Medytacja

Świadomość, Światło i Miłość to wartości, które są naturalne dla każdej istoty ludzkiej, dlatego znajdują się ponad religiami czy systemami filozoficznymi. W tym dziale podyskutujesz na tematy związane z rozwojem duchowym
Awatar użytkownika
Callista
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 183
Rejestracja: 2005-04-13, 23:03
Lokalizacja: z czeluści

Medytacja

Post autor: Callista »

Gdzie najlepiej wam się medytuje...?.....


moje ulubione miejsce, to kawałek trawy, lub wygodne drzewo, najlepiej w środku lasu, choć niekoniecznie....

poza tym, jest miejsce do którego wracam, i tam zawsze jest mi najlepiej...
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Hmm na medytacje i w ogole na sprawy poruszane na forum mam malo czasu :P ale to się zmieni jak bedzie troche wolnego... miejsce... najczesciej jest to miejsce przypadkowe... kiedy poczuje taka potrzebe... wtedy medytacja mi najlepiej wychodzi... lubie tez medytacje po prostu w lozku przed snem... ciekawe rzeczy się snia pozniej :D
Awatar użytkownika
Callista
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 183
Rejestracja: 2005-04-13, 23:03
Lokalizacja: z czeluści

Post autor: Callista »

przed snem to ja zwykłam się uspakajać a potem wzywać swoje anioły, dla ochrony....
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Ja uwielbiam wpatrywac się w ciemna powierzchnie zamknietych powiek i ukladac sobie z odbitego wczesniej swiatla wzorki myslami ktore z czasem przeksztalcaja się w rozne ciekawe wizje :D albo cwicze wyobraznie - wizualizuje sobie jakis ksztalt po czym od razu drugi, wyobrazam sobie jak jeden przeksztalca się w drugi i nastepny i tak bez konca :D fajna zabawa :lol:
Awatar użytkownika
Kornelia
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2005-04-14, 22:07

Post autor: Kornelia »

Ja przed spaniem... Czasami jak dam radę to na lekcjach :D
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

A tak w ogole to witamy :D skad przybywasz?
Awatar użytkownika
Callista
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 183
Rejestracja: 2005-04-13, 23:03
Lokalizacja: z czeluści

Post autor: Callista »

Kornelia pisze:Czasami jak dam radę to na lekcjach
a wiesz, że ciekawy pomysł, rożne rzeczy robiłam w szkole, ale tego akyrat nie.. a szkona.. no ale teraz już za późno, już nie spróbuję...

mnie zdażało się medytować a autobusie :P
Awatar użytkownika
Callista
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 183
Rejestracja: 2005-04-13, 23:03
Lokalizacja: z czeluści

Post autor: Callista »

Villemo pisze:no nie
i korzystac z każdej wolnej chwili, bo spkoju pewnie wszyscy mamy jak na lekarsto, no przynajmniej ja mam....

a wogóle to przypomniało mi się, że faktycznie w szkole też już mi się zdażało medytować...
Awatar użytkownika
Sol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 2005-04-17, 00:21
Lokalizacja: Czarne Sale

Post autor: Sol »

Ja do medytacji potrzebuję tylko spokoju, jak to mam to już ok.
TJ
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2005-04-11, 22:05

Post autor: TJ »

Ja też najbardziej lubię w takich miejscach jak Callista, ale ponadto, jeśli nie mam lepszej możliwości, staram się medytować w najbardziej przyziemnych warunkach, traktując to jako ćwiczenie ZEN.
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

no a dlaczego nie? mi akurat zen nie pasi chociaz malo o tym wiem, ale niektore cwiczenia medytacyjne itp sa niezle :)
Awatar użytkownika
Evevek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2005-04-23, 14:13
Lokalizacja: z daleka

Post autor: Evevek »

więc oświećcie, co to ten ZEN?
Mnie także proszę oświecić :D

Wizualizacja/medytacja w szkole zdarza mi się bardzo często. Tylo potem ciężko wybrnąć jak nauczyciel mnie z niej brutalnie wyrwie i zapyta ;).
dakini
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2005-05-19, 21:13
Lokalizacja: stąd

Post autor: dakini »

Villemo pisze:mi nie chodzi o to że nie ćwiczeniom, tylko jaki ZEN, o ZENie nie wiem nic, albo wiem, tylko jka zwykle inaczej nazywam.... więc oświećcie, co to ten ZEN?
ZEN jest odmianą buddyzmu, gdzie stawia się przede wszystkim na medytacje i osobiste doświadczenie. Bardzo polecam koany rodem z tradycji ZENu. Koan to takie... powiedzmy opowiadanko, zwrot, który jest rozumiany dopiero przez mającego wgląd.
Mój ulubiony koan to:
Przychodzi uczeń do oświeco0nego mistrza i pyta, jak to jest po oŚwieceniu, a mistrz na to, że... "z czułością wspominam wiosnę w Koan, śpiew przepiórek i zapach bzu" ( cytat niedosłowny).
Sens tej wypowiadzi jest taki - tak, jak NIE MOŻNA przekazać komus innemu swojego doświadczenia np. przeżytej wiosny i zapachu bzów, tak tez nie mozna przekazać doświadczenia oświecenia.
Dlatego też ZEN nie spekuluje, nie filozofuje, nie rozważa tylko namawia do praktyki i BYCIA.
Pozdrawiam serdecznie :smile:
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Ja probuje medytacji od niedawna. ostatni dowiedzialam się (i to przez przypadek), ze od kilku lat uzywam technik relaksacyjnych (lepiej pozno niz w cale :P ) tylko, ze od pewnego czasu nei moge się wprowadzic w trans... :? czy moze to byc spowodowane zbyt duzym zmeczeniem fizycznym organizmu?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Rozwój duchowy”