Kościół katolicki

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Gość

Post autor: Gość »

Raziel pisze:Mam nadzieje że dożyje upadku tego kultu
Na pewno nie dożyjesz. Kościół już trwa ponad 2000 lat i nic nie mam do niego. Po prostu pare rzeczy mi się nie podoba, ale cóż nie zmienie całego świata. :(
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Blackdragon pisze:Kościół już trwa ponad 2000
I czas aby przestał trwać.
Gość

Post autor: Gość »

Raziel pisze:I czas aby przestał trwać.
a skąd twoja nienawiść do Kościoła?
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

a skąd nienawiść kościoła do każdej innej religii? :P

każdy ma swoje zdanie i tyle.. ja też tego kościoła jakoś nie lubie..

ale za to mój brat ma fajną książke, o najgorszych papieżach, np byl taki co chciał żeby było słychać jęki torturowanych (i co, może mi powiesz że oni to jakieś szatany byli?.. a jak powiesz to najwyżej cie zbluzgam i zbanuje a potem wyśmieje ;) joke) kościół to instytucja która za zasadniczo dobrymi zasadami kryje gorsze już "nieco" uczynki..
Gość

Post autor: Gość »

Assassinio pisze:powiesz że oni to jakieś szatany byli
Nie każdy Niemiec to urodzony hitlerowiec. :) Masz własne zdanie. Lux. Nawet papież jest człowiekiem; może być dobry ale może być też zły. Nic na to nie poradzimy.

PS: Skoro twój brat ma książkę o złych papieżach to jak nazywa się ten co urodził dziecko, bo zapomniałem( to była chyba Joanna któraś tam :) )
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Papież jako wybraniec Boży powinien być czysty, zresztą jak wszyscy duchowni.
Każda religia narzuca dogmaty i jak coś powiesz przeciw nim jesteś zły - stąd moja nienawiść. Pomijając wieczne okłamywanie, narzucanie różnych rzeczy, zasłone "świętości" na złe uczynki, wykorzystywanie ludzi itp.
Gość

Post autor: Gość »

Raziel pisze:zasłone "świętości" na złe uczynki, wykorzystywanie ludzi itp.
a czemu wypominasz tylko błędy Kościoła? Kościół niósł także radość i pokój w czasach wojen. Pomagał uciśnionym i chorym. Czemu o tym nikt z was nie pamięta?
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

i papież poświęcił armie niemiecką :P (czy cos takiego, bo juz nie pamietam)

nie mowie że kościoł to same zło no nie? :P nie można tak uogólniać..
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Dla mnie rzecz budowana na kłamstwie nie jest dobra.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Blackdragon pisze: to była chyba Joanna któraś tam )
papieżyca joanna, tzn. antypapież (nazwa sama w sobie bezsensowna, tak jakby już nie można było papieżem zostać ;) też się zaraz ogłosze papieżem, i co :P )
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Panowie i panie, temat wyraźnie mówi o istnieniu demonów! Nie o tym jak wyglądają wasze relacje w stosunku do kościoła katolickiego czy jakiejkolwiek religii!
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

Blackdragon pisze:Kościół niósł także radość i pokój w czasach wojen. Pomagał uciśnionym i chorym. Czemu o tym nikt z was nie pamięta?
Nie tylko Kościół jest na tym świecie jako takim "dobroczyńcą". Mówisz tu o tym tak, jakby wszystko poza Kościołem było złe i niemoralne, a on czymś nieskończenie dobrym - to się nazywa fanatyzm.
Kurczę, ludzie... Czy wiara katolicka opiera się na wierze w Kościół, czy w boga?
Blackdragon, nie podoba mi się to, że nie uznajesz opinii innych w kwestii Kościoła. To, że ktoś jest niewierzący wcale nie znaczy, że nie ma racji mówiąc o "wybrykach" Kościoła. Ja sama podpisuję się pod tymi, co to są przeciw. ^^

Zresztą, racja... Gdzie się podziały posty na temat?
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Croppka, podsycanie oftopa nie jest dobrym pomysłem, ale dobrze, że zakończyłaś w taki sposób. Koniec offtopa ludzie! Bo warny zacznę rozdawać!
Gość

Post autor: Gość »

Mawerick pisze: Koniec offtopa ludzie! Bo warny zacznę rozdawać!
Dobra proponuje żeby ktoś otworzył nowy temat i tam możemy spokojnie pogadać. Żeby nie dosatać warna napisze żę demony były, są i będą.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Wydzielone, gadać teraz do woli o KK.
Awatar użytkownika
uduchowiony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: 2006-12-10, 19:23
Lokalizacja: podlasie

Post autor: uduchowiony »

Kościół katolicki(powszechny);moim skromnym zdaniem to ta organizacja już ma mało wspólnego z pierwszym kościołem-założonym przez Jezusa Chrystusa.Za dużo zostało "ulepszone" przez Watykan w tej religii,bo to już jest tyko religia,a nie prawdziwa wiara.KK chce zbawiać ludzi hurtowo poprzez swoje własne przykazania i odpusty.A ludzie niestety wierzą bardziej księżom niż bibli (oczywiście nie wszyscy),a poza tym mylimy prawdziwą wiarę z tradycją-bo czyż człowiek rodzi się wierzący.Nie;musi sam uwierzyć,wyznać to Bogu i zostać ochrzczonym,świadom tego całego zdarzenia-to nie ja wymyśliłem,tak napisane jest w biblii.A to chyba księga,która jest wyznacznikiem całego chrześcijaństwa-jedyna księga!Też nie rozumiem dlaczego KK w tak żenujący sposób zataił drugie przykazanie,mam na myśli tu te najważniejsze przykazania"dekalog"(dla zainteresowanych-EXODUS 20;4-20;7),wogóle temat rzeka...można wyliczać godzinami przekręty w tej religii.Zachęcam Wszystkich by swoją wiarę,wzieli w swoje ręce...bo jeżeli jest Bóg,a jest-to będziemy indywidualnie przed nim tłumaczyć się ze swoich wyborów. :roll:
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Jaki masz dowód na to że Bóg istnieje ?

Biblia była tłumaczona na różne języki (wtedy zatraciła połowę sensu, jeżeli nie cały) w dodatku jest tam zaledwie kilka ewangelii które były na ręke dla KK, jest niekompletna i zmieniona.
W takim razie jak takie coś może być przedmiotem i podstawą wiary ? Poprostu paranoja ...
Gość

Post autor: Gość »

Z tego co wiem to Kościół jest dziełem Jezusa i przez niego jest rządzony. Więc skoro Jezus nie zniszczył Kościoła, to Kościół musi być dobrą organizacją. Wiadomo, że dla Boga nie ma rzeczy nie możliwych i gdyby widział, że w Kościele nie ma ani jednego sprawiedliwego to by go z łatwością zniszczył. Chcecie nauczyć się kochać Kościół oraz wszystkich innych ludzi? Zacznijcie szukać w nich dobra, bo zło jest łatwiej znależć.
Awatar użytkownika
uduchowiony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: 2006-12-10, 19:23
Lokalizacja: podlasie

Post autor: uduchowiony »

Raziel pisze:Jaki masz dowód na to że Bóg istnieje ?

Biblia była tłumaczona na różne języki (wtedy zatraciła połowę sensu, jeżeli nie cały) w dodatku jest tam zaledwie kilka ewangelii które były na ręke dla KK, jest niekompletna i zmieniona.
W takim razie jak takie coś może być przedmiotem i podstawą wiary ? Poprostu paranoja ...
Czy jeżeli brakuje dowodów na istnienie tego co nas otacza,to to nieistnieje...czy Bóg chce by ludzie udowadniali że on istnieje...czy wtedy była by to wiara,a może już tylko wiedza?Nawet biblia nie zajmuje się udowadnianiem wiadomego!Ludzie jeżeli nie są w stanie sobie czegoś wytłumaczyć,negują to-a jesteśmy tylko ludzmi ograniczonymi w czasie,przestrzeni i swoim poznaniu,przez nasz ziemski mózg.To prawda że biblia była tłumaczona na różne języki,ale zazwyczaj bezpośrednio z orginału...a te kilka ewangelii,to są ewangelie akurat z czasów życia apostołów-reszta zaś była napisana dużo pózniej.
Blackdragon...ja nie mówię że kościół jest czymś złym,czy też nie ma ludzi sprawiedliwych-owszem są ludzie sprawiedliwi.A kościół jest jak najbardziej dobrą rzeczą-tylko kościół jako ludzie wierzący,bo o takim Jezus mówi kościele...a nie o organizacji samej w sobie.I wierzę że ludzie oddani Bogu są w różnych wspólnotach...czy to katolickich,protestanckich,prawosławnych...itd.,ale gdy już uświadomią sobie że tu jest coś nie tak to nie trwają w tym.I mamy dużo takich przypadków,że ludzie łączą się w zbory,które naprawdę chcą żyć z Bogiem i występują ze skostniałych organizacji nazywanych potocznie kościołami.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”