OOBE - pytania

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Wystarczy dobrze opanowana praca z ciałem astralnym, aby dokonać szybkiej i skutecznej projekcji ;)
Hunter

Post autor: Hunter »

Wczoraj próbowałem osiągnąć stan OOBE. Położyłem się, rozluźniłem i zaczynałem wpatrywać się w ciemność. Po ok. 10 - 15 minutach małymi krokami zliżał się paraliż i lekkie wibracje. Niestety nic się nie działo... wibracje ustały, lecz byłem w transie. Paraliż już był tak więc postanowiłem obrucić się ciałem astralnym i wtedy poczułem się lekki, trans powiększył się (?) - tzn czułem się jak rozlana masa, wibracje zaczęły być mocne, mocniejsze niż w poprzednich próbach. Wciąż wpatrywałem się w ciemność... czułem jak powoli się odrywam, a szczególnie moja noga... lewa, tylko nie wiem czemu lewa, a nie obydwie. Próbowałem jeszcze długo wyjść, ale wkońcu zrezygnowałem, bo już nic z tego nie wyszło.

Teraz mi powiedzcie... czy coś robię źle? Co mam robić? Czy to kwestia czasu? Il. prób? A może jednak robię coś źle? Albo coś jeszcze muszę zrobić?
Wystarczy dobrze opanowana praca z ciałem astralnym, aby dokonać szybkiej i skutecznej projekcji
Tak, to tak jak ja bym powiedział:"Wystarczy dobry przepis i umiejętności, a zrobisz dobre ciasto!" :P
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Przede wszystkim nie bierne czekanie na wibracje :) to nie one mają decydować kiedy Ty wyjdziesz z ciała ;) a to Ty masz decydować kiedy wyjdziesz z ciała i ew. łaskawie pozwolić im nastąpić. Poza tym jeśli chcesz od razu zacząć od rzucania się na głęboką wodę bez opanowania podstaw na sucho mała szansa, że okaże się to bezpieczne ;) Najlepiej zrób przerwę i zamiast ćwiczyć wychodzenie z ciała zacznij od czegoś co również można określić jako podróż astralną acz nie polega na całkowitym oddzieleniu ciała. Na przykład co wieczór relaksuj się, a następnie rób spacer po mieszkaniu/domu. Polecam przy okazji stworzyć swoje ciało świtliste ;) tzn. to w którym będziesz podróżował. W ten sposób również odbierasz sfery astralne, chociaż ciut bardziej subiektywnie niż w czasie OOBE. Narazie ćwicz aż będziesz miał w pełni możliwy do zweryfikowania i otrzymania pozytywnych wyników odbiór mieszkania ;) tzn. ułożenie przedmiotów, odczuwanie ciała etc. Jak to opanujesz daj znać, ale bez opanowania tego nie wybieraj się jeszcze w ten sposób poza dom ;) Powodzenia.
Nephesh

OOBE eksperyment

Post autor: Nephesh »

Postanowiłem założyć nowy topic w związku z tym, że w poprzednim zaczął się robić bałagan i nastąpiła zmiana koncepcji z LD na OOBE. Ćwiczenia podam za mniej więcej tydzień tylko tym, którzy będą brać udział w eksperymencie (tzn. wpiszą się w tym topicu). Niestety jeszcze trochę czasu zajmie mi weryfikacja technik (brakuje pewnego ważnego czynnika, ale uzupełnię to za mniej więcej tydzień). Do tego czasu proponuję wszystkim poćwiczyć to co opisałem w topicu pt. OOBE-problem tzn. podróżowanie po mieszkaniu/domu w wizualizacji, oraz proponuję przerobienie NEW czy czegoś w tym stylu, aby wzmocnić się wystarczająco energetycznie jeżeli nie praktykuje ktoś czegoś na codzień. Pozatym ważne abyście wyćwiczyli przynajmniej w zakresie podstawowym relaksację tzn. umieli odciąć się powoli od bodźców fizycznych. Na wszelki wypadek polecam też wyrobić sobie podstawy odczuwania energii w ciele tzn. zmian wszelkich etc. Aby tego dokonać polecam proste ćwiczonko do wykonywania przez ten tydzień. Kładziecie się i zaczynacie powoli "skanować" za pomocą świadomości swoje ciało. Powoli koncentrujcie się na odczuciach jakie czujecie i np. jeżeli czujecie coś w kolanie nazwijcie to np. ucisk, ciepło, zimno, mrowienie etc. Warto też wyćwiczyć zanim przejdzie się do podróży manipulację ciałem świetlistym w ciągu dnia np. rozciąganie kończyn etc. Poruszcie ręką parę razy, a następnie odtwórzcie ten ruch w wyobraźni, poczujcie napięcie wyobrażonych mięśni. ruch ubrania etc. Próbujcie wyciągać kończyny i dotykać np. ściany od Was oddalonej, rozciągać swoje ciało, lub je zmniejszać (ale nie zapomanjcie na koniec nadać mu właściwych rozmiarów). Narazie tyle, jakbym uznał, że jeszzce coś jest konieczne to dopiszę ;) a tymczasem wpisujcie się na listę.
shaolin0

Post autor: shaolin0 »

zgłaszam się do eksperymentu;)
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Zapomniałem dodać, że zanim podeślę ćwiczenia najpierw zostaną przetestowane przez parę osób tzn. umieszczę dopiero jeżeli będzie odnośnie nich sukces. Druga sprawa to termin ;) zostanie ustalony, gdy tylko będę miał pewnośc do do skuteczności ćwiczeń. Jeśli ma ktoś jakieś pytania zapraszam na GG 6464066.
Omen
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2006-02-03, 01:50

Post autor: Omen »

Proszę mnie wpisać na listę OOBEcności... :)
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

tez chce oczywiscie //kanapka ale nic nie gwarantuje :lol: :lol: :lol: jak się nie zjawie na wyznbaczonym terminie to znaczy, ze nie trafilam lub trafilam gdzie indziej. :D
shaolin0

Post autor: shaolin0 »

ja najwyżej nie wszedłbym w te OOBE :) chyba, że to jakiś superniezawodny sposób :)
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Nie jest to super niezawodny sposób, jest to sposób, który zajmuje się podstawami, a doprowadza do delikatnie mówiąc gwałcenia ciała astralnego wychodzeniem na siłę ;) (sorry za wyrażenie jeśli ktoś się zgorszył ;P).
Orion6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2005-08-30, 19:17
Lokalizacja: nawiedzona chałupa za miastem

Post autor: Orion6 »

ja ciągle czekam Neph na ten art :wink:
Mamba

Post autor: Mamba »

Neph również się zapisuję :mrgreen: mam tylko jedną uwagę; ćwiczenie o ktorym wspominasz jest trudniejsze dla początkujących osób niż by się wydawało.
Orion6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2005-08-30, 19:17
Lokalizacja: nawiedzona chałupa za miastem

Post autor: Orion6 »

Ja też się zapisuje. Będe narazie ćwiczył własnymi sposobami, a przynajmniej dopóki nie podasz swoich.
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Ci do których nie mam namiarów na GG (czyli właściwie tylko Ty Orion) daj jakiś namiar na siebie najlepiej GG :P listę dziś zamykam tzn. jeszcze tak do 24 jest aktywna ;) potem olewam :P trzeba było wcześniej się wpisywać :] od jutra zacznę podawać ćwiczonka konkretne ;) pierwsze ćwiczenia nie będą skupione na wyjściu a na przygotowaniu do tego. Nie polecam też na siłę próbować innymi metodami ;) wczoraj Mambie mówiłem jakie są efekty jeśli parę razy się stanie na granicy OOBE i nie uda jej minąć. To tyle ;) od jutra podam Wam na GG i omówię ćwiczonka :) powodzenia.
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

ZUO, nudzi mi się i jestem mhroczny, tzn ciekawy jestem ten Twojej metody :]
Nephesh

Post autor: Nephesh »

:D przez parę tygodni będziesz jej ciekaw bo ciut zajmie przygotowanie się ;P a metoda włąściwie opiera się na zwykłym wyjściu ;) tylko trening przystosuje Was energetycznie etc. do tego, że będziecie mogli wychodzić na życzenie.
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Nephesh pisze:Very Happy przez parę tygodni będziesz jej ciekaw bo ciut zajmie przygotowanie się Języczek a metoda włąściwie opiera się na zwykłym wyjściu Wink tylko trening przystosuje Was energetycznie etc. do tego, że będziecie mogli wychodzić na życzenie.
co Ty nie powiesz, nie domyslilbym się :P przypominam tez ze miales mi costam podeslac, ale juz nie pamietam co :D
Orion6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2005-08-30, 19:17
Lokalizacja: nawiedzona chałupa za miastem

Post autor: Orion6 »

Uaktualniłem profil :) jest tam już mój numer GG
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Dorr :) o ile pamiętam nie byłeś pytany o zdanie, a jeśli chodzi o ćwiczenia jeżeli oczekujesz, że ćwiczonka tamte będę Ci podawał na tacy na GG ;) to chyba źle oczekujesz. To Twój interes, a nie mój :] i off topic się zrobił, więc jush w miarę wróćmy do tematu ;)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Ależ Nephesh, jako inicjator i osoba prowadząca eksperyment, powinieneś chyba pomagac uczestnikom w ćwiczeniach... :P
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”