Czy wampiry istnieją?

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią

Czy wampiry istnieją?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Czy wampiry istnieją?

Post autor: Ivellios »

Czy według Ciebie, [you], wampiry istnieją (lub istniały) naprawdę, czy są to tylko brednie :?:
Grzybu123
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 76
Rejestracja: 2004-09-12, 18:07
Lokalizacja: http://szort.pl/sycow

Post autor: Grzybu123 »

Powime tyle, że wampiry książkowe maja tyle wspólnego z obecnymi, co magia z bajek do magii obecnej...
Aphrodisiana
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 85
Rejestracja: 2004-08-30, 20:13
Lokalizacja: Noc i mrok

Post autor: Aphrodisiana »

Moim zdaniem wampiry takie jak kiedys-w dawnych czasach juz nie istnieja, starozytny wampiryzm przeksztalcil się w bardziej wspolczesny.....
A dla wspolczesnego wampira, bycie wampirem nie jest juz jakims szczegolnym wyroznieniem czy czyms zaje...tym (jak np.dla Lestata z "Wywiadu z Wampirem")
tylko prawdziwa udreka.....
Poza tym wiekszosc wspolczesnych wampirow posiada cos takiego jak swoj kodeks honorowy-czyli,ze biora krew,tylko od dawcow, ktorzy się na to godza...
Dawny wampir napewno nie pytalby o pozwolenie....
Wiec chyba ich juz nie ma?

//temat został oczyszczony z off-topików :smile: /by Ivellios
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Istnieją do dziś, nawet są dowody na to. Chociaż może niewiele przypominają te wampiry, które znamy z legend...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Ideą wampiryzmu wszak jest zadawanie bólu, a dzisiejsze "wampiry" ograniczają się tylko do picia czyjejś krwi

[wypadałoby się przedstawić Jasmine ;) do tego służy dział "Witaj Przybyszu"]
black_ozzy

Post autor: black_ozzy »

Wampirów nie ma, s tylko chore osoby które muszą pić krew - lidzie dopowiedzieli reszte:)
pozdrawiam:)
Krucza Łapa
Moderator
Moderator
Posty: 15
Rejestracja: 2004-10-03, 16:06
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Krucza Łapa »

Wampirów nie ma to tylko mnie i moją przyjaciółkę trzeba zapraszać do wejśćia przez drzwi :twisted:
Krucza Łapa
Moderator
Moderator
Posty: 15
Rejestracja: 2004-10-03, 16:06
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Krucza Łapa »

Wampir nie może wejść do twojego domu dopuki go nie zaprosisz. Raz zaproszony będzie wchodził bez zapraszania i bez pukania :twisted: :D
Skye

Post autor: Skye »

a ja myślałam że tylko filmowa teoria :roll:
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Hmmm...zależy na co się powoływać...a osobiście sądzę, że istnieją...

Weżmy taką księge Nod...podobno istaniała na prawdę...i wcale nie była Wampirzą Biblią, tylko średniowiecznym spisem potwórów, znajdowało się tam pare rozdziałów dotyczących wampirów.
Kiedyś to podobno wampiry były panami ludzi...ale to się skończyło...
..Co do tego w co wierzę...
Wierzę ze są, i nie są to wcale jacyś chorzy ludzie. Oczywiście nie sa tak potężni jak kiedyś, teraz mamy miotacze ognia, granaty i inne pierdoły :D
Do tego "ich krew" jest coraz cieńsza...zaczynają wygasać jak pradawny ród, w kńcu zamienią się w zwykłych* ludzi...o ile to się już nie stało

*czyli nie takich co muszą pić krew i chować się przed słońcem


EDIT
Podczas Mszy Św. sporzywamy ciało i krew Chrystusa tak? ... no właśnie... KREW?!
ivrystd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 2005-03-28, 17:58
Lokalizacja: lublin

Post autor: ivrystd »

wiele legend, historii z dawnych czasow mowi o wampiorach i tym podobnych a dawne opowiadania z dupy się nie biora u prostych wieśniaków naście lat temu
częśc prawdy w tym jest napewno, ale ja nie biore takich zeczy dosłownie, zawsze trzeba poszukać połączenia takich historii z legendami roznych kultur ktore nie mialy w tamtych czasach duzej mozliwosci komunikowania się ze soba
ja-osa

Post autor: ja-osa »

a powiedzcie mi jak wyjasnicie to: było to zdaje mi się n a Discovery program o wampirach......tak w skrócie: kobiet miała corke chyba 16 lat miała umarła(nie pamietam z jakiego powodu) w kazdym razie rodzice wyprawili dziecku pogrzeb a po 6 miesiacach dziewczyna wchodzi do domu!!!!rodzice zadowoleni ze odzyskali corke,jednak nie ma z nia zadnego kontaktu,chodzi jak mumia,jest blada jak sciana i unika światła...co o tym sądzicie??
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Aphrodisiana pisze:Moim zdaniem wampiry takie jak kiedys-w dawnych czasach juz nie istnieja, starozytny wampiryzm przeksztalcil się w bardziej wspolczesny.....
A dla wspolczesnego wampira, bycie wampirem nie jest juz jakims szczegolnym wyroznieniem czy czyms zaje...tym (jak np.dla Lestata z "Wywiadu z Wampirem")
//temat został oczyszczony z off-topików :smile: /by Ivellios
Wampiry to przekleńcy (wkońcu ich ojcem jest Kain) więc nie mogą się z tym czuć zaje...ście.
Ps.A ten kodeks raczej nielogiczny jest bo mało się znajdzie dawców a i oni nie będą całe życie po dobroci oddawać co wieczór krew.
Księga NOD to biblia wampirów a NOD to kraina w której żył kain i jego miłość (która nauczyła go zresztą wielu ciekawych mocy)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wampiryzm”