysta cokolwiek może na wampiryzm emocjonalny...Nie wydaje mi się, żeby była to dobra osoba do kontaktu w takich sprawach. Już bardziej ten psycholog do mnie przemawia.
Vega
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2006-10-19, 10:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy istnieją?

Post autor: Vega »

Na Onecie jest ciekawy artykuł o wampirach.
Są wypowiedzi Topola Fleur du Sang oraz Simisti i cytaty z ich forów.

http://zdrowie.onet.pl/1594881,2041,,,, ... logia.html
Dracul
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2010-01-23, 03:09

Re: Czy istnieją?

Post autor: Dracul »

Nu există vampiri, demoni sunt doar suflete caută, de recoltat de noi membri. Ne exista fără fiecare având un relativ intermitent flash-uri momente ascunzându-se în catacombe planificarea exterminare a întregii lumi. Sunteti doar câteva care sunt pe cale de a învăţa. Toate pentru a seminţelor de oră, atunci când se află în tine, care a explodat si a dat un nou început printr-o la sfârşitul anului vechi.


Nr wampiry, demony są tylko szuka dusz, zbiorów nowych członków. Istniejemy, bez których każde posiada stosunkowo sporadyczne błyski chwile ukrywał się w katakumbach planowaniu zagłady świata. Jesteś tylko kilka, które są na temat uczenia się. Wszystkie godziny do materiału siewnego, gdy jesteś w, który eksplodował i dała nowy początek do końca życia. Google translate / Darnok
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Czy istnieją?

Post autor: Spooky Fox »

Vega, uspokój się. Wracamy w tej chwili do tematu, a jak jeszcze raz napiszesz coś na temat Vooziego i jego powiązań z innymi forami, to, tak, na dzień dobry, dostaniesz sobie dwa warny. Ot tak sobie.

To samo tyczy się Voozie Ciebie, okej? Wiem, że tobie tego tłumaczyc nie muszę i że zrozumiesz.

Jeszcze jeden post nie na temat, albo jeszcze jeden wrzut na innego forumowicza i zakończy się warnem.

WSZYSTKIE POSTY NIE NA TEMAT SĄ POKASOWANE PRZEZE MNIE!
Yanglegend
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2010-01-24, 21:12

Re: Czy istnieją?

Post autor: Yanglegend »

Re: Czy istnieją?
Nie, istnieją tylko ludzie bawiący się w wampiry.
Yanglegend
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2010-01-24, 21:12

Re: Czy istnieją?

Post autor: Yanglegend »

Ok, ale nad czym się tu rozwodzić.
Wampir jako oddzielna rasa jest jedynie tworem ludzkiej wyobraźni. Wiara w humanoidalne, nieśmiertelne istoty, które żyją sobie w konspiracji wśród ludzi od początku naszej cywilizacji jest "troszeczkę" niedorzeczna.
Po za tym jak można logicznie wytłumaczyć egzystencję nieśmiertelnych istot przez tysiące lat, które jednocześnie ewoluowały by w tym samym kierunku co ludzie, żeby się od nich oczywiście za bardzo nie odróżniać.
Dotarliśmy do ewolucji, gdzie w takim razie przodkowie wampirów? Gdzie jakikolwiek ślad istnienia takiej odrębnej rasy? Zresztą po co się produkować chyba nikt tutaj nawet nie przypuszcza, że takie klasyczne książkowe wampiry istnieją.

Trzeba tu dodać, że ludzie są strasznie mało kreatywni w wymyślaniu tych wszystkich rzeczy, czy to przybysze z kosmosu, czy magiczna rasa krwiopijców, czy nawet nieudane wyniki eksperymentów z DNA to zawsze wychodzi nam humanoidalny twór. ;]


Co do ludzi pijących krew innych ludzi to ja bym tego nigdy wampiryzmem nie nazwał.
Nie neguje istnienia takich ludzi, którzy muszą/lubią/chcą żywić się krwią, ale to dalej ZWYKLI ludzie i nie ma tu nic nadzwyczajnego, ani niewytłumaczalnego.
Yanglegend
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2010-01-24, 21:12

Re: Czy istnieją?

Post autor: Yanglegend »

Żeby nie było, że jestem dla Ciebie miły - może byś chociaż przeczytał o jakich wampirach rozmawiamy?
Odpowiadam na pytanie zawarte w temacie i już napisałem raz, że dla mnie ludzie pijący krew NIE są wampirami. "Wampiryzm emocjonalny" tym bardziej nie ma nic wspólnego z wampirami, bo ludzi tak działających można by równie dobrze nazwać wysysaczami emocjonalnymi. Wampiryzm w tym przypadeku jest tylko atrakcyjniejszym słowem do określenia tego typu działań.


Błąd logiczny. Od razu założyłeś, że wampiry byłyby rasą paralelną dla człowieka. Dlaczego nie pomyślałeś, że one mogłyby wyewoluować OD NAS? I wtedy MY (LUDZIE) jesteśmy śladem "tej lepszej" rasy.
Taka koncepcja jest równie niedorzeczna, więc to nie ma wielkiego znaczenia. Ewolucja to proces niezwykle powolny i uwarunkowany wieloma czynnikami. W przypadku pochodzenia wampirów od ludzi trzeba by założyć, że pewnego razu była sobie kobieta co urodziła nieśmiertelne niemowlę z wilczymi kłami. Wampirki musiałyby przechodzić przez kolejne pokolenia umacniając cechy charakterystyczne swojej rasy przez wieki. To ja już chyba jestem bardziej skłonny uwierzyć w magiczną naturę takiego zjawiska.
Yanglegend
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2010-01-24, 21:12

Re: Czy istnieją?

Post autor: Yanglegend »

I co Ci tu nie pasuje?
ewolucja - proces długi i żmudny, potrzeba dużej liczby osobników do wykrystalizowania cech nowego gatunku
wampiry - istoty żyjące wśród ludzi niezauważenie

Prościej już chyba nie można.






O.o
Ty naprawdę po prostu pieprzysz od rzeczy dla samego pieprzenia. Synteza emocji w energię nazywa się "wampiryzmem" energetycznym nie dlatego, że jest to "atrakcyjniejsza" nazwa, tylko dlatego, że ludzie "trochę" mądrzejsi od Ciebie potrafili dostrzec symbolikę w opowieściach o wampirach, dude. Skończ wymyślać głupie teorie na poczekaniu...
No zgadza się bajkopisarze użyli symboliki związanej z wampirami do opisania takiej czy innej teorii, ale co to ma wspólnego z tematem o istnieniu wampirów?
Nie dyskutujemy tu o tym czy "wampiryzm" energetyczny ma coś wspólnego z rzeczywistością. Zresztą sam zauważyłeś, że chodzi tylko o symbolikę>

To ma tyle wspólnego co związek frazeologiczny - szatańskie spojrzenie i dyskusja na temat istnienia diabła.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Czy istnieją?

Post autor: Leanna »

Ivellios- Wierzę jedynie w tzw.wampiry energetyczne.
Mam taką zabawną(a moze i nie) historyjkę:
Mam ciotkę- wredną i największą na świecie ignorantkę. Dla zabawy poszłam z przyjaciółkami do wróżki w wesołym miasteczku. Nic nie powiedziałam jej o moim życiu NIC. A ona do mnie z tekstem: ,,Masz w rodzinie wampira energetycznego. Kiedy będziesz szła na spotkanie z siostrą twojego ojca zawjąż na ręce czerwony sznureczek" Byłam nieźle wystraszona, ale zrobiłam to o co prosiła.
Następnego dnia pojechałam z rodziną do niej w odwiedziny i zawiązałam ten sznureczek. Kiedy próbowała mnie przywitać i pocałować w policzek nagle ode mnie odskoczyła i popatrzyła na mój nadgarstek. Stwierdziła, że wyglądam idiotycznie i odeszła. Cały wieczór trzymała się ode mnie z daleka.
Więc moja odpowiedź brzmi Tak, wierzę w wampiry, ale tylko te energetyczne.
Ostatnio zmieniony 2010-02-06, 04:21 przez Leanna, łącznie zmieniany 2 razy.
Yanglegend
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2010-01-24, 21:12

Re: Czy istnieją?

Post autor: Yanglegend »

Ivellios- Wierzę jedynie w tzw.wampiry energetyczne.
Skoro wróżka w cyrku tak powiedziała to nie ma się co kłócić, ja Ci wierzę.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wampiryzm”