OOBE - pytania

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: OOBE - pytania

Post autor: Ruskof »

Chcialem się tylko upewnic,co z tego jest prawda,ale dzieki za odpowiedz.
blut95
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2009-11-06, 22:22

Re: OOBE - pytania

Post autor: blut95 »

po pierwsze społeczność ludzi którzy interesują się OOBE jest podzielona jedny uważają że podrużuje się po świecie materialnym (tym w którym żyjemy)czy jest to tylko nasza wyobraźna (podróżujemy po podświadomość), uznajmy ze jest to świat materialny , wiec mimo iż przejrzałem setki stron a OOBE i LD przeczytałem kilka książek , to dopiero tu trafiłem na spekulacje że podrużuje się w innym wymiarze jeżeli jesteście , gdzie indziej niż na ziemi na naszej planecie to daje wam pewność że to LD a co prawda OOBE przeżyłem tylko 2 razy i wszystkie przypadkowo to raz wyjechały na mnie tzw "larwy" wyglądają jak larwy (inaczej się nie da tego opisać) jedna taka przykleja się do ciała astralnego i kradnie energie i ty jeżeli umiesz dobrze kontrolować energie(przydaje się robienie psiball) ja zrobiłem psi ball w astralu potem walłem nim gdzieś daleko larwa poleciała zanim a ja zwiałem do ciała . mój kumpel miał to samo doświadczenie i on po prostu uformował psi ball na kształt ostrza i walną robala a ten się odczepił i zwiał (koleś jest nieziemsi w kontrolowaniu energii)
globi91
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2009-12-24, 23:35

Re: OOBE - pytania

Post autor: globi91 »

czy lezenie na lini polnoc poludnie ma jakies znaczenie ??
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: OOBE - pytania

Post autor: |-_-| »

Najlepiej leżeć w najwygodniejszej dla Ciebie pozycji.
Kara
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2010-01-24, 11:34

Re: OOBE - pytania

Post autor: Kara »

Czyli pozycja leżenia nie ma większego znaczenia ? Można równie dobrze leżeć sobie na boku ?
Mam jeszcze takie pytanie... Czy ważne jest jak jesteśmy ubrani i czy np, leżymy pod kołdrą ? W jakimś stopniu przeszkadza to w osiągnięciu OOBE ?
Tylko raz udało mi się być blisko wyjścia (tak mi się wydaje) wtedy miałam dziwne uczucie wyrywania a następnie zaczęła mnie dość mocno boleć głowa. Nie przeczytałam wszystkich stron tematu, ale nie widziałam aby ktoś miał takie "objawy".
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: OOBE - pytania

Post autor: |-_-| »

Tak, możesz leżeć sobie na boku, o ile będzie Ci wygodnie.
Ubranie powinno być raczej luźne, by Cię nie uwierało, z kołdrą podobnie. Z tego co udało mi się dowiedzieć, to kocyk czy kołdra przy odrętwieniu może ciążyć. Dlatego lepiej będzie chyba na początku się nie przykrywać. :)
bartmoon
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2010-02-22, 12:01
Lokalizacja: bielsko biała
Komentarze: 2

Re: OOBE - pytania

Post autor: bartmoon »

Witam. mam pytanko .
Jakie są sposoby na wprowadzenie się w wibracje .
Stosowałem już pare technik ale nic mi niepozwala pokonać tego progu chociaż juz długo się tym zajmuje .
Miałby ktoś jakieś pomysły może??
bartmoon
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2010-02-22, 12:01
Lokalizacja: bielsko biała
Komentarze: 2

Re: OOBE - pytania

Post autor: bartmoon »

czy są pożyteczne a raczej pomocnicze techniki do "opuszczenia ciała" .
Znam parę ale próbuje tak każdej aby wyciągnąć z nich najbardziej pomocne mi rzeczy :shock:
bartmoon
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2010-02-22, 12:01
Lokalizacja: bielsko biała
Komentarze: 2

Re: OOBE - pytania

Post autor: bartmoon »

A co z Autohipnozą?
W tym trochę też już jestem i rezultaty są duże .
Zapadnięcie w trans może być pomocne jak i również znieczulenie całego ciała i oderwanie umysłu.
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: OOBE - pytania

Post autor: ifar15 »

Momencik. Jestem całkiem zielony w tym temacie więc popytam.
Czy ktoś naprawdę wyszedł z ciała? Bo tak o tym opowiadacie ale jakoś tak za lekko. Powiedzcie co czuliście itd.
Napiszcie mi wszystkie za i przeciw tego oobe.
Jaki jest najlepszy sposób żeby to osiągnąć?
bartmoon
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2010-02-22, 12:01
Lokalizacja: bielsko biała
Komentarze: 2

Re: OOBE - pytania

Post autor: bartmoon »

Pewnie.
Wiele osub wychodzi z ciała ...
Zdażały się też przypadki samowolnej podrózy astralnej np. w pirzmidzie naukowiec ktury został w grobowcu na noc ...
Awatar użytkownika
Dandy_of_Dada69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 2009-06-29, 12:01

Re: OOBE - pytania

Post autor: Dandy_of_Dada69 »

Witam.

Czytałam trochę o OOBE swojego czasu i zastanawiają mnie podstawowe rzeczy:
1. Czy po powrocie do ciała nie macie wrażenia, że Wasza podróż astralna to był tylko sen? Bardzo realistyczny, ale jednak zwykły sen? To pytanie kieruję głównie do ludzi potrafiących wychodzić z ciała świadomie, nie przez przypadek. Skąd moje pytanie? Bo nie jest niczym dziwnym, że jeśli dużo i długo o czymś myślisz, szczególnie przed snem, to jest większe prawdopodobieństwo, że jednak to a nie co innego Ci się przyśni (przepraszam, że wchodzę trochę na temat świadomego snu). Mi się swojego czasu potrafiły śnić całe seriale, jeden odcinek na noc;
2. Czy będąc poza ciałem widzicie ostro i wyraźnie, czy obraz jest zamglony? Wszystko porusza się płynnie, czy przeskakuje jakby z klatki na klatkę jak to się dzieje we śnie (ech, mam nadzieję, że mnie zrozumiecie :))? O kąt widzenia się nie pytam, bo przeczytałam na tym forum, że początkujący widzą "ludzkimi oczami", a bardziej zaawansowani widzą wszystko dookoła, ta odpowiedź mi wystarczy;
3. Przeczytałam również, że czasami "zmienia się ustawienie np. mebli w pokoju". Tego kompletnie nie rozumiem. Dlaczego? Skoro wychodzimy z ciała, widzimy nasz świat a nie z innej planety, to dlaczego mielibyśmy widzieć inny porządek we własnym pokoju?
4. Wg niektórych nie można odwiedzać w tym czasie znajomych, wg niektórych można. Załóżmy tą drugą możliwość. Czy zdarzyło się komuś kiedyś odwiedzić swojego znajomego, zobaczyć go w jakiejś konkretnej sytuacji, którą później Wasz znajomy potwierdził i nie miał pojęcia, skąd mogliście o tym wiedzieć? Głupi, ale obrazowy przykład: podczas podróży zobaczyliście swojego znajomego, jak je na kolację kanapki z jajkiem i sałatkę. Już podczas normalnej rozmowy z nim to okazuje się być prawdą, a nikt prócz niego nie wiedział, co jadł;
5. Załóżmy, że ktoś umiera podczas OOBE (z nieznanych przyczyn - żadne zawały serca, wylewy, itp., ogólnie nikt z żyjących nie potrafi tego wyjaśnić). Co się wtedy dzieje z jego duszą? Pozostaje uwięziona w naszym świecie, czy może przechodzi do innego wymiaru (jakkolwiek by to nazwać), tam gdzie idą zmarli, bo została zerwana cienka nić między nim a ciałem fizycznym? Czy są na ten temat jakieś teorie?

Uff. Przepraszam za standardowe pytania i momentami misz-masz, ale naprawdę mnie to interesuje. W żadnych publikacjach na ten temat nie znalazłam odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie!
Asia

Ps. Jeszcze coś mi się przypomniało :) 6. Czy podczas podróży jesteście w stanie zobaczyć samych siebie? Nie chodzi mi o uśpione ciało fizyczne, tylko astralne. Czy w ogóle czujecie się jak ludzie, czy jak jakaś cząstka niesprecyzowanej energii?
Awatar użytkownika
PrzemekZ
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2010-04-02, 13:19

Re: OOBE - pytania

Post autor: PrzemekZ »

Dandy_of_Dada69 nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie ponieważ sam narazie próbuję wyjść z ciała :grin: Ćwicze już około miesiąc i dalej nic! Nie czuje nawet wibracji... Czy ktoś może mi pomóc?
bartmoon
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2010-02-22, 12:01
Lokalizacja: bielsko biała
Komentarze: 2

Re: OOBE - pytania

Post autor: bartmoon »

po pierwszym opuszczeniu ciała można odczuwać wolność iż zrzuciło się skorupę ciała .
Obraz powinien się wyostrzać z czasem jeśli jest nie wyraźny, to kwestia czasu .
Możliwe że będziesz widzieć zupełnie w innym aspekcie postrzegania niż normalnie...
Co do mebli poprzestawianych to niewiem , ale jeśli zaczniemy widzieć świat astralny to jest on jak jeden żywy organizm który jest w ruchu non stop poprzez wibracje...
A czy zerwanie srebrnej nici jest możliwe to niemam pojęcia :P
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: OOBE - pytania

Post autor: Ruskof »

No to ja mam pytanie,takie ktore kilka dni temu bylo tematem rozmowy tu na forum...:)
Pytanie brzmi-
Jak tlumaczycie to ze w swiecie astralnym nasza dusza zachowuje funkcje umyslowe ktore mamy w zyciu fizycznym,czyli wzrok,mozg ktory obraz przetwarza itp...?
zblazowany

Re: OOBE - pytania

Post autor: zblazowany »

Oobe to coś jak autohipnoza. Tyle że zamiast jakiś odległych miejsc wizualizujemy sobie otoczenie w którym aktualnie się znajdujemy. To jest cały sekret oobe.

A co do pytania ruskofa. Ja wyraziłem swoje wątpliwości w temacie http://www.paranormalium.pl/oobe/oobe-s ... t7156.html
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”