Porfiria

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Porfiria

Post autor: Ivellios »

Pokrótce wyjaśniam, o co biega. Otóż porfiria to bardzo rzadka choroba, upodabniająca człowieka do wampira. U chorego obserwuje się wyjątkowo wysoką wrażliwość na światło, ponadto osoba dotknięta chorobą posiada bardziej spiczaste zęby noż osoba zdrowa. Występuje również większe zapotrzebowanie (wręcz żądza) na krew.

Dotychczas na szczęście zanotowano tylko około 60 przypadków tej choroby.
Daisy

Post autor: Daisy »

Ja znam jedngo aktora, który ma naturalne ząbki niczym rasowy wampirek. Czy ma wstręt do światła to nie wiem. Nade wszystko jest bardzo fajny.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

czy to rzeczywiscie legenda? czy taki chory napisal ksiege nod i dal poczatek kainitom?? watpie...
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Musze was zmartwić ludzie, ale w opisie Porfirii nie ma nic o wydłużonych kłach.
Ta choroba polega na zaburzeniu produkcji porfiryn (ważne w procesie oddychania wewnątrz komórkowego), jest tam coś z światłowstrętem, a motywu krwi nie wyczytałem.. polecam artykulik :
http://www.resmedica.pl/zdart4009.html
większość i tak nic nie zrozumie (nie żebym ja coś zrozumiał :? )ale pare spraw wyjaśnia...

A początek legendy o wampirach dała ludzka niewieda w sprawach pod tytułem "co się dzieje z ludzkim ciałem po zgonie". Taki umarlak puchł, to ludzie myśleli, że się krwi nażłopał. "rosły" mu włosy i paznokcie to mysleli, że dalej dycha...z kłąmi coś tam też było.
BTW o ile wiem to paznokcie i wlosy nie rozna po smierci, to tylko cialo się kurczy
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Dla waszej wiadomości : Wampiór nie ma cały czas takich długich kłów, po pierwsze zaraz by wszyscy wiedzieli kim on jest, a po drugie to troche nie poreczne. Te kły są wysuwane, gdy wampir się nie pożywia wyglądają jak kł zwykłęgo czlowieka
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Więc wasza dzieciarnia możę mieć z tego tytułu problemy...choć...w dentystyce też nie jestem ekspertem :P
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Taa...w tym artykule co podałem jest wszystko...jakiś błędny gen, lub jego brak powoduje chorobę...a co do kłopotów - mogą mieć problem z zębami, bo chyba posiadanie 2 razy dłuższych kłów niż normalnie nie jest zbyt komfortowe :P
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Porfiria? Tia...dajmy na to, jak masz jej ciężki typ to se wychodzisz na słoczenczko i już cie nie ma...znaczy NIE spalasz się, ale dostajesz takich poparzeń, że to się zgonem może skończyć
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

heh ubawiły mnie te kły które możesz chować i pokazywać kiedy chcesz... gdyby tak było to dziąsło miałoby głęboka dziure a wtedy ząb by wypadł...
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Ja czytałem, zę niby wampióry mają tam jakiś dodatkowy mięsień który to reguluje i podtrzymuje ząb...zaraz może znajdę i zacytuje
Kly sa rzeczywiscie dlugie i ostre, odpowiednie do sciagania krwi. Jednak osiagaja swoja pelna dlugosc tylko na czas zabijania, zwykle pozostajac wsuniete w swoje zebodoly dzieki skurczom elastycznej tkanki u ich podstawy. W innym wypadku trudno byloby wampirom mówic i zachowac tajemnice. Niektórym brakuje mozliwosci chowania zebów, dlatego sa oni latwo rozpoznawalnym i wymierajacym klanem.
dobra mięsień tkanka...i tak coś podtrzymuje
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Post autor: Majesttic »

http://www.paranormalhunter.hosted.pl/por.html

Link do Artykułu pochodzi z PARANORMAL HUNTER
Napisany przez Doktora zajmującego się takimi chorobami
(za pozwoleniem) wżuciłem go na stronkę ponieważ art pisany przez Doktora jest wiarygodny

:)
Gość

Post autor: Gość »

,,Wampir czy porfiria?,,-moim zdaniem na dzień dzisiejszy i w tych czasach to jest jedno i to samo.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wampiryzm”