Miłość

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
milan89
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2007-09-29, 11:50
Lokalizacja: Niewazne

Post autor: milan89 »

Wlasnie poswiecenie się dla tej drugiej osoby to jest wlasnie milosc. To nie tylko pocalunki, przytulenia itp to jest tez kiedy jedna osoba spada na dno a druga się jej kurczowo trzyma.
Awatar użytkownika
Zaara
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 82
Rejestracja: 2008-10-10, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miłość

Post autor: Zaara »

Miłość...zgadzam się - była, jest i będzie, ale nie zawsze się ją dostrzega ;) Zresztą...jak już się trafi taką prawdziwą, to często droga do niej to po prostu masakra...no ale cóż, podobno jest tego warta ;]
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Re: Miłość

Post autor: ArturVonFornal »

Tak w ogóle to zaznaczam żem romantyk, dla mnie oczywistym jest, że taka idealistyczna miłość to chęć sprawienia żeby to ta druga osoba miała jak najlepiej. A najfajniej jakby to działało w obie strony.

Ale we mnie jest też ździebko racjonalisty i w gruncie rzeczy wiele z tego co my nazywamy miłością to reakcje biochemiczne, do tego dochodzą nasze instynkty, a wszystko doprawione i zmiksowane jest przez naszą zdolność do abstarkcyjnego myślenia. To dzięki niej odrzucamy to, że miłośc może być czymś zwyczajnym i tak chętnie przypisujemy jej górnolotne cechy. Bo jak to? Takie uczucie zwykłe? To że świat staje w miejscu, że nie potrafię skupić się na niczym innym, te wszystkie odczucia, doznania, to nie może być coś ZWYCZAJNEGO?! A tu jednak. Trochę pobzykają neurony, trochę naprodukuje się podwzgórze i już nam szaleje ciało. A to jeszcze psycholog jakiś wyskoczy z behawioryzmem, teoriami zysków i strat, to już ogólnie psuje cały idealizm ;)

Za to trochę niecierpię psychologii, dranie wszystko mi wyszukają w jakiejś swojej mądrej ksiązce i całą moją indywidualność, wszystko w co wierzę skfitują mi jedynie syndromem czegośtam, odruchem cośtamu itd.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Miłość

Post autor: Arek »

""""Za to trochę niecierpię psychologii, dranie wszystko mi wyszukają w jakiejś swojej mądrej ksiązce i całą moją indywidualność, wszystko w co wierzę skfitują mi jedynie syndromem czegośtam, odruchem cośtamu itd.""""

To ich nie słuchaj!
Słuchaj serca, to lepiej na tym wyjdziesz. Nie wszystko musi być nam naukowo wyjaśnione, ważniejsze jest nasze własne odczucie sytuacji.
Powiem bardziej zrozumiale:
Nie ważne że chcesz wiedzieć dlaczego ci tak ciepło na sercu jak kogoś widzisz,
ważne żeby ci zawsze ciepło na sercu było
Ciura
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-12, 17:50
Lokalizacja: Radomsko

Re: Miłość

Post autor: Ciura »

Moim zdanie miłość każdy interpretuje inaczej ,a jak my ją interpretujęmy dowiemy się jak się zakochamy:D
~Sir Nobody~
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 87
Rejestracja: 2009-08-21, 14:48
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Miłość

Post autor: ~Sir Nobody~ »

Miłość? Hmm, ciekawy temat, Iv ;]

Ale dobre pytanie - niby reakcje chemiczne zachodzące w mózgu.
Miłość od pierwszego wejrzenia? NIE! Zauroczenie, jeśli już. Zauroczyć można się w wyglądzie, pokochać tylko duszę. A do tego trzeba nie oczu, lecz serca ;]

Zwierzęta kochają równie mocno (jeśli nie mocniej) jak ludzie. One niczego nie czują "na pół gwizdka" - jeśli się cieszą, to chcą skakać z radości, jeśli się wstydzą - mają ochotę zapaść się pod ziemię, jeśli są głodne, myślą tylko o żarciu. Kochają bezgranicznie i platonicznie, ponieważ nie widzą powiązania między miłością, a pożądaniem. Ludzie sa pod tym względem zepsuci - widzą wszędzie tylko swoje korzyści, nawet, jeśli wypierają się tego przed samym sobą.

Jeśli się kogoś pokocha - to nie jest ważny jego wiek, płeć, wygląd, rasa, czy to, na kogo głosował w wyborach. Miłość, a pożądanie to dwie różne rzeczy i nie należy ich łączyć (przynajmniej w takim stopniu, w jakim robi to większość ludzi - seks to 75% związku, większej głupoty Wszechświat nie widział...)

pozdrawiam
~Sir Nobody~
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 87
Rejestracja: 2009-08-21, 14:48
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Miłość

Post autor: ~Sir Nobody~ »

Nawet w smutku widzac jej szczescie poprawia ci się humor iz ona jest szczesliwa.
mówi się, że miłość zaczyna się wtedy, gdy kogoś szczęście staje się ważniejsze od własnego.
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: Miłość

Post autor: wilku11 »

Wiadomo było że ten temat się zreaktywuje///
MIŁOŚĆ przez wielkie M to najprawdopodobniej właśnie nasz instynkt jakieś reakcje chemiczne no i wszystko okraszone nami bo przecież Ja nie jestem jak inni skoro coś czuję to nie jest to jakaś burza neuronów tylko głębokie uczucie niezbadane itp. prawda może być jednak bardziej przykra chodz wierzymy w prawdziwą doskonałą miłość to nie wiadomo czy takowa w ogóle istnieje bo zawsze po jakimś czasie jest jakieś "ale" jakieś "nie". Dla większości ludzi miłość zamyka się w jakże przyjemnym seksie (ileż piosenek tak naprawdę opiewa i ubiera w ładne słowa zwykły seks). Co do zwierząt uważamy ze to my ludzie wyższa inteligencja mamy prawa do prawdziwej miłości bzdura!!! Pies nie jest tak głupi by nie wiedzieć co to śmierć bo instynkt zwierzęcia karze mu przede wszystkim przetrwać a jednak psiak potrafi to przezwyciężyć i zginąć za właściciela który wcale aż tyle miłości nie musiał mu okazywać. Co do miłości ona zawsze będzie i będziemy przypisywać jej nutkę tajemnicy. Jest to ciekawe zjawisko bo dwie zakochane osoby wspierają się nawzajem i dodają sobie sił niestety niekiedy zdarza się ze przewartościują swoje siły (bo zakochani myślą że są niezwyciężeni). Ale co byśmy nie myśleli i tak każdy czeka w nadziei na swoją prawdziwą drugą połówkę lub próbuje się do wiedzieć czy jest nią osoba z którą teraz dzieli życie.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nauka”