OOBE - pytania

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Vodnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2008-11-07, 20:49

Re: OOBE - pytania

Post autor: Vodnik »

paranormal pisze:Mam pytanie czy wd Was do osiągnięcia OOBE dobre są nagrania "wibracje oobe"?
Wg mnie... nie wiem :P Zawsze powątpiewałem we wszelkiego rodzaju nagrania. IDoser i BwGen to dla mnie /kilka nieładnych słów/ i tyle. Ale muszę przyznać, że podczas słuchania nagrania relaksacyjnego z pewnej stronki, też doświadczyłem wibracji, więc może coś w tym jest. Jedne działają na mnie inne na was, jedne częściej inne rzadziej, ale skoro na mnie raz zdziałało i na Ciebie Paranormal także, to coś w tym być musi...
Poza tym, skoro na Ciebie zadziałało, to znaczy, że dla Ciebie jest dobre i nie wiedzę powodu do dyskusji;]
paranormal pisze:Mam jeszcze pytanie bo ponoć linia łącząca c.a. z c.f. zmniejsza się proporcjonalnie do odległości na jaką od c.f się oddalamy. Czy to prawda i czy może się w konsekwencji zerwać?
Zazwyczaj długo tłumaczę, że nie ma takiej opcji.. ale dziś jestem zmęczony i mi się nie chce :P Ja tam w srebrny sznur nie wierzę i tyle. Postaraj się podejść do tego jak ateista i załóż, że oobe to tylko wytwór twojej głowy, wtedy obawy tego typu znikną. Istotnym spostrzeżeniem jest także fakt, iż ludzie, którzy o nim nie wiedzą nie dostrzegają go, co powinno skłonić do refleksji na temat jego istnienia. Poza tym, w podróżach pozacielsenych odległość nie gra roli, więc jej wpływ na cokolwiek związanego z twoim ciałem wydaje mi się śmieszny.
paranormal
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 74
Rejestracja: 2008-10-28, 22:09
Lokalizacja: Kraków

Re: OOBE - pytania

Post autor: paranormal »

Vodnik trudno jest mysleć jak ateista bo wyjscie z ciała wytworem głowy być nie może ^^ Czyli tak: spróbuje słuchac tych nagrań, może coś z tego wyjdzie tylko, że mam jeszcze taki problem. Wspomniałem, że przerwałem to nagranie gdyż się przestraszyłem. Nie tyle wibracji co tego, że moje serce zaczynało strasznie szybko bić i czułem to bardzo mocno, przeraziłem się tego. Nie wiem co z tym zrobić bo tak wali jakby wyskoczyć miało (ps. nie mam zadnych kłopotów sercowych, jestem młody, uprawiam sport itp..) Gdy tak szybko bije zaczynam się dekoncentrować, myśleć o tym zamiast o wyjsciu. Jakaś porada? :D
Vodnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2008-11-07, 20:49

Re: OOBE - pytania

Post autor: Vodnik »

Rada? Przyzwyczaisz się :) Serce wcale szybciej Ci nie bije, mam tak samo i wg mnie wystarczy to ignorować. Szybkie bicie serca, uczucie gorąca/zimna, "poruszanie" się itp to objawy głębokiej relaksacji i transu, nic groźnego ;)

Dalej... Ateistyczne podejście do oobe jest jak najbardziej możliwe, fakt że ten stan występuje jest znany wielu naukowcom, którzy nigdy nie uważali tego za cokolwiek mistycznego. Ba! Nawet uzyskiwali podobne efekty w warunkach laboratoryjnych poprzez elektryczne pobudzanie odpowiednich partii mózgu. Ale ja już *wiem*, że oobe to coś więcej ;)
sowins
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2008-12-15, 22:40

Re: OOBE - pytania

Post autor: sowins »

no to teraz mnie wystraszyłaś :D ja we wczorajszą noc(dopiero druga noc z z oobe którą zaczełem praktykowac xD) juz tak sobie wyobraziłem wszytko juz czułem ciarki takie ziwne uczycie jakby cos wychdziło ze mnie ciezko to opisac i wtym momencie otworzyłem oczy i potem tylko łeb mnie boli a wracając do tego wrota jaki wrota gdzie one wystepuje to wkocu ktos moze zastapic nasze ciało jak do tego nie dopuścić/?
Abel
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2007-02-18, 17:02
Lokalizacja: Mazury

Re: OOBE - pytania

Post autor: Abel »

Hej,
macie jakiś dobry sposób na pogłębienie stanu relaksacji?

Otóż dziś w nocy przez przypadek pierwszy raz udało mi się dojść do stanu w którym miałem hipnagogi ale nie potrafiłem tego utrzymać... A już czułem, że moje ciało zaczyna "odpływać". Byłem jednak zbyt zmęczony i przestraszony (nie wiem czemu się bałem...) żeby to kontynuować i wszystko szlak trafił...
Abel
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2007-02-18, 17:02
Lokalizacja: Mazury

Re: OOBE - pytania

Post autor: Abel »

Voozie dzięki za te dwie metody. Postaram się je dziś wypróbować ;) A co do strachu żeby odsunąć go na bok, to ja nie wiem skąd on się wziął... Ja się tego nie boję bo wiem jak to ma przebiegać... A dzisiaj np. to chyba we śnie doznawałem OOBE... Znaczy tego stany w którym słychać dźwięki i czuć wibracje... Ale nie jestem do końca przekonany czy to był sen bo byłem bardzo zmęczony ;D
Iskariota
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2008-08-15, 14:38

Re: OOBE - pytania

Post autor: Iskariota »

A ja mam taki problem że mam okropnie mocne te fale przy wchodzeniu w OOBE. Zaczyna się od karuzeli, potem dochodzi uczucie że krew znacznie zwiększa swoje ciśnienie i niemal doznaje drgawek, całe ciało dopada skurcz, mięśnie są okropnie napięte. Ja choć już czuję odłączenie niemal pełne, przerywam to i rozbudzam się bo tego falowania nie moge wytrzymać.
Iskariota
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2008-08-15, 14:38

Re: OOBE - pytania

Post autor: Iskariota »

Ja na sylwestrze byłem szoferem. Przy 110 osobach chocjedna powinna służyć pojazdem :)

Co do relaksacji ciała to zapewne o to chodzi. Ja o OOBE starałem się wtedy gdy wybiłem się ze snu i boki bolały mnie od leżenia, więc usadowiłem się na plecach. Aha i jeszcze jedno. Pierwsze po cyzm poznaje że coś wychodz to uczucie braku masy i zimno. Taie lekkie i przyjemne jak letni wiaterek. Macie to ?
bzykomar
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-30, 15:22
Lokalizacja: Jawor

Re: OOBE - pytania

Post autor: bzykomar »

Iskariota pisze:Pierwsze po cyzm poznaje że coś wychodz to uczucie braku masy i zimno. Taie lekkie i przyjemne jak letni wiaterek. Macie to ?
Mam podobnie ale i tak w moim przypadku zależy od stopnia zrelaksowania i przygotowania ciała. Co do braku masy no to zazwyczaj dąży się do takiego uczucia. Według mnie nie powinno być skutkiem ubocznym. Im mniej tych ,,skutków" tym mniejsze prawdopodobieństwo na zaskoczenia i zakłócenia. Dalej mówić nie trzeba.
wojtas
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-08, 22:29
Lokalizacja: Nysa

Re: OOBE - pytania

Post autor: wojtas »

mam takie pytanie, po jakim czasie prób i mozolnych wysiłków udało wam się osiągnąć OOBE ?
jager3223
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-10-31, 21:09

Re: OOBE - pytania

Post autor: jager3223 »

A wy jesteście za tym że OoBE to rodzaj snu(tak jak ld, ludzie którzy tak uznają piszą często, że mieli WILD LD)
Czy, że nasza dusza(nazwijcie to jak chcecie) podróżuje w inny wymiar, wymiar astralny?
wojtas
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-08, 22:29
Lokalizacja: Nysa

Re: OOBE - pytania

Post autor: wojtas »

miałem wczoraj fajne uczucie jak zasypiałem, otóż gdy już "odpływałem" przeszył mnie taki ostry impuls jak by ktoś podłączył do mnie 2 akumulatory :D i do tego te dziwne uczucie w uszach...jak by piłka wleciała jednym uchem i wyleciała drugim :) :shock:
wojtas
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-08, 22:29
Lokalizacja: Nysa

Re: OOBE - pytania

Post autor: wojtas »

hehee też czasem spadam z łóżka ale jak już śpie :D
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: OOBE - pytania

Post autor: zalewa »

Kumpel który jest moderatorem na stronie również z zjawiskami paranormalnymi powiedział mi że odwiedził mnie właśnie we śnie...Chciałbym nauczyć się tej sztuki wytłumaczycie mi jak to się robi???
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”