John Titor - podróżnik w czasie?

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

John Titor - podróżnik w czasie?

Post autor: ArturVonFornal »

Może ktoś słyszał o nim, jeśli nie to przybliżę trochę historię

2 listopada 2000 roku człowiek nazywający siebie jako Timetraveler_0 a póżniej John Titor zaczął wysyłać posty na jednym z publicznych forów mówiąc, że pochodzi z roku 2036. Opowiadał o swoim wechikule czasu, jak się żyje w roku 2036 i o III WŚ w roku 2015, John nie ujawniał wszystkiego, zapytany o niektóre osoby (w tym "co się stanie z Billem Gatesem ;) ) odmawiał odpowiedzi twierdząc
1)Nie będę wyjawaić wszelkich informacji, które mogą pomóc komuś w osiągnieciu zysków dzięki takiej wiedzy.
2)Nie będę wyjawaić szczegółów, które pozwoliłyby komuś uniknąć śmierci.
3)Nie będę wyjawiać szczegółów przyszłych czynów indywidualnych osób lub ludu (tego akurat nie umiałem przetłumaczyć więc na pewno coś pokopsałem w tym punkcie :P )
Jego misją w naszym czasie było odnalezienie starego IBM 5100 który był potrzebny w jego czasie by odtworzyć jakieśtam dane, twierdził także że oprócz niego jest jeszcze około 7 osób podróżujących w czasie, większość z nich wykonywało swoją misję w latach '60 '70 i '80. Titor opwoiadając o roku 2036 mówił że ludzie są tam bardzeij wierzący, zacieśniły się więzi rodzinne, a gospodarka i wszystko inne się zdecentralizowało. W wojnie w roku 2015 zmarło blisko 3 miliardy ludzi.

John Titor zniknął 21 marca 2001 roku mówiąc że zakończył swoją misję i wraca do roku 2036.

http://www.johntitor.com/ można poczytać o roku 2036 i o jego misji, wszystko po angielsku niestety

Przeczytałem większośc tej strony i jestem skłonny gościowi uwierzyć... a co wy o nim myślicie? A może John Titor to tylko jakiś żartowniś?
Awatar użytkownika
Enlil
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 173
Rejestracja: 2005-05-25, 14:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Enlil »

Świrów nie brakuje.... ja znam kolesia, który mówi, że jest Sthem i się ukrywa bo go władze Republiki scigają.... Gdyby wierzyc wszystkim schizolom to wyszłoby, ze w przyszłosci nic nie robią tylko wysyłaja się w przeszłość.....
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Co do tej sprawy to są i argumenty "za", i argumenty "przeciw".

Za prawdziwością jego historii przemawia fakt, iż mogą istnieć między naszymi światami (naszym i tym z przyszłości) tunele czasoprzestrzenne prowadzące w czas przyszły i przeszły. Kto regularnie czyta w Portalu artykuły, zna zapewne historię balonu meteorologicznego, wypuszczonego na Biegunie Południowym (był rok 2002, uwiązano balon na linie, puszczono go, gdy go przyciągnięto z powrotem, nastawiony precyzyjnie zegar wskazywał rok 1964, zaś piloci samolotów przelatujący nad tym rejonem meldowali o "dziwnych zjawiskach na lądzie").

Mocnym argumentem przemawiającym przeciwko tej historii jest to, że John nie mógł ujawniać tego, co zdarzy się w przyszłości, kto umrze itd. Wobec tego dlaczego ujawnił datę wybuchu III wojny światowej :?: :?
Awatar użytkownika
Enlil
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 173
Rejestracja: 2005-05-25, 14:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Enlil »

Pewnie tak kazały mu głosy w głowie ;)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

1)Nie będę wyjawaić wszelkich informacji, które mogą pomóc komuś w osiągnieciu zysków dzięki takiej wiedzy.
2)Nie będę wyjawaić szczegółów, które pozwoliłyby komuś uniknąć śmierci.
3)Nie będę wyjawiać szczegółów przyszłych czynów indywidualnych osób lub ludu
Powiedział wyraźnie: nie będę

Czy ten "lud" to nie jest czasem "naród" lub "narody" :?:
Awatar użytkownika
Enlil
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 173
Rejestracja: 2005-05-25, 14:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Enlil »

Poczekamy do 2015..... ale jak tak patrze naświat to mi się widzi, że wojna przyjdzie szybciej.
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

3 punkt to moje dość swobodne tłumaczenie, anglik ze mnie wielki nie jest i to przetłumaczyłem trochę z domysłów :P Pozatym chyba troche zagalopowałem się ze słowem III Wojna światowa John Używał słowa Civil War, Titor nigdy nie ujawnił się osobiście, wyczytałem tylko że urodził się w 1998 a jego dziadek (czy tam inna rodzina) pracował przy budowie tego IBMa, dlatego wybrali go do tej misji. Ujawnił że będzie wojna w 2015 ale nie powiedział żadnych innych szczegółów, od czego się zaczęła, kto ją spowodował itd. takie coś mogło zacząć się tylko od jakiś zamieszek. To co on opisuje podkreśla że jest jego wersją przyszłości, samo to że się tu pojawił zmieniło trochę bieg zdarzeń
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

R2rVonFornal pisze:3 punkt to moje dość swobodne tłumaczenie, anglik ze mnie wielki nie jest i to przetłumaczyłem trochę z domysłów :P Pozatym chyba troche zagalopowałem się ze słowem III Wojna światowa John Używał słowa Civil War
Hm... może chodzi o wojnę międzyplemienną, między rasową :?: :?
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Tak wygląda 3 punkt jego regulaminu dotyczącego pytań w orginale

3. I will not disclose any information that may compromise any future actions by individual people or threaten their family and well-being.

W wojnie użyto EMP przez co większość danych z komputerów została zniszczona, po to właśnie wysłano podróżników w czasie, by przywieźli z przeszłości rzeczy których w inny sposób nie mogliby zdobyć
#root
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 2005-06-06, 17:16
Lokalizacja: ŁDZ

Post autor: #root »

Nasz Johny umieścił nawet fotke swojej maszyny czasu :D :

Obrazek

Obrazek


Ale z tego co widzę na stronce to gosciu sprzedaje swoje książki :evil: Pewnie pierdolony szuka drogi do rozgłosu bo książka mu nie idzie :shock: Jebany cap... :D
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

O kur...

SER :?: ŻÓŁTY SER SZWAJCARSKI :?:

Ja nie mogę... bez jaj :lol:

Tak na poważnie, to ta maszyna wygląda zbyt "dzisiejszo".
Ciekawe, czy komuś zademonstrował jej "działanie"...
#root
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 2005-06-06, 17:16
Lokalizacja: ŁDZ

Post autor: #root »

Widzę Ivellios, że nie próżnujemy w nocy :D Ta maszyna to jest jakieś pudło kupione na bazarku kilka kabli, wszystko sfotografowane i tyle :D Gościu poprostu szuka rozgłosu i tyle ... :evil:
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Mnie szczególnie zainteresował ten materac.
Rozumiem, że na takim wypierdku będę spał za 31 lat :?: :evil:
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Ekhm... książki to on chyba nienapisał to jacyś kolesie wypuszczają koszulki i różne cosie w stylu "Szampon do włosów Johna Titora" :P A co do tego wechikułu czasu to jak wy sobie taki wyobrażacie? Piękny, połyskujący, z mnóstewem przycisków i jakimiś wyświetlaczami holograficznymi? Nie mówię, że ten wechikuł jest prawdziwy na full 150%, tylko nie podoba mi się argument, że nieprawdziwe bo nie wygląda jak na filmach ;) Chodź szczerze mówiąc dla mnie też wygląda to badziewnie :P

A co do tego materacyku to po wojnie chyba by skoncentrowali się na wymyślaniu sposobu na "wyczyszczenie" świata niż na wymyślaniu nowych materacy ;) Pozatym chyba gościu skombinował sobie materac z naszego czasu i nie targał materaca z przyszłości :P
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Jasne, chciał zaoszczędzić :P
Ale skoro on ten wehikuł zbudował KILKANAŚCIE lat po wojnie, to mogłoby to być jednak troche bardziej nowoczesne... :?

Poza tym Titor pisał o sobie na forach dyskusyjnych. No to równie dobrze na przykład ja mogę powiedzieć: J0Ł Z!0M4L3 J35T3M !V3LL!05 PRZYBYŁ3M Z R0KU 2300...
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Jak komuś chce się czytać to tutaj daję link do IRCowych rozmówek tego gościa
http://www.anomalies.net/time_travel/irc.html

Tutaj posty z jakiegośtam forum
http://www.anomalies.net/time_travel/Iamfrom2036.html
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

A czy w 2000 roku też wszystko wskazywało na wojnę? On pisał wszystko przed tą całą szopką z Irakiem i innymi Bliskimi Wschodami...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”