Style ReiKi

System uzdrawiania za pomocą energii życiowej
Nephesh

Style ReiKi

Post autor: Nephesh »

Jakoś tak mało tutaj o ReiKi jest więc postanowiłem założyć ten topic. Powiedzcie coś o stylach ReiKi innych niż Usui (znanych Wam z praktyki) tzn. jak się pracuje z nimi etc.? Ja od siebie na zachętę zacznę od Kundalini ReiKi. system ten ma 9 lub 12 stopni (o ile pamiętam 10-12 mają już innego twórcę niż poprzednie) i ogólnie jest świetnym wzmacniaczem do ReiKi, oraz posiada przydatne techniki takie jak daimond ReiKi i przede wszystkim dla osób które nie mają innej możliwości też szansa aby bezpiecznie i porządnie rozbudzić Kundalini.
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

Kundalini Reiki jest latwe i szybkie w uzyciu;) Nie zawiera symboli, intencja jest sila mocy.
Kundalini sklada się z trzech stopni; trzeci czyni juz mistrza Kundalini;

energie Kundalini mozna wzmocnic jeszcze tak zwanymi boosterami:
Kundalini-Reiki-Booster I lub Kundalini-Reiki 4-5-6 podwaja energie z K3
Kundalini-Reiki-Booster II lub Kundalini-Reiki 7-8-9 jest juz 4 x silniejszy od K3

Kundalini-Reiki-Booster III lub Kundalini 10-11-12 egzystuje dopiero od grudnia 2003, wprowadzony przez Haralda Limmera ma za zadanie podwyzyc energie do maximum.
Mamba

Kundalini Reiki

Post autor: Mamba »

W uzupełnieniu posta Titanii :)

Kilka słów na temat tego czym jest Kundalini ?

Kundalini nazywana też „siakti”- w sanskrycie słowo to oznacza „zwinięta moc” i przypomina jakby zwiniętego węża. Jest siła całkowicie naturalna , którą posiada każdy z nas o czym nie każdy jednak wie.
Jedną z przyczyn braku informacji na jej temat jest obawa przed zagrożeniem jakie niesie za sobą wzbudzenie Kundalini oraz pogląd, iż jest to jedno z dziwactw ruchu New Age. Okazuje się, że nic bardziej błędnego nie można wymyślić – Joga Kundalini jest jedną z najstarszych dziedzin ludzkiej wiedzy; wzbudzona otwiera przed nami nową świadomość, nowe zdolności i stany coraz wyższej transcendencji popychając nas nieustannie do oświecenia . Gdy raz zostanie pobudzona NIE MA ODWROTU! rozpoczęty proces oczyszczania trwa zaś wszelkie próby odwrócenia tego procesu kończą się z reguły zaburzeniami chorobowymi.

Energia Kundalini zmagazynowana jest u podstawy kręgosłupa, wzbudzona - ,odczuwana jest jako falująca energia, strumień ognia lub cos „odwijajacego się” w głębi miednicy. Normalnie pobudzona szuka ujścia w górę ciała wzdłuż kręgosłupa i wypromieniowywana jest na zewnątrz przez szczyt głowy tam gdzie znajduje się czakra korony. Płynąc wzdłuż kręgosłupa i uchodząc przez szczyt głowy, łączy z morzem duchowej energii przenikającej wszechświat następnie spływa w dół, przenikając cały organizm i oczyszczając wszystkie komórki.
Tak w telegraficznym skrócie :D

Poniżej zamieszczone ilustracje dotyczą systemu Kundalini Reiki :)
Mamba

Spirit Reiki

Post autor: Mamba »

Spirit Reiki

Chciałabym przybliżyć Wam system w który byłam inicjowana i który mnie osobiście przekonał do siebie bo jest skuteczny :D może niektórym wydać się to cokolwiek dziwne, ale nie będę tego rozwijać.

System opiera się na energii Reiki rozszerzonej o dodatkowe techniki i energetyki zaczerpnięte między innymi z buddyzmu a prekursorem i twórcą systemu jest Adam Kowalski.

W systemie Spirit Reiki na pierwszym stopniu są cztery inicjacje wg.Takaty czyli klasyczna inicjacja plus dopełnienie klasycznej inicjacji cztery wpisy energetyczne w przednie czakramy ciała.
Stopień pierwszy został rozszerzony o dodatkowe techniki rozwojowe.

Na drugim stopniu jest również klasyczna inicjacja wg Takaty czyli trzy znaki tradycyjne wpisane czterokrotnie w dwie dłonie, kręgosłup, czakrę 7 i w przednie czakry.
Drugi stopień podzielony został również na drugi rozszerzony gdzie są nauczane dodatkowe techniki. Przekazywane są również dodatkowe znaki rozszerzone.

To tak w wielkim uproszczeniu i skrócie, ale każdy uczeń otrzymuje najpierw tradycyjny przekaz Reiki oraz dodatkowo rozszerzenia dla rozwoju adeptów o ile oczywiście chce, jeżeli nie, zostaje przy inicjacjach klasycznych.

System składa się z kilku poziomów tzn.
I stopień + rozszerzenia, inicjacja praniczna I stopnia, II stopień+ rozszerzenia + inicjacja praniczna II stopnia i mistrz spirytualny. Jest jeszcze stopień wielkiego mistrza dla najbardziej oddanych własnemu rozwojowi do którego dochodzi się poprzez Mistrza Uzdrowiciela, Nauczyciela. Oczywiście wielu osobom może wydać się dziwna ta tytułomania, ale w rzeczywistości nie ma ona z nią nic wspólnego. Każdy ze stopni wiąże się po prostu z odpowiednim poziomem energetycznym.

Stopień mistrza spirytualnego podnosi wibracje do poziomu trzeciego oka. Zwiększają się wtedy znacznie możliwości energetyczne człowieka, szybkość przekazów.
Według przekazów duchowych ta właśnie wibracja pozwala nam zrozumieć Boga, boskość i kosmos.
Pewnie tak może powiedzieć każdy o własnym systemie z którym pracuje, ale
ja poznając różne systemy miałam możliwość porównania oraz wyboru.
Dlatego z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie powinno zamykać się na różne "szkoły" Reiki oraz krytykować innych sposobów nauczania tej tak pięknej metody jaką jest Reiki.

Mamba :D
metody11
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2006-08-08, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: metody11 »

Szkoda że taki fachowiec, tej klasy pokazał się i zniknął. Moglibyśmy się wiele nauczyć. A nauczycieli jest mało. Szkoda ale szanuję Twoją decyzję.
Mamba
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2007-02-11, 05:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mamba »

Nie tylko Titania interesuje się Reiki myślę, że więcej osób na tym forum :)
metody11
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2006-08-08, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: metody11 »

Witam. Tak naprawdę mało jest konkretnych opisów. Napisz coś jeszcze o innych stylach, może obudzi się to forum.
Mamba
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2007-02-11, 05:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mamba »

nie wiem czy jest tu ktoś zainteresowany a pisanie dla pisania?
Awatar użytkownika
Maestro
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 227
Rejestracja: 2005-07-21, 04:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Style ReiKi

Post autor: Maestro »

Reiki nie może być nauczone online..
Według tradycji otwierane są czakry, przekazywane energetycznie symbole reiki przez inicjację (termin i sama inicjacja jest bardzo ważna dla reiki) przez mistrza ( wielkiego mistrza, mistrza nauczyciela zależnie od gatunku) w trakcie szkolenia.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Reiki”