Aborcja

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Cogito pisze:jestem najmłodsza, ale słodkie są
no właśnie, jesteś najmłodsza :roll: ja jestem ta pośrodku, masakra, mam brata młodszego o 12 lat - od 5 lat nie mam chwili spokoju!!! to jakaś paranoja :/ ja jak byłam mała, byłam grzeczcna bardzo - dopóki mi coś nie odwaliło, ale na co dzień byłam grzeczna i cichutka, nawet przez dwa lata się nie odzywałam :P i byłam podejrzewana o autyzm tudzież inne upośledzenie :lol:

cogito, jakbyś miała się trochędziećmi pozajmować, to byś szybko je znienawidziła ;) no, chyba żeby ci się trafiły grzeczne, w szczególności dziewczynki 8nie wiem jak to możliwe, ale ja jak byłam w wieku mojego brata, czyli 5,5 roku, to siedziałam z nosem w książkach o kryptozoologii, horrorach i podaniach ludowach, a ten mały tuman nawet całego alfabetu nie zna :/ )
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

hehe Leśna widać byłaś wyjątkowa :)

chociaż nawet mi ciężko wyobrazić sobie takiego pięciolatka co to horrory czyta :P
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

bo ja się nauczyłam czytać jak 4 lata miałam :) bo my mamy dużo książek w domu

a moją ulubioną lekturą była straszna opowieść o diable i fauście, z czeskich podań ludowych :D no i oczywiście hemingway
Assassinio pisze:widać byłaś wyjątkowa
byłam, jestem i będę :P
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Cogito pisze:Ja za to umiałam mówić wyjątkowo szybko
a ja zaczęłam jak miałam ponad dwa lata, wcześniej żadnego gaworzenia, tylko 'mama' i ewentualnie 'daj', w wypadkach kiedy pokazywanie palcem na upragniony przedmiot nie skutkowało...

a potem od razu pełnymi zwrotami i zdaniami, i to jakich słów używałam, mówiłam np. do mamy czy byłabyś tak miła i zrobiła mi herbatę? :lol:
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

tutaj to w ogóle grono wyjątkowych ludzi :D w sumie to chyba każdy z nas jest wyjątkowy :P gorzej z ludźmi co to nawet zainteresowań nie maja :P
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

G_hacallah, - a czy widzisz gdzieś, aby ona pisała że to robi?... czytaj dokładniej.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Cogito pisze:ale skąd możesz wiedzieć, czy Twoje dziecko będzie zdrowe
nigdy tego nie wiesz ale tabletki napewno nie maja nic wspolnego z wadami plodu.
Cogito pisze:Zobacz na posty Dragon Fire, może zauważysz jakieś podobieństwo do swoich
oprocz warnow zadnego podobienstwa nie widze.. btw: chyba jeszcze nikt tu się nie skapnal ze DF ma tylko takie pokrecone poczucie humoru.. wszyscy się do niego plują zupelnie bez potrzeby
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

cleric pisze:nie skapnal ze DF ma tylko takie pokrecone poczucie humoru.
wypraszam sobie :P
G_hacallah pisze:I dalej jestem za aborcją i karą śmierci i doborem naturalnym:)
Nikt ci na zto nie da bana. To, że ktoś cię może nie lubić to fakt, że piszesz
G_hacallah pisze:Cogito, myśląca i młodsza Ty do nich nie należysz, popracuj nad tym - albo zmień nick.
W moim odczuci to nie jest miły zwrot do osoby. I tu widać to wywyższanie- TY jesteś młoda, JA jestem starsza (notabene nie jesteś starą szprychą :P). Mnie tam od wszystkiego możesz wyzywać, ale są ludzie, którzy są bardziej delikatni.
Ok kończę tego offtopa.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

O działaniu tabletek na sam rozwój płodu nie slyszałem i nic nie wiem, ale mogą mieć one wpływ na bieg ciąży. Dziecko może urodzić się wcześniej lub mogą z większym prawdopodobieństwem urodzić się różne wieloraczki. :) Wszystko jednak zależy od odpowiedniego doboru i umiaru.
G_hacallah pisze:mamy demokracje i bede pisac co mi się żywnie podoba, jeśli jesteście tak przeczuleni na swoim punkcie możecie dac mi bana, płakać po Was nie będę
Każdy może wypowiadać najbardziej kontrowersyjne opinie. Ważne jednak by były uargumentowane i podchodziły do siebie samych krytycznie. W kwestii aborcji itd. pomijasz istotną rzecz - etykę. Formułując prawo trzeba uwzględnić dobro wszystkich - w tym nienarodzonego dziecka. Nie zawsze da się tak, ale trzeba się starać. Prawo nie może być stronnicze.

Co do selekcji naturalnej - nie zgadzam się całkowicie. Natura jest czymś złym dla rozumu. Selekcja naturalna doprowadziłaby do tego, że żylibyśmy w świecie sadystycznych, "przystojnych" troglodytów, w którym nikt niemiałby chwili spokoju i nikomu by dobrze nie było.
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Aborcji nie powinni w pełni legalizować. Powód ? Samowolka i brak odpowiedzialności.
Ludzie powinni wiedzieć w co się pchają, więc niech uprawiają seks z miłości.
Przytoczona 16latka - chce nowych doświadczeń albo czasem z nacisku chłopaka ( wtedy to jest manipulacja a nie miłość i ona powinna o tym wiedziec ). Teraz jest dużo takich, dla których seks to przyjemność bez zobowiązań, a co by było gdyby jeszcze aborcja była legalna ?
Ale jest i druga strona medalu. Gwałt, zagrożenie życia matki lub dziecka ( lub kiedy dziecko ma być roślinką ). W tych wypadkach powinien być wybór odnośnie przerwania ciąży, bo we wszystkich przypadkach życie po incydencie mogłoby stać się zbyt ciężkie.
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Słyszałem o tym jakiś czas temu, przez różnorakie środki antykoncepcyjne, ostatnimi czasy rodzi się o wiele więcej wieloraczków niż kiedyś. Winę zwala się właśnie na te hormonalne dopałki podczas używania różnych plasterków, tabletek i takich tam.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

ArturVonFornal, ale my tu mowimy o chorobach rzekomo wywolywanych przez tabletki :)
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

A ja mówię o wpływie tabletek na przebieg i efekty ciąży, nad wyraz bliskie zagadnienie jednak
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

G_hacallah pisze:ja dajmy na to, gdyby nie lekarze, nie urodziłabym się, wnioslam wraz z sobą słabe geny, ktore bedą osłabiać następne pokolenia. Nie myślcie tutaj jednostkowo, bo jest to sprawa bardziej kontrowersyjna niż aborcja, ale o nas jako o gatunku, który ma przetrwać:)
troche jak czystość rasy aryjskiej, tylko w innym wydaniu i mniej niemieckie.


osobiście bardzo nie podoba mi się twoje twierdzenie, ale nie będe ci udowadniał bo i tak nigdy nie zmieniasz zdania.
Zablokowany

Wróć do „Off-topic”