Zmarły od 75 lat wraca do życia!?

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Zmarły od 75 lat wraca do życia!?

Post autor: Kazzone »

Witam! Ostatnio czytając gazete Super Express znalazłem ciekawy artykuł Bożeny Stasiak, jako nie mam talentu do tworzenia ładnych zdań lepiej wam wszystko przepisze co by nie pokręcić :]

Zmarły od 75 lat wraca do życia!?
To wprost niesamowite! Buddyjski mnich, zmarły 75 lat temu i pochowany w klasztornej krypcie w Burlacji na Syberii, budzi się do życia.

Jego ciało zdaje się zaokrąglać, a nie przyjmuje pożywienia, dłonie są miękkie i ciepłe, rosną mu paznokcie u rąk i nóg, głowa nadal pozostaje ogolona. Czoło skrapla mu pot, a mózg przewija aktywność.

Eksperci z Instytutu Anatomii Departamenty Medycyny Sądowej z Moskwy orzekli, że tkanka organiczna pobrana z ciała mnicha posiada cechy charakterystyczne dla żywego organizmu! Oczy mnich ma przymkniete, jakby medytował, co za życia robił nieustannie. Jedynie żółta szata, w jakiej był pochowany, straciła kolor.
Te rewelacje na temat buriackiego lamy, Khambo Itghilowa, który dziś miałby ponad 150 lat, przekazali zdumieni naukowcy. W polsce ujawnił je miesięcznik "Nieznany Świat". Zgodnie z życzeniem duchownego po 75 latach od jego śmierci, otworzyli kryptę, po czym ujrzeli niecodzienny widok. Zdumiało ich także to, że lama znajdował się w pozycji lotosu, choć składano go do krypty w pozycji leżącej...Zresztą odejście lamy też było niezwykłe. Mnich, który od kilkunastu lat przebywał w samotności, medytując w pozycji lotosu, naraz pewnego dnia po prostu przestał oddychać. A kilka minut przed tym nietypowym odejściem ze świata żywych przekazał posłanie, że wróci... po 75 latach. - I wrócił - tak komentują wygląd lamy naoczni świadkowie. A miejsce gdzie został, po przebadaniu, ponownie złożony do krypty, stało się miejscem pielgrzymek.

Cud? Jeszcze jedna tajemnica ze świata nauki? Badania będą jeszcze trwały. Zaś obecny lama buriackiego klasztoru uważa, że mistrz jest w fazie przechodzenia ku nirwanie, w paranormalnym stanie pozwalającym na opuszczanie ciała. Niektórzy tłumaczą przebudzenie jako wstrząs, który ma uderzyć w sumienia.

I to koniec, wedłóg mnie coś w tym jest, ale raczej wątpie, że kiedy już się "wyregenruje" wstanie i powie "Cześć! Wróciłem!" :] Mysle że nawet jeśli by jego wszystkie układay normalnie funkcjonowały niemiał by świadomości że żyje... ale kto wie czas pokaże :}
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Kazzone pisze:rosną mu paznokcie u rąk i nóg, głowa nadal pozostaje ogolona.
A dlaczego akurat włosy nie rosną? No chyba, że był łysy ale wtedy by chyba o tym nie wspominano.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Kazzone pisze:Ostatnio czytając gazete Super Express
już mi się odechciało czytać tego co napisałeś ;) ale niech będzie, przeczytałam

już to gdzieś słyszałam

nie twierdze, że to niemożliwe, ale nie uwierze póki nie zobacze :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

ArturVonFornal pisze:A dlaczego akurat włosy nie rosną?
Włosy po śmierci jeszcze rosną, ale bez przesady, nie 70 lat :D
Xymena
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 51
Rejestracja: 2006-06-08, 18:52
Lokalizacja: war.-maz.

Post autor: Xymena »

Leśna pisze:już to gdzieś słyszałam
bo to było w tamtym roku w nieznanym świecie, tyle że było więcej szczegołów, poza tym ten artykuł jest też na npn.
Włosy nie rosną mu może dlatego że przeciez jeszcze całkowicie nie powrócil do życia, fakt że rosną paznokcie, ale wszystko naraz od razu nie musi (chyba) no nie?
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Heh takie spekulacje wydaje się byc troche zabawnymi w kontekscie wydarzenia. No niby nie musi byc "wszystko naraz", ale musi byc konkretna przyczyna tego, a nie "no nie wystarcza wam ze rosna paznokcie?" Z takim podejsciem nie da się prowadzic naukowych badan ;)
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

Ciekawe że mózg funkcjonuje...w małym stopniu ale jednak cos pisza... hmm co wy na to? Załóżmy że przeżył mógł być on w stanie przejścia do nirwany przez 75 lat?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

BloodLust, powiedz mi, co twój post wnosi do tematu...

Nie sugerujcie się od razu tym, że skoro napisał o tym Super Express, to to pewnie bujda. O tym przypadku pisała cała masa czasopism ezoterycznych z włoską "Esoterą", niemieckim "KonteXtem" i polskim "Nieznanym światem" na czele...
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Ivellios pisze:O tym przypadku pisała cała masa czasopism ezoterycznych z włoską "Esoterą", niemieckim "KonteXtem" i polskim "Nieznanym światem" na czele...
no właśnie, namęczyli się, napisali i super express wszystko zepsuł ;)

btw. kiedy dokładnie zaczął (podobno ;)) się budzić? i czy się już obudził :>
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Z tego, co wiem, to już ładnych parę lat temu wykryto u niego "ożywienie", ale dopiero w 2006 roku opisały go polskie media...
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Darnok pisze:Włosy po śmierci jeszcze rosną, ale bez przesady, nie 70 lat
No właśnie, po paru dniach czy tygodniach przestają, tak samo jak paznokcie, które w tym przypadku rzekomo zaczęły rosnąć, ale dlaczego włosy nie? I dlaczego jest to przytaczane jako argument mówiący o "życiu", chyba raczej gdyby zaczęły znów rosnąć to prędzej byłoby to rozsądnym argumentem w tej sprawie.
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Chetnie zobaczylbym jakakolwiek publikacje kogokolwiek majcego kwalifikacje zeby ja wydac :) Wtedy moglbym uwierzyc na 100 %

Ale kurcze w takich sensacyjnych przypadkach one nigdy się nie pojawiaja...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Kazzone pisze:rosną mu paznokcie u rąk i nóg
One rosną, dlatego to argument na życie. A co do włosów- To może jest łysy?
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

może siłłą woli powstrzymuje wzrost włosów bo mnich powienien być łysy :>
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

O tak, czego to oni siłą woli nie umieją robić :P

A tej sprawy więcej jak tym Super Expresie i NS to nie idzie nigdzie się dowiedzieć więcej?
Xymena
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 51
Rejestracja: 2006-06-08, 18:52
Lokalizacja: war.-maz.

Post autor: Xymena »

Fenikt, nie to miałam na myśli
Fenikt pisze:"no nie wystarcza wam ze rosna paznokcie?"
, może źle się wyraziłam, ale dam już temu spokój.
A może włosy nie rosną mu bo za życia był łysy przez jakąś chorobe, albo wyłysial po prostu ze starości ( no może to troche głupie). No bo przecież on nie rodzi się na nowo, ale powraca do życia, więc możnaby założyć że to co łysine spowodowało jest nadal w jego organizmie (?) :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

ArturVonFornal pisze:A tej sprawy więcej jak tym Super Expresie i NS to nie idzie nigdzie się dowiedzieć więcej?
...u Nautilusa... poza tym żadne z polskich mediów póki co nie wspomniało słowem o Ithigilowie.

Poza tym, jak już mówiłem, "Esotera" i "KonteXt". I kilka stron internetowych po chińsku.
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

Ja bym powiedział może że ze starości, cebulki mu wypadly/zgniły xD no i papa włoskom, przecież od starości się często łysieje, no to czemu "żyjący" zdun ma mieć włosy skoro ma ponad 150 lat xD

Co do napisania coś o tym jest jeden człowiek ale raczej wątpie żeby kto kolwiek się do niego dostał, ale w sumie jest to możliwe. Jest to jeden z naukowców badający tą sprawe- jest łatwiej w tym że jest polakiem! Wystarczy znaleść do niego kontakt i kto wie może się uda ;) A zwie się Maciej Góralczyk ;)

Ja szukałem już z 1h w google pod różnymi hasłami, nic nie znalazłem, nawet o tej całej sprawie... dodam że całe zdażenie badają eksperci z Instytut Anatomii Departamentu Medycyny Sądowej
Ostatnio zmieniony 2007-01-12, 01:50 przez Kazzone, łącznie zmieniany 1 raz.
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Skoro tak mowisz to bylyby tez inne oznaki postarzania się a z tego co zrozumialem to ich nie ma...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nauka”