RPG, Bitewniaki, Fantastyka

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym

Czy grasz w RPG?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

RPG, Bitewniaki, Fantastyka

Post autor: Assassinio »

No więc może tak- czy gracie w RPG?
a jak tak to w jakie?
jesteście MG czy BG?
"kfiatki" z sesji jakie wam się przydażyły?
co w RPG lubicie najbardziej?
jaką rasą najczęściej gracie?

A może ktoś tutaj grywa w bitewniaki? np Warhammera albo Warhammera 40k, a może LOTR'a?

No a co do fantastyki to
wasza ulubiona książka fantasy?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Grałem jedną sesje w Warhammera- Ale to było na jaja.
Mam gdzieś podręczniki do d&d, ale nie umie zrobić postaci :D
Pomożesz zrobić mi postać, to można w kilka osób zrobić sesje na ircu (d&D) ;)
Awatar użytkownika
Enlil
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 173
Rejestracja: 2005-05-25, 14:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Enlil »

Gram w RPG od 8 lat, najbardziej lubie Earthdawna, D&D i troszke Warhammera.
W warhammera nie gramy bo wszyscy gracze to fani wersji bitewnej, świat znają na pamięć, statystyki też. Trudno ich czyms zaskoczyć ;) Zazwyczaj jestem MG.

W bitewniaki gram od 6 lat, moje armie:
Warhammer - kiedyś High Elves, obecnie Bretonnia
Warhammer 40000 - najpierw byli Space Wolves ale nie podobał mi się ich klimat obecnie gram Chaosem - Deathguardem i powoli zbieram małą armie Eldarów
LOTR - grałem chyba wszystkimi armiami, no może bez Hobbitów. Obecnie wyprzedaje to wszystko :grin:
Chainmail - posiadam warbande krasnoludów z Mordengardu
Mordheim - figurki Shadow Warriors na zasadach Reiklandu, niestety ich orginalne zasady zbanowali... :cry:

Generalnie z całego tego hobby najbardziej lubie malowanie figsów, własnie siedze i się męcze nad wymyslaniem wzorów kropierzy dla bretońskich koni ;)
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Enlil- a masz coś ciekawego z Isengardu? :D bo to moja armia turniejowa :DDD

Darnok- nie za bardzo znam się na D&D, Warhammer, Zew Cthulhu, 7Sea, Wampir to to co ja lubie :) ale postać zrobić, no problem, napisz na gg i podaj co tam w podręczniku pisze na ten temat to ci powiem dokładnie jak jak czegoś nie rozumiesz :P

no i ja napisze jako że założyłęm temat :D

Gram w RPG od 3 lat, jako MG głównie w Zew Cthulhu ale też w
Warhammera
7Sea
Wampira
D&D (ale jak wspominałem mało się na nim znam)

Bitewniaki:
Gram w LOTRA, ale uwielbiam również WH40k tyle że mało się na nim znam i nie ma mnie kto do niego wprowadzić :P
W Lotrze mam armie Isengardu ;)
jakby ktoś miał berserketów Uruk-Hai do sprzedania to chętnie kupie :D ale tylko w idealnym stanie :)
Awatar użytkownika
Enlil
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 173
Rejestracja: 2005-05-25, 14:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Enlil »

Spóźniłeś się o kilka lat ;) Isengard to była moja pierwsza armia, jeszcze w czasach gdy dopieo ukazał się podręcznik The Two Towers, całośc poszła do mojego kumpla 8)

Z jakiego miasta jesteś? Znam sporo ludzi od bitewniaków z całej Polski to może wyszukam kogos od 40ki w Twojej okolicy :grin:
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

raczej nie znajdziesz :D pod Warszawą, Chylice :P tzn jest jeden ale ja mam z nim mały kontakt, troche mi powiedział ale za mało żebym zaczął :P

Isengard jest świetny :DDD teraz mam zamiar kupić baliste uruk-hai bo ma cios 2k6 z siłą 9 :D wiesz jak tym łatwo bohatera zdjąć ? :D
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Assassinio pisze:am w podręczniku pisze na ten temat to ci powiem dokładnie jak jak czegoś nie rozumiesz :P
Jak znajde to no problemo
Kaukaz
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2006-06-28, 23:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kaukaz »

Assassinio pisze:No więc może tak- czy gracie w RPG?
a jak tak to w jakie?
jesteście MG czy BG?
"kfiatki" z sesji jakie wam się przydażyły?
co w RPG lubicie najbardziej?
jaką rasą najczęściej gracie?
1)tak
2)D&D
3)BG
4)Raz kolega poprosił aby mógł poprowadzić sesje.Po tym incydencie nie grał z nami przez tydzień ;)
5)Kreatywność, nieograniczone możliwości(przy dobrym mg).
6)Elfy-Drowy.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

jakby napisało tutaj jeszcze troche ludzi to i sesje poprowadzić by można było :P
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Nie wiem czy ktoś będzie chciał gadać o bitewniakach, ale i tak powiem:

przerzuciłęm się na WH40K :) zbieram Necronów, dzisiaj kupiłem pierwsze zestawy: Monolith, Necron Warriors, Lord (w sumie 348 zł). :)
Awatar użytkownika
Enlil
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 173
Rejestracja: 2005-05-25, 14:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Enlil »

Niedługo zorientujesz się, ze popełniłes błąd. Ta armia może i jest silna gdy się nia odpowiednio pokieruje ale jest nuuuuudna. Ilość kombinacji sprzętu jest w niej wręcz żałosna...
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Nie musze zbierać tylko ich :P moge sobie kupować kogo chce, a i do nich dojdą jednostki zobaczysz...
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Ja się zabierałem do RPG ale szybko nam się z kilkoma osobami drogi porozchodziły i został mi tylko podręcznik. Jeżeli chodzi o rodzaj, to oczywiście że Forgotten Realms i D&D.
Jestem za sesja na Irc'u ;)
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Sorry ale jakie problemy mozna mieć ze stworzeniem postaci do DnD ?
Warhammer to co innego, tam właściwie do dzisiaj nie wiem jak działały te profesje... czy wszystkie plusy od nich dostawało się na początku, czy trzeba było je sobie uzbierać podczas gry i wtedy stawało się pełnoprawnym, np Ochroniarzem, i mozna było awansować dalej czy jak...
DnD to prościzna

Co do pytań to ostatnoi mam długą przerwę od RPG i bitewniaków... będzie jakieś 2 lata. Wszystko przez to że nie ma ludzi z którymi chciałbym grać, a grywałem w Warhammera FR (mam jeszcze stary podręcznik w idealnym stanie :D), Wampira a ostatnoi w DnD. Co do bitewniaków to głównie malowałem, ani razu nie grałem, a zbierałem wszystko bo zaprenumerowałem "Bitwy w Śródziemiu" teraz mam tego multum w chacie, wiekszosc nie pomalowana, mam też 1 Space Marine Commandera :P
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Nameless- lotr w porównaniu do WH40K wypada strasznie słabo :P a jak nie masz z kim grać to jedziesz do cytadeli (jeżeli mieszkasz w warszawie albo okolicach) i tam zawsze będzie ktoś do grania :)

Jak skończe malowanie Necronów to wpakuje tutaj zdjęcia :)
Awatar użytkownika
Enlil
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 173
Rejestracja: 2005-05-25, 14:22
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Enlil »

_Nameless_ pisze:Sorry ale jakie problemy mozna mieć ze stworzeniem postaci do DnD ?
Warhammer to co innego, tam właściwie do dzisiaj nie wiem jak działały te profesje... czy wszystkie plusy od nich dostawało się na początku, czy trzeba było je sobie uzbierać podczas gry i wtedy stawało się pełnoprawnym, np Ochroniarzem, i mozna było awansować dalej czy jak...
DnD to prościzna
W wfrp losowało się cechy i spisywało rozwinięcia dla nich z profesji. Na początku dostawało się tak zwany "wolny rozwój" - jedną ceche mogłes rozwinąć o wartośc o podaną wartość. Reszta sobie czekała. Zdobywane doświadczenie wydawało się na kolejne rozwoje. Standardowo podniesienie cechy o 10 lub o 1 kosztowało 100pd. Podniesienie o +30 kosztowało 300 i trzeba było tyle mieć żeby podnieśc od razu bo nie dało się po kawałku 3x+10.... Tak samo było z umiejętnościami. Po rozwinięciu wszystkiego profesja była skompletowana i mozna było brac kolejną :grin:
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

hmm temat siadł dosyć w sumie dawno, ale co tam.. odgrzebie go bo mam takie pytanie:

jest ktoś chetny na zagranie PBF'a? (Play By Forum) bo jeżeli się takie osoby znajdą to mam kilka rozwiązań w co mogli byśmy pograć.. a mianowicie:

typowa sesja Warhammere, czyli innymi slowy- zabobonny świat średniowiecza, urozmaicony fantastyką

Neuroshima- postapokaliptyk, więc wszyscy wiedza o co chodzi, ogólem- świat umarł, zgineła twoja rodzina, przyjaciele a nawet twój ukochany pies.. pogodzisz się z tym i umrzesz czy stawisz temu wszystkiemu czoła?

Cyberpunk2020- czyli po prostu przyszłośc, ale już nie apokaliptyczna ;) mamy tutaj zaawansowaną technologie, mechy (nienawidze ich..) ale to nie wszystko.. są też jak zwykle wyrzutki, kosmiczne odpadki, ludzie ktorzy sprzeciwili się władzy, tutaj też nie mam pomyslu na sesje..

Deadlands- świat dzikiego zachodu, co najlepsze- w tym wypadku mam cały scenariusz, który dodatkowo w ubieglym roku wygral konkurs, sądze że warto by zagrać, jednak grałem już w to z Darnokiem, w sumie było nieźle, ale dwaj gracze kompletnie położyli klimat no i nie dokonczyliśmy..

Zew Cthulhu- i tutaj mam już początkowy pomysł, ale nie rozwinięty, dodatkowo dużo zależy od umiejętności graczy i wczucia się w role.. (jak zwykle zresztą ;)), a realia pomysłu jaki to mam toczą się w uwczesnej polsce :) hmm ale teraz już o samej grze:
"Eony przed nadejściem wieku ludzi Ziemią władali Wielcy Przedwieczni. Teraz śpią - chronieni magią potężnego Cthulu, w morskich odmętach w zatopionym mieście R'yleh. Zostań jednym z badaczy tajemnic rodem z twórczości H.P. Lovecrafta, otrzyj się o cień zła, szaleństwo czy zniszczenie tych praw natury, które chronią nas przed demonami z bezkresnej przestrzeni."
że tak zacytuje z innego forum :)


to jak są jacyś chętni na którąś z propozycji?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Warhammer, oczywiście będę magiem :D grałem już jedną sesję na żywo w to i jakoś mnie ciut przekonał.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

hmm no to zależy, czy dam wam jakiś wybór w tworzeniu postaci, a to z koleji zależy od scenariusza :D

hmm.. dodam tak schodząc troche z tematu że nie nawidze D'n'D ;D
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Ja sobie zaklepuje :D
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Off-topic”