OOBE - pytania

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

No ja też skłaniam się ku raczej "bujdzie" ale no zawsze zostawiam możliwość innego wyjaśnienia :D
Hunter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 144
Rejestracja: 2005-01-09, 14:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Hunter »

Ja mam... że tak powiem OKROPNY problem. Próbuję wyjść już...nie uwierzycie, od 3 lat! I nie da rady... dużo czytałem, próbowałem przeróżnych metod, ale jakoś nie działają, nie wiem co jest nie tak. Próbowało mi pomóc kilka osób, ale bez skutku. Co ja robię źle, że nie umiem wyjść, mam podobny problem jak DragonFire, czasami uda mi się wejść w głęboki trans (chyba) i nie wiem co dalej, nic się nie dzieje. Tu nie chodzi raczej o skupienie, myśli, bo żadnych myśli w głowie nie mam, no... chyba, że już powoli zaczynam wątpić to zaczyna mnie to wa****.
Zauważyłem też dziwne zjawisko. Jak zasnę na plecach (głowa na boku, bo inaczej nie zasnę raczej) to w środku nocy budzę się i...hmm...czuję jakbym wychodził... tak, to jest dziwne uczucie, bo budzę się w środku nocy i nie wiem co się dzieje, przy tym towarzyszy mi strach, nie wiem czemu, próbuję krzyczeć, bez skutku, jeszcze wyczuwam obecność jakiejś osoby. Może to się wydać dziwne, ale może dlatego mam uczucie strachu, bo zjawisko pojawiło się nie pierwszy raz i może się tego spodziewam, a nie chciałbym być np. porwany przez ufoludki. Nie wiem czy się smiać czy bać, czy wierzyć w zielone ludziki czy nie, czy to jest oobe (ale w środku nocy?) czy nie, co się dzieje... Z góry dzięki za pomoc...o ile ją dostanę
Edit: Jeszcze jedno... czy jak jestem chory, jest możliwość osiągnięcia oobe? Czytałem kiedyś, że ktoś tam wychodził w czasie choroby i szło mu to lepiej niż jak był zdrowy...
Edit2: Mam też problem w problemie, nie chciałem o tym pisać z początku, ponieważ na forum jest też płeć piękna, ale po chwili namysłu zdecydowałem się to opisać. Mianowicie jak próbuję wejść w stan oobe i powoli osiągam trans, to... ee... dostaję... yhm wzwodu, tak tak, podnosi się to, co nie powinno w tym czasie :oops:. Czy trans może mnie podniecać? Czy to nie dziwne? Nie wiem czy przez to nie mogę wyjść czy nie, ale powoli mnie to wkurza, miałem różne problemy - np. połykanie śliny, ale to mnie przerasta.
Hunter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 144
Rejestracja: 2005-01-09, 14:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Hunter »

Myślę, że jak już czujesz, że zasypiasz to przebudzić jakoś umysł (nie wiem jak, poprostu starajcie się nie zasnąć) i się uda, ja nie próbowałem - moim znajomym to działa.
Usunięto użytkownika 2401

Post autor: Usunięto użytkownika 2401 »

Jestem początkujący ale coś mi się wydaje ze trochę zeszliście z tematu. Co do pytań to mam takie jedno. Wszystkiego o OOBE dowiedziałem się z tego forum oprócz jednego. Do czego ono właściwie służy? Wiem że to pytanie trochę dziwnie brzmi i niektórym wydaje się śmieszne, ale osoba która o tym słyszy pierwszy raz w życiu chyba ma prawo się dowiedzieć, no nie??;)

Aha! Jeszcze jedno! Na czym polega metoda liny?? Bo w temacie o metodach zostało to wspomniane a ja jak widać jestem trochę do tyłu...(niestety):(

[ Dodano: 19-01-2007, 14:12 ]
Ależ ja mam tych pytań... Jednym z nich jest takie:
Czy wychodząc z c.f. w postaci c.a. można oddziaływać na świat realny tzn. czy np. mogę w postaci c.a. włączyć sobie w nocy wieżę (radio :;): ) i rano gdy się obudzę, będę ją słyszał??
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

do czego służy? do czego sobie tylko życzysz, ot, do doczesnej rozrywki ;) możesz to też głębiej wykorzytać, możesz sobie pomedytować ciałem stralnym :)
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Skiperatio, pytanie które zadajesz jest powszechne, mało kto nie będący w temacie się orientuje co to jest OOBe.
Po krótce:
OOBE to stan w którym Twój duch opószcza ciało i wchodzi w świat astralny. Można się poruszać tym ciałem astralnym, dokonywać obserwacji komunikowaćsię z innymi bytami astralnymi. Większość osób mogących przebywać aktywnie w astralu to osoby po śmierci klinicznej. Mają one ułatwione zadanie, bo dokonał się u nich już pierwszy krok. Już raz wyszli z ciała. Ale nawet nie przeżywając śmierci klinicznej możesz wejść w OOBE. Głównie dzięki medytacji o wystarczająco głębokim poziomie.
Usunięto użytkownika 2401

Post autor: Usunięto użytkownika 2401 »

Dziękuję. Ta odpowiedź mnie usatysfakcjonowała :grin: . Dziś w nocy po przeczytaniu wielu postów postanowiłem spróbować wejść do astralu (czy jak tam to się mówi). Osiągnąłem stan głębokiego transu (do teraz nie wiem jak to się mi udało za pierwszym razem :shock: ). Później wykorzystałem metodę pociągu. Gdy już wskoczyłem w tą ciemność poczułem jak gdyby mnie ktoś rozrywał i zaczął przeraźliwie boleć mnie brzuch. Ze strachu otworzyłem oczy i wszystko wróciło do normy. Czy ktoś wytłumaczy mi te objawy? Pytam o nie bo się martwię gdyż nikt wcześniej o takim czymś na tym forum nie pisał (albo się po prostu na to nie natknąłem).
Usunięto użytkownika 2401

Post autor: Usunięto użytkownika 2401 »

Zauważyłem też dziwne zjawisko. Jak zasnę na plecach (głowa na boku, bo inaczej nie zasnę raczej) to w środku nocy budzę się i...hmm...czuję jakbym wychodził... tak, to jest dziwne uczucie, bo budzę się w środku nocy i nie wiem co się dzieje, przy tym towarzyszy mi strach, nie wiem czemu, próbuję krzyczeć, bez skutku, jeszcze wyczuwam obecność jakiejś osoby. Może to się wydać dziwne, ale może dlatego mam uczucie strachu, bo zjawisko pojawiło się nie pierwszy raz i może się tego spodziewam, a nie chciałbym być np. porwany przez ufoludki.


To nie żadne ufoludki tylko zmory. Jest na ten temat wiele napisane w [SEN] zmory. zaglądnij, powodzonka :) (mam tam całkiem niezły post :) )
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Bólu nie rozumiem. Nie powinien się pojawiać. Może robisz to zbyt szybko, nie wiem, nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło.
Usunięto użytkownika 2401

Post autor: Usunięto użytkownika 2401 »

Być może, nie wiem. Na razie nie mogę więcej próbować bo jestem u cioci i mi nie pozwala "czegoś takiego" robić ponieważ jak wtedy otworzyłem oczy to szybko wstałem i wyszedłem z pokoju (nie wiem dlaczego). Usiadłem w fotelu i zacząłem mieć drgawki ( bardzo silne). Jednakże gdy wrócę do domu od razu biorę się za ćwiczenia :)
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Jeśli dostałeś drgawek, to myślę, że powinieneś iść do kogoś, kto będzie pilnował Twojego rozwoju, bo można sobie zrobić tak krzywde. Naprawde.
Usunięto użytkownika 2401

Post autor: Usunięto użytkownika 2401 »

Tyle, że... ja nie znam nikogo takiego :( ale te drgawki to nie były aż takie mocne...
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Ale były, co ważne, w każdym mieście jest ktoś kto się czymś takim zajmuje, wystarczy poszukać a choćby i w necie.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Czy OOBE może być sposobem na "otwarcie oczu" dla osoby niewidomej?
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

ciekway koncept. Myślę, że tak. Tylko problem w tym, że większość ludzi w oobe widzi świat astralny podobny naszemu. Byty, które spotyka próbuje wizualizować na kształt ludzi.
Timon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 148
Rejestracja: 2007-01-02, 17:15

Post autor: Timon »

nie, nie jest mozliwe pozostanie w ciele astralnym przez jakis przypadek tzn zgubienie drogi itp . Wystarczy ze pomyslisz i skupisz się na swoim ciele a wrocisz do niego(samo cie wciagnie :) ) udanych prob :)
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

A nawet to nie jest konieczne. Wystarczy pomyśleć o jakiejś przyziemnej sprawie. O jakimś kłopocie, czy problemie w świecie materialnym. Od razu wypadniesz z OOBE, sprawdzona metoda.
Timon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 148
Rejestracja: 2007-01-02, 17:15

Post autor: Timon »

Hmmm... wczoraj w nocy mialem dziwna sprawe :/ Stalo się to gdy probowalem osiagnac oobe. gdy juz mialem wychodzic moje cialo tak jakby zaczelo wirowac tzn krecic się wokol wlasnej osi. Bylo to bardzo niemile uczucie czulem jak by mi mialo cialo na strzepy porwac :/ prosze powiedzcie co to bylo, gdyz kilka razy mialem juz oobe ale z takim przypadkiem spotkalem się po raz pierwszy.


dzieki za piwko :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”