Kim jestesmy ???? kilka fajnych cytatow z BG

Świadomość, Światło i Miłość to wartości, które są naturalne dla każdej istoty ludzkiej, dlatego znajdują się ponad religiami czy systemami filozoficznymi. W tym dziale podyskutujesz na tematy związane z rozwojem duchowym
skorpion1974
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2008-06-15, 20:39
Lokalizacja: Łódż

Kim jestesmy ???? kilka fajnych cytatow z BG

Post autor: skorpion1974 »

Witajcie jest to moj 1 post wiec na poczatku pozdrawiam wszystkich forumowiczow :) chcialem przedstawic w tym poscie kilka fajnych cytatow z Bhagavad Gity dotyczacych kim jestesmy jaka jest nasz prawdziwa tozsamosc

"Tak jak czlowiek zaklada nowe ubranie,zdejmujac stare,podobnie dusza przyjmuje nowe materialne cialo,porzucajac stare i zuzyte" BG 2.22

"Nigdy i zadna bronia nie mozna duszy pociac na kawalki.Ani ogiennie moze jej spalic , ani woda zamoczyc , ani tez wsuszyc jej wiatr" BG 2.24

Dlatego co się narodzil ,smierc jest pewna , a dla tego co umarl , nieuniknione sa narodziny.Nie powinienes zatem rozpaczac , lecz niezawodnie wypelniac swoje obowiazki "
BG 2.27


"Dla duszy nie ma narodzin ani smierci raz bedac nigdy nie przestaje istniec .Jest nienarodzona, wieczna , zawsze stniejaca ,nigdy nie umierajaca i pierwotna. Nie ginie kiedy zabijane jest cialo" BG 2.20


"Tylko materialne cialo niezniszczalnej , bezgranicznej ,wiecznej zywej istoty ulega zniszczeniu dlateg walcz o potomku bharaty" BG 2.17

to tylko kilka cytatow mowiacych o tym kim naprawde jestesmy ze nie jestesmy tymi cialami z ktorymi się utozsamiamy.Nasze ciala to tylko pojazdy w ktorych znajdujemy się MY ale niestety przez utozsamianie się z naszymi cialami przyslonilismy swoja prawdziwa tozsamosc zachecam do dyskusji chetnie tez odpowiem na pytania dotyczace reinkarnacji i karmy na tyle na ile moja wiedza mi na to pozwoli wszystko o czym pisze opieram na wieloletnim studiowaniu pism wedyjskich ja tylko przekazuje ta wiedze ja jej nie wymyslam i staram się przekazac ja tak jak byla przekazywana
zapraszam do dyskusji i do pytan zwiazanych z reinkarnacja , karma i nasza prawdziwa tozsamoscia
Awatar użytkownika
Zaara
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 82
Rejestracja: 2008-10-10, 23:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kim jestesmy ???? kilka fajnych cytatow z BG

Post autor: Zaara »

Reinkarnacja...no cóż...każdy w coś wierzy:) Ja też uważam, że dusza nie umiera, ale nie wierzę w reinkarnację, tylko w niebo :P Ale jest to na pewno interesujący temat (tym bardziej dla kogoś kto tak jak ja interesuje się wszystkim, co jest związane z Indiami:D)

Wróć do „Rozwój duchowy”