Spotkanie z wampirem / Skłonności wampiryczne

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Oczywiście, no ale wiesz, jeśli chcemy wogóle mówić o wampirach to nie możemy stwierdzać, że wszystkie były złe. Oczywiście historii jak powstały wampiry jest kilka:
Od Kaina (zazdrosny zły)
Od Nerona (zły)
od Judasza (już nie taki zły)
Od Kaliguli (szalony)
Od Draco Palownika lub Elżbiety Batory (jedno i drugie bardzo złe).
Większość mówi że wampiry powstały przez wynaturzenie przeciw Bogu. Miały być to postaci albo ukarane przez Boga, albo wdające się w pakt z diabłem. Ale jest kilka historii bliskowschodnich, które mówią, że wampiryzm narodził się przez miłość. Pewien szlachcic (wezyr czy coś w tym guście) miał żonę. Pojechał na wojne, ale kiedy wrócił okazało się, że ona nie żyje, rozszalały ze złości przeklął wszystko co było dla niego święte i wyrzekł się swojego Boga. Ten go przeklął, że do końca życia będzie się rzywić krwią i nigdy nie zobaczy słońca.
Więc ja bym tak nie generalizował, czy wszystkie z wampirów były złe.
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

Tak się rodzi rasizm :P

Nie można oceniac jednostek patrząc na ogół, ale też nie można oceniać ogółu patrząc na jednostki. Takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

No a czy nie spotykamy się dzisiaj z tym, że kiedy ktoś mówi, ze jest wampirem, to reszta patrzy przez pryzmat tego, że jest zły? Nie jest tak?
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

No, ja raczej patrze na niego jak na kolejnego "elfa" (co w sumie jest też stereotypem). Ale rozumiem o co ci chodzi. Tylko, ze ja napisałem jak wg mnie powinno byc, a nie jak jest ;)
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

No to gratuluje podejścia, szkoda, żenie ma takich ludzi więcej.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Nie, tamten z tego co pamiętam wbił miecz w krzyż i zniego popłynęła krew i on ją wypił i tak się zrobił wampirem. Pozatym to historia z bliskiego wschodu a nie z europy. Nie pamiętam jak isę Ci ludzie mieli nazywać, ale podobieństwa są pmiędzy tym filmem a tą historią, cieszy mnie to, że wyłapałeś :D
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

pff... jak masz coś do rpgów to spodziewaj się warna :P (joke)

btw- nie widze nic podobnego w "mrooczlandii" do gier fabularnych czy i filmów fantasy które jak wszyscy wiedzą za zaje... ekhm, no genialne.

pozdrawiam wszystkie wampiry z Poznania.. nie pytajcie dlaczego akurat z Poznania...

robocopy też pozdrawiam.. z Poznania oczywiście.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

NO ogólnie rzecz biorąc połowa z moich znajomych powiedziałaby, że wampiryzm energetyczny, to jest zabawa dla dzieci,, którym się wybitnie nudzi. Niestety tak jest to postrzegane. Tak jak mówi luciusz, ciężko mówić tu o jakiejkolwiek unikatowości, wyjątkowości bycia wampirem wśród tylu "udawaczy". Ludzie patrzą na ogół, nie na jednostki. Taka smutna prawda.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Co do wprowadzania w iluzje przyjazni i milosci to się zgadzam. Mamy takie umiejetnosci. I niestety zwykle wychodzimy na tym az za dobrze, przy czym ludzie niezbyt. No taka juz nasza cecha. Kazdy z nas czuje się unikatowy, ludzie tez się tak czują, tylko, że żaden człowiek nie uważa się przez to za lepszego od innych. U nas to już nie jest takie oczywiste. A o uczuciach, cóż rozmawiać nie bede, bo to rzeczywiście moja sprawa.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Ja wiem o Psi więc mówię jak jest.
DeaD-AnGel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 2007-02-27, 20:30
Lokalizacja: Z mHroku

Post autor: DeaD-AnGel »

Od małego(teraz już rzadziej) jak się skalecze lubie wysysać MOJĄ krew. Chciałabym zagrać w filmie jako wampirzyca, albo wogóle nią być xD Zresztą wampir kojarzy mi się z rockiem i metalem. A wampiry płci męskiej w około moim wieku albo starsi potrafią być atrakcyjni:D Szczególnie jak latają w filmach. Hehe xD

Wróć do „Wampiryzm”