Programy stymulujące fale mózgowe

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
sebag67
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2006-09-08, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sebag67 »

ja takiego czegos nie odczuwam
Shaolin0
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 89
Rejestracja: 2005-12-21, 23:41
Lokalizacja: z Kosmosu

Post autor: Shaolin0 »

o kurde ! jak przeczytałem pierwszy post to myślałem, że jak wysłucham tej melodii to jakieś szatany mnie zaatakują ! :lol: :lol: :lol: Zaraz to sobie ściągne...


edit: Oj chyba muszę się zgodzić, większość tych dźwięków jest raczej przerażająca... LOL Jedynie co mi z tego pasuję to dźwięk helikoptera hehe :D Widzocznie dlatego mnie to przeraża, bo podobne melodie są wykorzystywane w horrorach.
Ostatnio zmieniony 2007-05-03, 19:40 przez Shaolin0, łącznie zmieniany 3 razy.
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

Zaraz oblokam ocb i napisze wrażenia(wczesniej jakos tego tematu nie widziałem 0o )

[ Dodano: 2007-05-04, 12:12 ]
Ten wave brain generator to hała, nic nie działa, dźwięki sobie lecą to wszystko...Wedłóg mnie nasz mózg sam może się ustawić czy to mają by.ć "złe" dźwięki czy te "dobre", przykład:
Jak leciał dźwięk(pierwszy lepszy), i starałem sobie uświadomić że ten dźwięk jest "straszny", robiło mi się gorąco i źle się czułem, zaś gdy włączyłem inny dźwięk i starałem sobie uświadomić że to dźwięk do rozluźnienia, rozluźniałem się. Teraz moge podać przykład zwykłej muzyki, głównie słucham rapu(czarnego) i jeśli bym miał włączyć Linkin Park, odrazu wiem że mi się nie spodoba, no i nie podoba mi się, bo takie mam nastawienie do ich muzyki. Jeśli zaś chce puścić inna muze(NIE RAP, coś innego) i wiem że może być fajne, spodoba mi się to. TO WSZYSTKO ZALEŻY OD NAS JAKIE TO SĄ FALE DO NASZEGO MÓZGU!
Wedłóg mnie, zostało to obalone, jak wy sądzicie?:)

[ Dodano: 2007-05-05, 20:11 ]
Zrobiłem eksperyment, moja teza została obalona(nie do końca ale jednak): Dałem siostrze słuchawki , patrzałem na reakcjie różnych dźwięków i jej[siostry] komentarze. Przy dźwiękach wysokich denerwowała się i można było zauważyć szybkie skurcze mięśni(głownie na twarzy i nogach), a jej komentarz wyglądał mn. tak: O jezzuu... , chodzi mi o to że straszyły ją rzeczy których fizycznie nie było, tzn. odczuwała np. czyjomść obecnoś(tak jak to koledzy/koleżanki powyżej). Przy dźwiękach spokojnych, jak np. te do snu, fale morza, piasek lub self-hipnosis- rozluźniała się a żadnych skórczy mięśni nie zauważyłem. Najciekawsze było to w całym eksperymencie, że na nie trzeźwe(wstawione, wiecie o co chodzi...taki już humorek, ale nie sztorm/czy tam świat buja ;p) osoby, to zupełnie nie działa, wydaje mi się dlatego że ta osoba nie może się skupić na tych dźwiękach. ;)

[ Dodano: 2007-05-05, 20:12 ]
Aha, zapomniałem dodać, że przed każdym nowym dźwiękiem jaki puszczałem siostrze, nie mowilem jej jak się nazywa, żeby jej nie naprowadzić.
Awatar użytkownika
pirania
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2006-07-08, 02:08
Lokalizacja: polska-otmuchów/anglia-broxbourne

Post autor: pirania »

pisze tego posta zeby mi się wlaczyla wiadomosc ukrta bo chcialabym sprubowac .....
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

hmm mam płytkę z czyms takim nie martwcie się nic wam się od tego nie stanie to tylko dzwięki głupie ehhh ja tam nie miałem zadnych złowrogich przeczuć. Spróbowałem dzwięku na LD i jedyne co mi z tego przyszło to niezapamiętanie snu i lekki ból głowy rano (zaraz przeszedł) próbowałem kilka razy i nie działało działa muzyka releksacyja dobra do medytacji itp. szybko przy niej osiągam stopień paraliżu sennego co do reszty to chyba tak nie zabardzo działa ale moze jeszcze trzeba popróbować :)
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

To są wasze odczucia. moje zdanie jest takie, że nie potrzebuję żadnej muzyki by wprowadzaćsię w takie stany w jakie potrzebuję. Dzięki temu nic mnie nie wiąrze!
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

że nie potrzebuję żadnej muzyki by wprowadzaćsię w takie stany w jakie potrzebuję. Dzięki temu nic mnie nie wiąrze!
Nom ja też nie ale to przyspiesza i ułatwia pewne sprawy początkujacym (np. mnie) a LD nauczyłem się bez tego:) ale nie mogę zabarszo do OOBE przejść...
ehh No ale w żadnym razie nie jest to niebezpieczne!
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Nio teraz po takim czasie, skoro wiele osób się wypowiedziało, to też mogę stwierdzić, że raczej nie jest to niebezpieczne!
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

zgadzam się z wilku11, to nie jest niebezpieczne. Nie na wszystkich działa to tak samo, wiele moim zdaniem zależy też od autosugestii. Na mnie to nie za bardzo działa, ale jak komuś to pomaga to czemu nie :) tym bardziej, jeśli się jest początkującym.
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

No dokładnie :) większość to autosugestia a ja raczej na takie coś nie jestem podatny ( 2 lata PiS i jego propagandy).
Mawerick - no respekt dla ciebie że zmieniasz zdanie mnie to zawsze bardzo boli (ehh nie wiem czemu )
No dobra wiec o tych dzwiekach ustalone moga byc wkurzajace monotonne ale mogą też nieść spokój i pomagać w osiągnięciu pewnych stanów ale NIE SĄ NIEBEZPIECZNE...
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

Ee... wyluzuj,xXx. Fenikt ma trochę racji, tego typu dźwięki mogą wywoływać takie ataki (tak samo jak niektóre gry komputerowe typu... The Sims 2 :D )
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

to sobie pograj w jakąś inną gierkę, np. strzelankę. A najlepiej taką z zombie i wampirami, sukces gwarantowany! :D
DOBRA, KONIEC OT!
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

hyhyhy, toś ty silny facet jesteś :D
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

na mnie ten program podziałał zdecydowanie negatywnie. Już po chwili słuchania dźwięku zacząlem się bardzo dziwnie czuć, ale zrelaksowaniem nawet w programie do relaksacjii to tego się nie da nazwać, poczułem niepokój więc zdjąłem słuchawki. Zauważylem że jakiś czas po wyslychaniu jakiegoś z tych dźwięków, strasznie syczy w uszach. straszne.
spokojnie to tylko szumy i dzwięki
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Ale miałem z Assasinio podobne wrażenie. MOże to jednak nie takie głupie co mówimy. A własciwie mówiliśmy.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”