LD - pytania i odpowiedzi

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
malwa87_87
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2008-07-11, 01:09

Re: LD - pytania i odpowiedzi

Post autor: malwa87_87 »

witam! podobnie jak Soul jestem nowa na forum, ale dyskusja jest arcyciekawa. W moim przypadku sprawa wygląda tak, że na początku, kiedy osiągałam LD, to cholernie się bałam, że jest coś ze mną poprostu nie tak, jednak dzieki waszej stronie i forum zrozumiałam że zjawisko to jest bardzo popularne!! i już się nie cykam tak bardzo,,,często jest tak też, że jest to połączone z OOBE - na początku przerażające, ale później się przyzwyczaiłam.:))
Violet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2008-05-19, 09:04
Lokalizacja: Kraków

Re: LD - pytania i odpowiedzi

Post autor: Violet »

Mam takie pytanie - czy w LD mozna się spotykac z "prawdziwymi" ludzmi, ktorzy tez potrafia wejsc w Swiadomy Sen, tak, zeby oni to tez pamietali? Czy tak mozna tylko w OOBE?
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: LD - pytania i odpowiedzi

Post autor: Kartel »

Z tego co się orientuje, to nie, bo sen to sen, dzieje się w twojej głowie, a spotykanie się z innymi ludźmi to raczej pod OOBE podchodzi.
Violet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2008-05-19, 09:04
Lokalizacja: Kraków

Re: LD - pytania i odpowiedzi

Post autor: Violet »

Za kazdym razem kiedy probuje techniki WILD to chociaz obrazy i dzwieki wydaja się byc zywe, ja nie czuje swojego sennego ciala, ale cialo na jawie. Co z tym zrobic? :(
Violet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2008-05-19, 09:04
Lokalizacja: Kraków

Re: LD - pytania i odpowiedzi

Post autor: Violet »

Co to jest serwitor??? Wiem, ze jestem slabo poinformowana... :D
Violet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2008-05-19, 09:04
Lokalizacja: Kraków

Re: LD - pytania i odpowiedzi

Post autor: Violet »

Acha... A on moze się zbuntowac przeciwko tworcy?
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Re: LD - pytania i odpowiedzi

Post autor: Eva unit 01 »

Servitorovi nie mozna od tak dać wolnej woli, nietktórzy wręcz uważają, że jest to niemożliwe.

Servitor stworzony w LD nie różni się niczym od stworzonego podczas medytacji. Natomiast nie wiem, co masz na myśli mówiąc "w realu", servitora nigdy nie zobaczysz, on istnieje tylko w twojej psychice, natomiast jezeli chodzi ci o to, czy będzie wpływał na rzeczywistosc, to juz zalezy od tego, czy ci się powiedzie sam proces tworzenia.
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Re: LD - pytania i odpowiedzi

Post autor: Eva unit 01 »

Bo jest tylko i wyłącznie częścią twojej psychiki, to prosty twó służący konkretnemu celowi. Nawet, gdybys byla w stanie spowodować, żeby twój umysł cie oszukał, i zebys go zobaczyla w formie iluzji, to po co?
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: LD - pytania i odpowiedzi

Post autor: Kartel »

żeby twój umysł cię oszukał
To raczej znaczy tyle, że tylko ty go zobaczysz, coś w stylu halucynacji gdy w coś mocno wierzysz. Chyba Halucynacją nikogo nie nastraszysz, prócz najbliższych którzy będą mogli martwić się o twoją psychikę i jeszcze skończysz w pluszowym pokoju bez klamek xD
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Re: LD - pytania i odpowiedzi

Post autor: Eva unit 01 »

I servitory, i godformy są całkowicie niematerialne, one wpływają na istoty.

Servitor stworzony do ochrony jest bardzo częstym zastosowaniem, tylko że to nie będzie tak, że on przyjdzie i będzie walczył dla ciebie. On porpstu wpływa na ludzi i na ciebie tak, że są zniechęceni np do atakowania cię.

Szczerze mówiąc, nie wiem nawet co to popobawa, ale wydaje mi się, ze to się odnosi raczej do kryptozoologii, niż okultyzmu. Było naprawde niewiele osoób które były w stanie przywołać iluzję widzialną dla innych, co dopiero mówić, o materialnej istocie.
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Re: LD - pytania i odpowiedzi

Post autor: Eva unit 01 »

Tak, pod warunkiem, że jestes na równi z jezusem, na przestrzeni historii, tylko pojedyńczym jednostkom udało się osiaągnąć taki poziom oświecenia, aby dysponować takim wpływem na rzeczywistość.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: LD - pytania i odpowiedzi

Post autor: IteratorZX81 »

Uff... Przeczytałem całość. Mam coś takiego jak jeden gość, któremu się konie w jakimś "niebie" śniły, tylko że mi to zdarza się co noc (no, prawie ;) ) i ma inny przebieg. Przede wszystkim jest bez LD. Otóż lecę sobie, też czuję "wiaterek" i cała sceneria się zmienia. Nie ma żadnych koni, tylko są... smoki. Ląduję jestem zdziwiony tym, co widzę, a wtedy podlatuje jeden z tych smoków, przedstawia się jako Kendrix i mówi, że (smoki) istnieją na innej planecie. Wtedy budzę się i zdaję sobie sprawę, że to był sen. Dodam jeszcze, że te sny wpływają na mnie pozytywnie i chciałbym się dowiedzieć co to mogłoby być.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: LD - pytania i odpowiedzi

Post autor: IteratorZX81 »

Przepraszam za post pod postem, ale nie widzę ikonki "Edytuj posta".

Chciałbym dodać, że ten obraz o którym wspomniałem przerywa mi normalny sen, tzn. jak śni mi się, że np. gram w piłkę, to gram, gram i nagle pojawia mi się to o czym mówię. Czasem przerywa to mi koszmary i wtedy jestem naprawdę swojemu mózgowi wdzięczny. Ale najczęściej przerywa to "normalne" sny. Chciałbym wiedzieć co to jest, bo jestem zdezorientowany. Owszem, jak już powiedziałem, jest to przyjemne, ale chciałbym wiedzieć dlaczego tak się dzieje.

//EDIT: A tutaj się ta ikonka pojawiła... Co jest?! Niech mi ktoś odpowie i naprawi ten irytujący błąd.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”