OOBE - pytania

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Awatar użytkownika
arucard
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2006-12-10, 21:03
Lokalizacja: gdynia

OOBE - pierwszy raz - problem

Post autor: arucard »

Otóż, z tego co wyczytałem na tym forum i paru innych stronach internetowych na temat wejścia w stan OOBE to trzeba być super wyluzowanym, zrelaksowanym i przede wszystkim nie myśleć o problemach i zero deprechy... Ja się tak zastanawiam, ponieważ jestem człowiekiem który prawie cały czas żyje w depresji, za dużo się martwi o wszystko dookoła i trudno, bardzo trudno mi jest osiągnąć całkowity stan relaksu i wyluzowania, z koncentracją też kiepsko. Czy byłby jakiś sposób mimo tego aby osiągnąć upragnione przeze mnie OOBE? Bardzo tego chce ale mam z tym problemy. Słyszałem ze ponoć można by przyjąć trochę środka psychoaktywnego DXM, ale o tym za dużo też nie wiem. Tak więc chciałbym prosić o pomoc: jak uzyskać OOBE w moim przypadku??? Z góry wielkie dzięki za pomoc ;]
Ostatnio zmieniony 2006-12-10, 21:30 przez arucard, łącznie zmieniany 1 raz.
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Truj się prochami, brawo za pomysł. Jeżeli nie możesz pozbyć się stresu
to spróbuj afirmować sobie i medytować. Po jakimś czasie jak uznasz że to co ci przeszkadza znikło, zacznij znowu próbować OOBE.
Awatar użytkownika
arucard
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2006-12-10, 21:03
Lokalizacja: gdynia

Post autor: arucard »

Otóż, z tego co wyczytałem na tym forum i paru innych stronach internetowych na temat wejścia w stan OOBE to trzeba być super wyluzowanym, zrelaksowanym i przede wszystkim nie myśleć o problemach i zero deprechy... Ja się tak zastanawiam, ponieważ jestem człowiekiem który prawie cały czas żyje w depresji, za dużo się martwi o wszystko dookoła i trudno, bardzo trudno mi jest osiągnąć całkowity stan relaksu i wyluzowania, z koncentracją też kiepsko. Czy byłby jakiś sposób mimo tego aby osiągnąć upragnione przeze mnie OOBE? Bardzo tego chce ale mam z tym problemy. Słyszałem ze ponoć można by przyjąć trochę środka psychoaktywnego DXM, ale o tym za dużo też nie wiem. Tak więc chciałbym prosić o pomoc: jak uzyskać OOBE w moim przypadku??? Z góry wielkie dzięki za pomoc ;]
Awatar użytkownika
arucard
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2006-12-10, 21:03
Lokalizacja: gdynia

Post autor: arucard »

Do Cogito: Powiem/napiszę tak: mam małe problemy ze snem, tzn trudno mnie czasem zasnąć bo za dużo myślę o tym co się stało danego dnia i wogule przez mój "dołek" rośnie, ale w końcu zasypiam xD lub też lubię sobie czasem jakiś czas przed snem zapalić "trawkę" co też pomaga na swój sposób xP ale wyluzowany czy jestem przy zasypianiu to nie wiem bo nigdy nie pamiętam kiedy w końcu sen nadchodzi... :(
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

arucard pisze:nie pamiętam kiedy w końcu sen nadchodzi...
Najwyraźniej zasypiasz po prostu ze zmęczenia, a nie za pomocą relaksacji. Jeśli zatem bardzo zależy Ci na osiągnięciu stanu OOBE, to masz podwójne zadanie do spełnienia. Musisz zacząć od ćwiczeń, które pomogą Ci oczyścić umysł z jakichkolwiek myśli, które kłębią się w Twojej głowie po przebytym dniu.

Ćwiczenie 1 - Niewzruszoność.
Co prawda jest to jedno z ćwiczeń pomagających w dążeniu do osiągnięcia gnozy początkującym praktykantom Magii Chaosu, ale bardzo pomocne w ogólnym rozwoju w sobie zdolności do łatwej relaksacji. Usiądź, bądź połóż się wygodnie, spróbuj skupić swój wzrok na jednym punkcie, staraj się nie mrugać powiekami i skum się tylko na tej jednej rzeczy, którą widzisz. Jeśli zaczą pojawiać się w Twojej głowie jakiekolwiek inne myśli, świadomie je odpychaj. Nie zniechęcaj się, jeśli nie będzie wychodzić od razu. Stosuj to ćwiczenie tak długo, aż będziesz potrafił skupić się na tej jednej rzeczy bez problemu i wysiłku.

Ćwiczenie 2.

To ćwiczenie również nie jest bezpośrednio związane z pomocą w osiągnięciu OoBE, ale może okazać się bardzo pomocne. (Stosowane w ćwiczeniach wstępnych przed przystąpieniem do czynnego odczytywania aur.) Otóż- dwa palce poniżej pępka znajduje się punkt hara, czyli tzw. środek naszego ciała. Usiądź, lub połóż się i dotykając lekko(!) tego miejsca, myśl o nim intensywnie. Następnie staraj się skupić na nim całą swoją uwagę bez dotykania go i jakby starać się nadal czuć w tym miejscu swój dotyk. Również wykonuj do skutku.

Oba ćwiczenia wykonuj nie więcej, niż 2 razy dziennie- na początku najlepiej tylko raz. To pomoże Ci się odprężać i oczyszczać umysł.

Powodzenia! :)
Awatar użytkownika
arucard
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2006-12-10, 21:03
Lokalizacja: gdynia

Post autor: arucard »

Do Croppka: Dzięki :) spróbuje tego i mam nadzieję że się uda :D Wtedy się odezwę gdybym jeszcze pomocy potrzebował, jeszcze raz dzięki ;)
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

arucard pisze:gdybym jeszcze pomocy potrzebował
Gdybyś rzeczywiście miał jeszcze jakieś wątpliwości, to pytaj śmiało :) Może będę w stanie pomóc.

Nie ma za co ;)
PRRIT
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 18
Rejestracja: 2006-12-12, 20:40
Lokalizacja: SOP

Post autor: PRRIT »

O! ;)
U mnie oobe nie przejdzie w żadnym wypadku kiedy:
- mam jakiś problem, o ktorym cały czas myślę,
- ( może to głupie, ale jest) zjem za dużo na kolację (!!!),
-kiedy jestem zupełnie rozkojarzona czy zmęczona.

A ogólnie to ważne jest to, żeby nie zwracać uwagi na pozycję w której się leży :) Ja zawsze kładę się jak tylko, a już najlepiej w pozycji w jakiej zwykle śpię ( mimo iż jest ona u mnie naprawdę dziwaczna :D ).
Następnie, wyrzucam z glowy wszystkie myśli, koncentrując się na tempie oddechu.
I potem jakoś tak samo idzie ;) ;D
Wystarczy trochę praktyki i się uda ;]
A co do odgłosów... Ja codziennie wieczorem słyszę nie dość że radio, to jeszcze całą familiadę... I mi się czasami oobe udaje... Nie wiem.. może to zależy od tego jak kto się skupia? :D
Zresztą... Uda się i tyle :D
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

PRRIT pisze:- ( może to głupie, ale jest) zjem za dużo na kolację (!!!),
to wcale nie jest głupie :) to typowe

btw. cogito, mi też możesz przypadkiem na piwo kliknąć :P
PRRIT
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 18
Rejestracja: 2006-12-12, 20:40
Lokalizacja: SOP

Post autor: PRRIT »

jak często?
Hmm... To zależy jakie. czasem to jest po prostu tak, że na przykład czuję jak...Eee... "wylatuję" ale ze strachu przestaję i budzę się.
Nie za często. Poza tym, kiedyś próbowałam OOBE CODZIENNIE. Ale było coraz gorzej więc zaprzestałam na pewnie czas tych praktyk. ;]
Teraz tylko raz na jakiś tydzień próbuję. I muszę przyznać że efekty są ^^
Już chyba 3 razy wyszłam. A to - jak dla mnie- nieźle ;]
Jednak jak tylko wychodziłam- po tym jak cokolwiek zobaczyłam-wracałam.
Ze strachu oczywiście. Nie wiem czego się bałam ale się bałam i już ;]
to piwo mi się przypadkiem klikło, nie miało go być ale już się tego nie dało zatrzymać
Eee... Nie szkodzi XD
to wcale nie jest głupie to typowe
Miło wiedzieć :D
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

PRRIT pisze:Już chyba 3 razy wyszłam.
Eee no! Jak to tak? :P Czemu się nie chwaliłaś na bierząco? :|
Mogłaś powiedzieć :P A najlepiej- następnym razem jak wyjdziesz, to spróbuj i mnie wyciągnąć :D
Awatar użytkownika
Marzenciaa
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-14, 19:26
Lokalizacja: Polska

Post autor: Marzenciaa »

Ja zgadzam się z niektórymi i moim zdaniem powinnas kupić sobie jakieś szczelne sluchawki i puszczasc relaksujaca muzyke:D:D

powodzenia;*;*;*
Awatar użytkownika
Marzenciaa
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-14, 19:26
Lokalizacja: Polska

Co mam zrobić aby osiągnać OOBE???

Post autor: Marzenciaa »

Hmm... Dużo czytałam o stanie OOBE... Chciałabym spróbować... CO MAM ZROBIĆ ŻEBY TO OSIĄGNĄĆ???? Prosze pomóżcie mi...

Nie zakładaj niepotrzebnie nowego tematu!
Cogito
Ostatnio zmieniony 2006-12-16, 18:46 przez Marzenciaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marzenciaa
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-14, 19:26
Lokalizacja: Polska

Post autor: Marzenciaa »

Beth pisze:Marzenciaa :> wcześniej założyłaś temat o tym jak osiągnąć OOBE, to czemu teraz mówisz co ktoś powinnien zrobić, skoro podobno sama tego nie wiesz?
Hmmm... Bo troszke o tym poczytałam... No i już zrozumiałam... No i czytałam wypowiedzi innych... Z nich można bardzo dużo się dowiedzieć:):)
Sorki :)
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

Eee... Ja przepraszam, że się wtrącę i zrobię małego OT, ale troszeczkę mnie mrozi jak się ludzi objeżdża za to, co piszą, albo że się wypowiadają, choć może nie są w czymś doświadczeni. o_O Jeeny, nagminnie widzę treści typu
Jak ci się coś nie podoba, to nie czytaj
albo
Nie musisz wchodzić na forum jak ci nie pasuje
Luuudzie, co tu tak nerwowo? Jest w końcu jakaś wolność wypowiedzi, czy nie? Jeśli coś nie podchodzi pod perfidny OT, to nie czepiajmy się, do chole*y- można zignorować, a nie traktować innych jak n00by i zmuszać do takiej oto reakcji:
Marzenciaa pisze:Sorki
Zawiniła czymś poważnym, czy co? Proooszę, trochę swobody i luzu ;)

The end of Croppka's Offtop :D
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”