Powiedzmy NIE! eksperymentom na zwierzętach!

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
De Ruyter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-16, 16:14
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: De Ruyter »

Cogito pisze:Jeszcze liczy się masa ciała.
Czyli grubsi ludzie mają dłuższy przewód pokarmowy? :)
Cogito pisze:A to co napisałeś nie zmienia faktu, że przewód pokarmowy człowieka jest długi.
Cytat:
Fakt, że przewód pokarmowy człowieka jest długi, powodu-je, że mięso w nim długo zalega, fermentuje, wręcz gnije, co prowadzi do schorzeń, pieczenia, zgagi itp. U mięsożernych przewód pokarmowy jest bardzo krótki.
Tak jest czytać jakieś wypociny wegetarian.
Awatar użytkownika
Enlil
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 173
Rejestracja: 2005-05-25, 14:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Enlil »

Cytat z książki o wegetarianiźmie. Moze by tak wreszcie cos naukowego i bezstronnego?
Awatar użytkownika
Enlil
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 173
Rejestracja: 2005-05-25, 14:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Enlil »

Tylko co ma przewód pokarmowy mięsożernych do ludzi? My jestesmy wszystkożerni :lol: :P
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Cogito pisze:Nie chodzi o to skąd jest ten cytat, to był przykład żeby udowodnić, że człowiek ma długi przewód pokarmowy.
Czyli, jeżeli będe chciał udowodnić Tobie, że kosmici istnieją, to mam ci cytować książke Realian? Najlepiej cytować naukowców, albo książki naukowe.
De Ruyter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-16, 16:14
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: De Ruyter »

Ależ w odniesieniu do kota - naprawdę jest długi!
Ale przecież wegetarianie usiłują nam wmówić, że jesteśmy roslinożercami - więc powinien być nawet dłuższy niż u krowy.
A tak oczywiście nie jest.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

De Ruyter pisze:Ale przecież wegetarianie usiłują nam wmówić, że jesteśmy roslinożercami - więc powinien być nawet dłuższy niż u krowy
Gdzież byśmy go pomieścili? :)
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

De Ruyter pisze:Człowiek - 2-3 razy.
mylisz się, najdłuższe jelito cienkie jakie zanotowano u człowieka to 11 metrów, a więc długość całego przewodu pokarmowego może być prawie 7,5 razy dłuższa od długości ciała człowieka (przyjęłam 13 m, i 1,75 m)
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Leśna pisze:najdłuższe jelito cienkie jakie zanotowano u człowieka to 11 metrów
Ta, a najwyższy człowiek miał 272 cm wzrostu, liczą się uśrednione dane a nie skrajne. Średnia długość to 7 metrów jelita cienkiego.
constantine
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 235
Rejestracja: 2006-11-05, 22:43

Post autor: constantine »

Wy tu o jelitach, a to zupełnie inny temat :P Ja się cieszę, że istnieje coś takiego jak Empatia :] Mam podrukowane ulotki z kampanii przeciwko futrom.. szczytny cel :) Dla mnie doświadczenia na zwierzętach to koszmar... w jakim świecie my żyjemy?! Jak ja zrobiłabym coś np. myszce, to do końca życia nie mogłabym spać spokojne... :roll:
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

no... nie przesadzajmy

myszor to szkodnik - u mnie w domu wlazły do kuchenki i wszystko w środku poprzegryzały (dlatego łapki stoją wszędzie :> )

bo to jeszcze zależy co się tej myszce robi - ja jestem przeciwko testowaniu kosmetyków, a leki ok

btw. naturalne futra śmierdzą ;)
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Leśna- myszy to też istoty żywe, czują i zadawanie im bólu raczej nie powinno być uznawane :P

pomyśl sobie jakby tak na jakimś twoim zwierzęciu testowano coś..
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

mojej psicy nie oddam na testy ;)

o tym bólu, fakt, przydałoby się ograniczać... ostatnio miałam okazję oglądać jak w łapkę złapał się pewien mysi terminator rezysujący w mojej kuchni - okazało się, że mysz wcale nie zdycha szybko, wręcz przeciwnie, ta złapała się tak pechowo, że przez kilkanaśnie sekund jeszcze machała łapką i ogonkiem (ale nie były to jakieś spazmatyczne skurcze) - więc na pewno w domowych warunkach cierpi bardziej niż w labolatorium, przy np transgenice, gdzie się chwata ze ogonek i łepek i pociąga 8przerwanie rdzenia krękowego)

teraz jej duch będzie mnie do końca mojego nędznego żywota przteśladował :P
constantine
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 235
Rejestracja: 2006-11-05, 22:43

Post autor: constantine »

Leśna pisze:myszor to szkodnik
Ja się przez rok zajmowałam myszkami w szkole, zdążyłam je polubić :) chociaż nieźle mnie pogryzły ;] Niestety, były hodowane.. dla węża! :cry: :( :cry:
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

no, ale przynajmniej wąż nie padł z głodu ;)
constantine
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 235
Rejestracja: 2006-11-05, 22:43

Post autor: constantine »

Nie cierpię tego węża! On zjadł nawet mojego ukochanego chomika! :cry: Nauczycielka nie zgodziła się na godny pogrzeb Chesterka :cry: poza tym miejsce węży nie jest w terrarium, tylko na wolności :?
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

constantine pisze:poza tym miejsce węży nie jest w terrarium, tylko na wolności :?
chomików i myszy tak samo..

ja np jaszczurki mojej bym nie oddał, i mogli by się żąlić hodowcy pokarmowi... chociaż i tak ja mojej nie musze dawać myszy, tylko świerszcze, mączniaki różne robale i roślinki, więc chyba nikt by się nie czepial ;)

uwierzcie w reinkarnacje :D wtedy to wychodzi że taki świerszcz np został może i nawet kotem kto wie ;D
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

tylko żeby się nikt nie czepial, jak juz wczesniej mówiłem eksperymenty na zwierzętach to szczyt chamstwa, głupoty i bezczelności ludzkiego gatunku, wszystkich ludzi torturujących zwierzęta powybijal bym do reszty..
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nauka”