Smoki a Magia

Magia to praktyki wpływania na ludzi, przedmioty, zdarzenia czy zjawiska fizyczne za pomocą środków mistycznych i paranormalnych, a więc zasadniczo nie poddających się weryfikacji za pomocą metody naukowej, kolidujących z podejściem racjonalistycznym.
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Smoki a Magia

Post autor: Titania (usunela konto) »

W naszych wczesniejszych wcieleniach jak natura nie byla jeszcze tak ograniczona i dni pelne magii, ludzie mogli prosic o przewodnictwo smoki.
Merlin byl kims, kto przypominal sobie o swoim smoczym towarzyszu i zawsze go przywolywal do pomocy.
Dawno temu znajdowaly się smoki jeszcze w naszym wymiarze.
Przed zaglada Atlantydy smoki byly wstanie ratowac swoich „partnerow“ i przenosic ich do innych krain, gdzie mieszkancy Atlantydy mogli zyc z innymi ludnosciami.
Ludzie Ci odrozniali się sposobem zycia od mieszkancow Atlantydy, byli bezlitosni. To bylo powodem, ze smoki powrocily do swojego wymiaru i nie byly juz dostepne dla ludzi.
Mialy tam zostac do czasow az ludzkosc odzyska znowu takie wibracje aby przypomniec sobie o smokach i bedzie przywolywala je do pomocy na swojej drodze....

Czy wierzycie w smoki? Jakie znaczenie maja one dla Was?
Mamba

Post autor: Mamba »

Osobiście lubię smoki :D
mam ich kilka wydają się być "sympatycznymi"zwierzątkami :wink:
są magiczne; w Chinach stawiane u wejścia do domu mają za zadanie go chronić .
czy istniały kiedyś? być może tak... :mrgreen:
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

Tak masz racje te dwa smoki przy wejsciu do domu chronia przed niepożadanymi gośćmi. :)
Ale nawet w Pl mamy Smoka Wawelskiego;), ktory nie mial zbyt pozytywnej roli.

Poza tym w bajkach japonskich, chinskich albo typu "Niekonczaca się opowiesc" smoki zawsze pomaglaly ludziom.
intraneus

Post autor: intraneus »

W mojej mapie swiadomosci (czy raczej podswiadomosci) smok tez ma pewna role i czasami pojawia się w moich snach.
Zuzupower

Post autor: Zuzupower »

Ja gdzies czytałam, że smoki ostatnio się naprawde widuje :p a tak ogólnie to smoki rox ^^
Lavyrania
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2005-08-28, 23:15
Lokalizacja: obłęd

Post autor: Lavyrania »

Owszem w naszej kulturze smoki mają raczej złe skojarzenia (chociażby różowe bluzeczki z nadrukami chińskich smoków noszone "bo są fajne ;p). Mi osobiście znacznie bardziej podoba się europejski typ smoka ;).

Archetyp smoka najczęsciej kojarzony jest ze samoświadmością, wolną wolą, silnym odczówaniem emocji i wolności. Niektórzy mówią też, że owe gady są niczym innym jak przedstawieniem Czterech Straożytnych Żywiołów - Woda, Ogień, Powitrze Ziemia.

Smoki są sliczne ;p
betula_nana

Post autor: betula_nana »

Smoki...
Cóż, te istoty, w ich wersji europejskiej, nie azjatyckiej, zawsze były mi bardzo bliskie. I zgadzam się z przedmówczynią na temat znaczenia tego archetypu. Zwłaszcza w kwestii reprezentacji Żywiołów. Jedna tylko rzecz - może zabrzmię zbyt... ezoterycznie, jak na to forum - Żywioły nie są "starożytne". Może - owszem - pierwotne. Ale określenie "starożytny" w pewien sposób odbiera im współczesnego znaczenia. Z czym ja się nie zgadzam ;)
Nephesh

Post autor: Nephesh »

To może lekki off topic, ale odnośnie żywiołów najlepiej chyba poczytać dzieła związane z tradycją Jundrung Bon.
Raido_ordo_Dei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2006-06-27, 01:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smoki a Magia

Post autor: Raido_ordo_Dei »

BESTJA666 pisze:Dawno temu znajdowaly się smoki jeszcze w naszym wymiarze.
Przed zaglada Atlantydy smoki byly wstanie ratowac swoich „partnerow“ i przenosic ich do innych krain, gdzie mieszkancy Atlantydy mogli zyc z innymi ludnosciami.
Czy Ty piszesz te posty po kwasie? Bez urazy ale tak mi się zdaje jakos... Nie wiem, ja tam jak za duzo czosnku zjem to zione jak smok i jest milo. Przynajmniej mi.

Hakuna matata
impressioner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2006-10-23, 14:49
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: impressioner »

wierzę w smoki,a jak się nazywa rodzaj magii w którym adept magii posługuje się smokami
i gdzie można znaleźć informacje na ten temat...?????
Mamba

Post autor: Mamba »

jak się nazywa rodzaj magii w którym adept magii posługuje się smokami
i gdzie można znaleźć informacje na ten temat...?????


Myślisz, że smoki można używać w magii? o ile przyjmiemy, że istnieją gdzieś bądź istniały :roll: teoretyzując użycie ich wydaje mi się nie realne.

Z tego co o nich piszą były to stworzenia silne, niezależne więc jak dałyby się zmusić, zaprząc do praktyk magicznych wykonywanych przez ludzi? Nie słyszałam o czymś takim :D
Lavyrania
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2005-08-28, 23:15
Lokalizacja: obłęd

Post autor: Lavyrania »

Kiedy wierzysz zaczyna istnieć ;)
impressioner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2006-10-23, 14:49
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: impressioner »

Mamba pisze: Myślisz, że smoki można używać w magii? o ile przyjmiemy, że istnieją gdzieś bądź istniały :roll: teoretyzując użycie ich wydaje mi się nie realne.
Można,miałem na myśli prace z astralnymi smokami...
Mamba

Post autor: Mamba »

rozumiem :D możesz napisać cos więcej o astralnych smokach?
NI3BI3SKI
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-03, 01:59
Lokalizacja: lol??

Post autor: NI3BI3SKI »

Z tego co pamietam, to jakiś czasem temu Maciej Giertych wspominał o smokach :)
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Maciej Giertych może i mówił, ale napewno nie chodziło mu o "te" smoki.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Mamba pisze:Osobiście lubię smoki
mam ich kilka wydają się być "sympatycznymi"zwierzątkami
:D

smokiem jest ten, który pomimo życiowych niepowodzeń nie poddaje się, lecz idzie naprzód.
smok potrafi znieść więcej ran, niż jakakolwiek inna forma życia/istnienia. jednak sam smok, nie będący jeszcze innymi stworzeniami/nie znający się na innych sprawach, jak tylko wrodzonej wytrwałości... jest malutki. co nie znaczy, że należy go lekceważyć.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia”