LEczenie przez zwierzęta

Czyli Reiki, Huna i różne "dziwne" sposoby leczenia chorób cielesnych i umysłowych
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: LEczenie przez zwierzęta

Post autor: DanaS »

Hmmm...wstydź się :P
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: LEczenie przez zwierzęta

Post autor: Arek »

Mój kot lubi ciepło , leczy tez i choroby siadał na mojej świetej pamięci matce i obnizał
jej ciśnienie , a miała je wysokie. Moje koty są wierne kiedys je odratowalismy i do dzis
mamy w nich przyjaciół.
Sądzę ze one wybieraja dobrych ludzi i oddaja leczniczą energie
Myślę że wytłumaczenie jest inne. Osoby takie widząc kochanego zwierzaka po prostu lepiej się czują, np. zanika obawa "że coś mu się stało", lub zwyczajnie cieszą się z widoku pupila i to może spowodować taki stan jak obniżenie ciśnienia.
A to , to samo jak lecznicza energia, tylko nazwa inna
lilia
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2010-01-17, 16:47

Re: LEczenie przez zwierzęta

Post autor: lilia »

Maiłam na myśli felinoterapia.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: LEczenie przez zwierzęta

Post autor: Arek »

Lilia
Zapytam inaczej, czy zastanawiałaś się kiedyś dlaczego taka terapia skutkuje?, bo że skutkuje to fakt, ale jak i dlaczego?
lilia
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2010-01-17, 16:47

Re: LEczenie przez zwierzęta

Post autor: lilia »

Człowiek jest częścią przyrody. Myślę ze to poprostu wzajemne oddziaływanie.
Tak jak przenikanie świata żyuwych i świasta duchów.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: LEczenie przez zwierzęta

Post autor: Arek »

Ostatnio czytałem art. o leczeniu dzieci, podzielono je na 2 grupy . Jedną leczono konserwatywnie , tak jak zawsze a 2 grupie oprócz tych samych leków zafundowano spokojną muzykę oraz proszono dzieci żeby sobie wyobrażały że coś ciepłego i delikatnego dotyka ich brzucha. Aha muszę dodać że chodziło o dzieci chorujące na niestrawność żołądka.
Po zakończeniu terapi wyniki pokazały że 2 grupa ma lepsze wyniki, to dowód na to że autosugestia działa jak najbardziej
Machno
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 117
Rejestracja: 2009-10-26, 17:48

Re: LEczenie przez zwierzęta

Post autor: Machno »

lilia pisze:Człowiek jest częścią przyrody. Myślę ze to poprostu wzajemne oddziaływanie.
Tak jak przenikanie świata żyuwych i świasta duchów.

trochę brzmi jak wypowiedź kogoś tuz po obejrzeniu Avatara :)
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: LEczenie przez zwierzęta

Post autor: Leanna »

Ja również mam kota (kotkę- Devi). Jest wielką arystokratką i raczej nie zniża się do poziomu błagania o podrapanie za uchem, czy miauczenia kiedy nie ma jedzenia, o nie! Nie jest ani przyjacielska, ani nie lubi kiedy jej się dotyka. Od czasu do czasu za mną połazi i popatrzy na mnie tymi obojętnymi oczami.
Prowadzę zażartą wojnę z rodziną i dość często odreagowuję wylewając łzy w pokoju. Wtedy zawsze mój kot przybiega do mnie i wskakuje na kolana, żeby wylizać łzy. A kiedy już chcę go pogłaskć ucieka.
Tak samo jet kiedy boli mnie brzuch. Czytam książkę i nie mogę się skupić skręcając się z bólu. Kot pojawia się przy mnie i kładzie dokładnie tam gdzie boli. Czasem nawet mruczy, a gdy znów chcę go dotknąć czasem nawet drapnie :)
Dziwny zwierzak, ale i tak go kocham :grin:

Dlatego wierzę w te uzdrowicielskie zdolności zwierząt, a właśnie szczególnie kotów.
buds45

Re: LEczenie przez zwierzęta

Post autor: buds45 »

ja kiedyś słyszałam, że koty leczą nie poprzez futro czy swoją energię, tylko dzięki temu, że mruczą. a jak mruczą to wytwarzają wibrację i właśnie te wibracje przenosząc się na chory obszar ciała pozytywnie na niego wpływają. dodatkowo dogrzewają to miejsce swoim ciepłem. dlatego też np. kolana przestają boleć, bo przecież większość maści, które się kupuje na tego typu dolegliwości, mają właściwości rozgrzewające. a ciepło człowieka plus ciepło kota, może po prostu takie kolano wygrzać i ból przejdzie.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: LEczenie przez zwierzęta

Post autor: Dagmara »

Coś w tym jest, kiedyś jak moją mamę bolało serce to nasz poprzedni kot zawsze kładł się na jej klatce piersiowej mrucząc. Co zadziwiające ból przeważnie ustawał po takiej, że tak to ujmę ''kociej kuracji''.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Medycyna niekonwencjonalna i uzdrawianie”