Poltergeisty

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

racja:) owszem, jest to tylko jedna z definicji.juz mowilas ze ile odmian tyle definicji i tak po prostu bedzie :) no chcialam tylko swoje zdanie powiedziec :D
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Serephinea, moim zdaniem to nie jest tak do końca. Przez to, że nie możemy dokładnie stwierdzić o co danej duszy chodzi, nazywanie jej jest hmmm....zbędne. Chyba, że poprostu stwierdzimy: Duch chałasuje= poltergeist. Tak byłoby najprościej.
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

ale nic nie jest tak do konca proste.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Jest kilka rzeczy prostych, ale to forum poniżej lat 18. To nic nie mogę powiedzieć :P Ale generalnie właśnie tak się określa rodzaj ducha. Nie po jego motywach, a po samym zachowaniu!
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Trudne staje się prostym, gdy tylko wiemy jak sobie z tym poradzić. A do tej wiedzy, potrzebna jest nauka i doświadczenia.
Wg mnie duchowi to wisi jak go nazwiemy, on i tak będzie robił swoje, doputy ktoś nie zechce z nim podyskutować, dlaczego się tak zachowuje, a nie idzie do "światła".
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Niektóre duchy są poprostu zbyt; i tutaj nie wiem czy można określić to tak ludzkim uczuciem, ale są dumne. Zbyt dumne, żeby przyznać, że nie są doskonałe. Inne wręcz pragną ciemności i samotności się z tym wiążącej. Masz wiele racji DF!
faeryboy2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2005-11-16, 22:49
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: faeryboy2002 »

Na samym początku wypada zawsze sprawdzić, czy z pewnością ten poltergeist jest duchem (w sensie, że był człowiekiem, zmarło mu się i teraz puka w garnki ;) ) czy może tez inną istotą.
W moim domu od czasu do czasu coś pukało i stukało, przewracało się czy też samo włączało i wyłączało.
I jak się potem okazało, to nie była żadna zbłąkana dusza, która poszukuje kontaktu i dąży do światła, a jedynie kilka chochlików, które wdarły mi się do domu, nie wiem jakim cudem i trochę rozrabiały. Nie wiem jakbym poradził sobie z duchem, bo z takowymi nie miałem kontaktu i jakoś mnie to nie pasjonuje, ale z chochlikami nie było najmniejszego problemu ;)
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

noo to moje latanie pieniążków jak nikogo nie ma tylko ja i figurek to też dorastająca młodzież / xXx kiedy doszedłeś że to był poltergeist?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”