Parady homoseksualistów. Inne orientacjie seksualne.

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Parady homoseksualistów. Inne orientacjie seksualne.

Post autor: Darnok »

Spooky- nie da się tak.
W naturze występuje homoseksualizm. Człowiek nie jest pod tym względem wyjątkiem.
Przykłady?
Oczywiście rozróżniamy homoseksualność- parowanie się osobników tej samej płci z zerowym zainteresowaniem (nawet rekreacyjnym), a np. dominację seksualną, jak np. "podsiadające" się małpy w dżungli i w więzieniach nie mające nic wspólnego z utrwalaniem więzi partnerskich. Chętnie dowiem się o parowaniu zwierząt tej samej płci i braku płodzenia samic.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Parady homoseksualistów. Inne orientacjie seksualne.

Post autor: DanaS »

Spooky Fox pisze: Być może człowiek wyewoluuje w ten sposób, że za kilkadziesiąt tysięcy lat mężczyzna będzie w stanie zapłodzić mężczyznę, a kobieta kobietę.
Tu już nie ma mowy o ewolucji, ale o inżynierii gentycznej. Taka sytuacja sama z siebie nie nastapi. Trzeba było by przebudować cały łańcuch DNA. Młode (zarówno człowieka, psa, kota czy delfina) jest wynikiem połączenia się genów matki i ojca. Nie można stwoirzyć dziecka o łańcuchu dwóch osobników tej samej płci.
Kinga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 2010-04-15, 05:20

Re: Parady homoseksualistów. Inne orientacjie seksualne.

Post autor: Kinga »

Ja czytałam gdzieś że homoseksualizm właśnie może byc strategią dla przetrwania gatunku. Coś mi takiego świta w głowie ale niestety nie pamiętam gdzie o tym czytałam :? .

-- 2010-09-16, 04:40 --

http://www.planete.pl/dokument-paradoks ... _32780-oto przykłady
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Parady homoseksualistów. Inne orientacjie seksualne.

Post autor: Darnok »

Ja czytałam gdzieś że homoseksualizm właśnie może byc strategią dla przetrwania gatunku
Dzisiaj leci, więc zobaczę.
Co do homoseksualizmu wśród ludzi- nie niesie to żadnych zachowań potrzebnych do przetrwania gatunku, a prawdopodobnie jest to kwestia mutacji jednego genu.
http://wyborcza.pl/1,75476,8144978,Gen_ ... alnej.html
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Parady homoseksualistów. Inne orientacjie seksualne.

Post autor: Darnok »

Za całokształt myślowy narodzonego człowieka odpowiedzialny jest tylko i wyłącznie mózg.
A za budowę mózgu odpowiedzialne są genu. Mózg to nie tylko dysk twardy, ale też oprogramowanie.
Kuba rozpruwacz też by sobie poradził.
Jakbyś przeczytał chociaż nagłówek, to byś wiedział, że tu chodzi o inżynierię genetyczną.
Każdy idiota by sobie poradził.
Uwierz mi- nie poradziłbyś sobie.
Nie wierzę w takie rzeczy. Nie chcę nikogo obrażać ale uważam to jednak za bzdurę.
Jest to jednak możliwe
To w końcu jak?
Jak masz pisać dla samej chęci pisania, to sobie daruj.
Co jest takiego wielkiego w pomniejszaniu mózgu?
Nie wiem- w przypadku tego eksperymentu mózgu nie pomniejszano, ale wystarczyło się wysilić i tymi oczami przewertować stronkę. Przy okazji ostatnio zwiększono inteligencję szczura- zmieniano stan genu, który też mamy, więc może niedługo zaczniemy polepszać swoje zdolności. Więc nie "pomniejszano" a "powiększano".
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Parady homoseksualistów. Inne orientacjie seksualne.

Post autor: Spock »

Gen decyduje o preferencjach ? Ciekawe. Jeżeli to prawda, to powstają kolejne pytania:

Co z biseksualistami ?
Co z jednorazowymi homo-epizodami ? (na zasadzie "raz po pijaku i nigdy więcej") ?

No bo, skoro jest gen, to musi być jakiś dalszy mechanizm biochemiczny. Jakieś substancje które powstają (lub nie powstają) w wyniku jego obecności.

Niedobór (lub nadmiar) tych substancji powinien być odpowiedzialny za "wachania" i "eksperymenty". Podanie tych substancji albo ich inhibitorów powinno wystarczyć do zmiany orientacji.

Sprawdzić to na ludziach jest bardzo łatwo, nie trzeba nikomu "kroić mózgu".
fire girl

Re: Parady homoseksualistów. Inne orientacjie seksualne.

Post autor: fire girl »

Z tego co wiem za daną cechę odpowiada zawsze jakaś grupa genów a nie pojedynczy gen, tak jak jest to napisane w tym artykule.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Parady homoseksualistów. Inne orientacjie seksualne.

Post autor: Darnok »

fire girl- ale choćby zmiana jednego genu może wpływać na resztę.

Co z biseksualistami ?
Co z jednorazowymi homo-epizodami ? (na zasadzie "raz po pijaku i nigdy więcej") ?
To bym raczej w psychice szukał, bo jest na pewno masa innych czynników i nie musi chodzić konkretnie o pociąg- jak się hetero facet prześpi z facetem po pijaku, to mniemam, że hetero nie myśli ciągle o nim i o jego przyrodzeniu :). Na pytanie "kogo zabrałbyś na bezludną wyspę" na pewno wybrałby też płeć przeciwną. To tak samo, jak z zabijaniem- teraz się brzydzimy, możemy nawet twierdzić, że to nie jest naturalne, ale przy odpowiednich warunkach zabijemy nawet przyjaciela.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Parady homoseksualistów. Inne orientacjie seksualne.

Post autor: DanaS »

Darnok pisze: To tak samo, jak z zabijaniem- teraz się brzydzimy, możemy nawet twierdzić, że to nie jest naturalne, ale przy odpowiednich warunkach zabijemy nawet przyjaciela.
Znaczy się, że homo-przygody są wywołane tylko i wyłącznie "koniecznością chwili"? Bo jeśli się z kimś po pijaku przespać to moim zdaniem jest to trochę inna sytuacja niż zabić przyjaciela np. z głodu, pragnienia przetrwania (na zasadzie "przyjaźń przyjeźnią ale lepiej on niż ja"). Nie sądzisz?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Parady homoseksualistów. Inne orientacjie seksualne.

Post autor: Darnok »

inna sytuacja niż zabić przyjaciela np. z głodu, pragnienia przetrwania (na zasadzie "przyjaźń przyjeźnią ale lepiej on niż ja"). Nie sądzisz?
Oczywiście, że inna sytuacja, ale obie są warunkowane przez psychikę, nad którą można zapanować i zagrać wbrew jej woli. Jedna homoprzygoda, ale dnia następnego nie będziesz czuła już tylko pociągu do (w Twoim przypadku) do kobiet, racja?
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Parady homoseksualistów. Inne orientacjie seksualne.

Post autor: DanaS »

Racja. Niemniej nachodzi mnie inne pytanie, nawiązujące do tych przygód: jak zdefiniujesz psychikę i jej ukształtowanie, jeśli osoba, która (przyjmijmy) przez 35 lat była hetero i był z tego zadowolony, po jednej takie przygodzie stwierdza "kurde, to jednak to". To co wtedy?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Parady homoseksualistów. Inne orientacjie seksualne.

Post autor: Darnok »

Nie ma takiej możliwości. Albo ktoś był ukrytym homo, albo nieświadomym bi. Z pociągiem seksualnym do określonej płci się rodzisz.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Parady homoseksualistów. Inne orientacjie seksualne.

Post autor: Darnok »

Wszyscy po tyle samo. Dlaczego Jarosław Kaczyński i pan Donald Tusk mają wpi... dalać więcej niż inne dzieci w innych miastach Polski. PO równo k..wa. Po 2000 wszyscy. To moje pierwsze propozycje.
Już coś takiego było. Komunizm. I tak zawsze była grupa zarabiająca więcej.
Jeżeli chodzi o naukowców i inne odkrycia techniczne i medyczne to proponuję ateistów o spalenie swoich odkryć i receptur.
Gdyby tak się stało, to uciekając z totalitarnej polski musiałbyś wykorzystać tratwę, by przepłynąć ocean. No i musiałbyś też nauczyć się kłusownictwa, bo byś z głodu zmarł.
Ludzie! Przejrzyjcie na oczy!
Przysięgnij na grób matki, że nie trollujesz, bo jakoś coraz trudniej mi w to uwierzyć.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Parady homoseksualistów. Inne orientacjie seksualne.

Post autor: Darnok »

Na początku chciałem ci dać warna za post, bo myślałem, że mam do czynienia z dwoma trolami na raz. Ale wiesz co? sprawdziłem IP, a za posiadanie dwóch kont i korzystanie z nich równolegle wymaga zbanowania adresu, z którego piszą. I nawet nie chciałem, ale mnie zmusiłeś.
I sam się właściwie podkopałeś.
Ps. Masz internet od tpsy, więc wygodniej mi będzie po prostu Twoje konta zablokować.
Awatar użytkownika
Cieszybor
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2011-08-13, 00:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Parady homoseksualistów. Inne orientacjie seksualne.

Post autor: Cieszybor »

Tolerancja tolerancją, ale dewiacji ja tolerować nie zamierzam i na całe szczęście jest w tym kraju jeszcze masa osób popierających moje zdanie. Tolerancja jednak zakłada w moim mniemaniu także zachowanie typu oni się nie afiszują a ja ich wprawdzie dalej nie lubię ale po cichu i nikt nie ma problemów. Co do tego by geje mówili o swojej orientacji czy nie dajcie Bogowie maszerowali z wibratorami i innymi tego typu "zabawkami" sami wiecie gdzie to jestem kategorycznie przeciwny. Spożyjcie sami co się dzieje. Coraz więcej młodzieży czy nawet dzieci podaje się za takich, tak podaje się bo naprawdę są hetero bo jest taka moda. W prawie każdym gimnazjum tworzą się takie pary, bo jest to na topie. Czy jest to normalne? W moim mniemaniu nie. Sam uważam, że homoseksualizm jest wynikiem jakiś zmian w łańcuchu DNA dziecka, a więc jest chorobą. Był od zawsze, historia to potwierdza, ale nigdy na taka skalę jak dzisiaj. Kiedyś się tego wstydzono tak jak człowiek wstydzi się, ze ma wysypkę czy łupiesz, dziś jest to prawie że powód do dumy. I gdzie tu logika?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Parady homoseksualistów. Inne orientacjie seksualne.

Post autor: Vampirio »

Był od zawsze, historia to potwierdza, ale nigdy na taka skalę jak dzisiaj. Kiedyś się tego wstydzono...
Kiedyś się tego wstydzono i nikt z tego powodu o tym nie mówił. To było tabu a teraz nie. Z tego powodu nagle szum się o tym zrobił.
Awatar użytkownika
Cieszybor
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2011-08-13, 00:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Parady homoseksualistów. Inne orientacjie seksualne.

Post autor: Cieszybor »

I tabu powinno pozostać. Teraz to oni maja się za pokrzywdzonych, a tak naprawdę to oni krzywdzą np. dzieci swoim zachowaniem wypaczając ich sposób postrzegania rzeczywistości.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Off-topic”