Sukkub

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Yoren
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2005-11-03, 17:03
Lokalizacja: Tarnowitz

Sukkub

Post autor: Yoren »

Sukkub to zły stwór, duch, demon, który przybiera postać kobiety. Czym była/ jest tak naprawdę? Czy to wytwór ludzkiej wyobrażni czy może jak najbardziej realna postać?
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

No i co teraz... ?
Yoren
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2005-11-03, 17:03
Lokalizacja: Tarnowitz

Post autor: Yoren »

No wiesz... staram się nawiązać do mrocznego klimatu tej strony a Ty mi tu niszczysz atmosfere :razz:
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Najpierw uwaga - KRYPTOZOOLOGIA zajmuje się nieznanymi gatunkami zwierząt, nie demonami.

Do tematu:
Sukkub to żeńska forma inkuba, wykorzystująca seks niejako do wabienia ludzi. W zamian za stosunki seksualne oferuje dobrobyt, szczęście, przyjemności...

Co ciekawe, dał się na to nabrać papież Sylwester II ;) w czasach, kiedy nie był jeszcze nawet księdzem.
Istina pisze:Historię sukkuba opowiedział Walter Mapes w swoich wydanych w 1185 roku "Drobnostkach dworzanina", pisząc o Gerbercie z Aurillac, który został papieżem Sylwestrem II (999-1003). Jako młody człowiek Gerbert zakochał się w córce proboszcza Rheims. Ona go odrzuciła, a Gerbert popadł w rozpacz. Pewnego dnia poznał piękną dziewicę imieniem Meridiana, która zaoferowała mu seks, wiedzę magiczną i pieniądze, jeśli ten odda się w jej władanie. Gerbert zgodził się i wkrótce został biskupem Rheims, arcybiskupem, kardynałem, biskupem Ravenny, w końcu papieżem. Przez cały czas chronił tajemnicę Meridiany, a ona przebaczyła mu, gdy córka proboszcza znalazła Gerberta odurzonego alkoholem i uwiodła go jednego dnia. Wreszcie, Meridiana przepowiedziała śmierć Gerberta, gdy ten będzie celebrował Mszę Świętą w Jeruzalem (...)
Cały artykuł znajduje się pod adresem http://www.zjawiska.hosted.pl/phpnuke/m ... ge&pid=401
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Yoren pisze:No wiesz... staram się nawiązać do mrocznego klimatu tej strony a Ty mi tu niszczysz atmosfere :razz:
SZczerze mówiąc ten tekst zabrzmiał jak wstepniak do następnego, fascynującego odcinka Nie Do Wiadry :/

BTW
Przyjęło się najpierw, że autor przybliża temat (duzo bardziej niż ty to zrobiłęś) i pyta się o zdanie innych userow
Yoren
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2005-11-03, 17:03
Lokalizacja: Tarnowitz

Post autor: Yoren »

_Nameless_ pisze:Przyjęło się najpierw, że autor przybliża temat (duzo bardziej niż ty to zrobiłęś) i pyta się o zdanie innych userow
No tak, ale sęk w tym że ja wlasnie niewiele wiedziałem o Sukkubie i chcialem się conieco dowiedziec o tym stworze...

Ivellios pisze:Najpierw uwaga - KRYPTOZOOLOGIA zajmuje się nieznanymi gatunkami zwierząt, nie demonami.
No niby tak, ale poniekąd można by to podciągnąć pod ten temat :P



P.S Dzieki za link, Ivellios. Właśnie tego szukałem :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Nie można podciągnąć. Demonami zajmują się spirytyści, nie kryptozoolodzy.
Yoren
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2005-11-03, 17:03
Lokalizacja: Tarnowitz

Post autor: Yoren »

Eh... Chciałem wywołać konstruktywną rozmowę na temata Sukkuba i wyjaśnić, czym był naprawdę. Demonem, czy też mitycznym stworem.


Ivelliosie, czytaj z emotikon...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Według mnie sukkub to po prostu demon żądny seksu. Bo jak widać, za stosunki cielesne dałby wszystko... :roll:
Mekto
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 59
Rejestracja: 2005-06-12, 10:05
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Mekto »

Taak
Więc w naszych czasach sukkubom bytuje się całkiem dobrze :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Sukkubom zawsze było dobrze :P One były gotowe wszystko zrobić, byleby ich "cel" odbył z nimi stosunek płciowy. Zdaje się, że dzięki temu pozyskiwały energię czy coś w tym guście... :roll:
Mekto
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 59
Rejestracja: 2005-06-12, 10:05
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Mekto »

Tak, ale teraz wyjątkowo łatwo uzyskać im to, czego chcą :)
Leviana
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2006-08-28, 17:19
Lokalizacja: Katowice

Re: Sukkub

Post autor: Leviana »

Yoren pisze:Sukkub to zły stwór, duch, demon, który przybiera postać kobiety. Czym była/ jest tak naprawdę? Czy to wytwór ludzkiej wyobrażni czy może jak najbardziej realna postać?
szkoda ze temat upałł :< ∫
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

te demony z tego co mi wiadomo zmuszają swe ofiary do sexu, czy tego chca czy nie, przybierając różne postaci, lub sa nie widoczne. niewiem, dla mnie niezbyt to fajne :D
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

czytałam kiedyś, że to nie zawsze jest taki normalny seks, tylko takie uczucie całkowietego scalenienia... takie wniknięcie jakby... wiecie, co mam na myśli? i że chol...nie nieprzejemne to jest
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Leśna, no napewno nie przyjemne :D jak to wbrew woli ofiary i wogóle sukkub czy inkub przyjmie jakąś nie fajną postać to ja dziękuję. ale to w odczuciu kobiety tak jest. bo faceci to zawsze chcą :D
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

zależy jaką postać przyjął by sukkub :D
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Assassinio, kobity :P chyba ze bedzie dowcipny i zamieni się w sexownego zawodnika sumo :P
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

cleric pisze:chyba ze bedzie dowcipny i zamieni się w sexownego zawodnika sumo
może by się znalazł taki, co by się skusił :lol:
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Sukkub to chyba ogólnie postać kobiety ma no nie? więc chodziło mi jakiej kobiety :P
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”