Czy kiedykolwiek udało się potwierdzić OOBE?

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Sybil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 2022-02-09, 02:49

Czy kiedykolwiek udało się potwierdzić OOBE?

Post autor: Sybil »

Przecież to wydaje się bardzo proste do weryfikacji przez naukę, o ile nie jest dyrdymałami. Wystarczy, aby w drugim pokoju były plakaty z tekstami lub cokolwiek innego, co człowiek teoretycznie mógłby zobaczyć jedynie poprzez opuszczenie własnego ciała. Nie zastawnaia was, dlaczego nikt nie jest w stanie tego potwierdzić?
Awatar użytkownika
Hybrid
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2013-03-13, 00:00
Imię i nazwisko: Stanisław Szafert

Re: Czy kiedykolwiek udało się potwierdzić OOBE?

Post autor: Hybrid »

Sybil pisze: 2022-02-09, 03:31 Nie zastawnaia was, dlaczego nikt nie jest w stanie tego potwierdzić?
Ano dlatego , że powyższe zjawisko nazywane szumnie OBE po prostu nie istnieje w otaczającej nas rzeczywistości . Lecz niestety każdy z ''ekspertów'' OBE-nautyki dałby sobie pokroić przyrodzenie w talarki a ''worek'' przybić papiakiem do stołka na którym siedzi , że powyższe zjawisko jest jak najbardziej realne i oni jego ''doświadczają'' latając sobie swobodnie w te i we wte po Układzie Słonecznym ... a co bardziej odważniejsi zapuszczali się nawet do centrum Milky Way .

Analogiczną sytuację widzimy także w konflikcie pomiędzy ''okrągłoziemcami'' i płaskoziemcami , ci pierwsi , bardziej ortodoksyjni - niestety jest ich ogromna większość - twierdzą , że nasza Niebieska Planetka jest okrąglutka jak piłeczka do ping-ponga , ci drudzy ... wiadomo . Na marginesie (bo to nie temat przewodni) można stwierdzić , że Niebieska Planetka na pewno nie jest figurą geometryczną przypominającą w przybliżeniu kulę ... jak już to ''półkulę'' i to na jej płaskiej części żyjemy . Świadczą bezspornie o tym mapy i matematyczne wyliczenia XVI w. kartografa Gerarda Merkatora na których opiera się - jak na fundamencie dom - dzisiejsza cała kartografia ... no proszę w dzisiejszej dobie najprzeróżniejszych techniczno-inżynieryjnych gadżetów i cudów (GPS-y , satelity i inne duperszmity) nie jesteśmy w stanie odwzorować wielkości kontynentów i przenieść je na papier (choć jest to tak proste jak to , że Słońce świeci) tylko musimy polegać na wiedzy XVI wiecznego matematyka i kartografa .
Odkrywamy planety , układy , galaktyki i inne cuda na patyku a nie potrafimy poprawnie obliczyć długości ''głupiej'' rzeki jaką jest Amazonka .
Nie zadziwiające ?
Kończąc ten poboczny wtręt należy jeszcze obowiązkowo dodać , że gdyby myśleć kategoriami ''okrągłoziemców'' to największa rzeka jankesów w połowie swego biegu płynęła by pod górkę i to grubo by pod nią miała . Są jeszcze ciekawsze ''wisienki'' na torcie ... chociażby i taka : dlaczego igła kompasu na południowej półkuli w okolicach podbiegunowych ... nadal pokazuje nam północ ... ciekawe ...

ad rem

Na Uniwersytecie Stanforda u jankesów , u dziekana wydziału ''psychologicznego'' w jego tajnej kancelarii , w szafie pancernej , znajduje się zalakowana koperta w której we wnętrzu jest włożona kartka papieru z napisanym jednym zdaniem prostym - minimum trzy wyrazy ... leży tam od lat (powyższego dowiedziałem się około 2013 roku) ... i czeka ... czeka ... na OBE-nautę który odczyta owe zdanie i zainkasuje JEDEN MILION BAKSÓW ... taka jest nagroda .

Jak na razie OBE-nauci to olewają ... widocznie za JEDEN MILION BAKSÓW nie warto ''wytężać'' umysłu .

Idąc tym tokiem rozumowania - jeżeli zjawisko było by rzeczywiste - nie potrzeba by było żadnych służb specjalnych . Wystarczyłoby aby jedna i druga strona miała w pogotowiu po drużynie OBE-nautów ... nie byłoby gierek politycznych , nie było by tajemnic ... ''kałamarze'' ci więksi i ci mniejsi zdawali by każdy szkolny egzamin ... celująco ... oczywiście robiąc wcześniej zrzutkę na mister OBE-nautę .

Pozdrawiam myślących
Awatar użytkownika
AlbertKowalski
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 61
Rejestracja: 2018-11-12, 03:31

Re: Czy kiedykolwiek udało się potwierdzić OOBE?

Post autor: AlbertKowalski »

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Według ciebie ziemia nie jest okrągła, tak?
Awatar użytkownika
Hybrid
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2013-03-13, 00:00
Imię i nazwisko: Stanisław Szafert

Re: Czy kiedykolwiek udało się potwierdzić OOBE?

Post autor: Hybrid »

A jest OKRĄGŁA ? ... przynajmniej na tej części na której przyszło nam doznawać smaków życia doczesnego ... proszę to logicznie przemyśleć w ''samotności'' ... nie opierając się o żadne badziewiny naukowe czy debilactwo internetowe . Naprowadzić na właściwą drogę mogą pomóc Ziemskie zbiorniki wodne które w większości są naczyniami połączonymi . Tak jak matematyki nie da się oszukać tak i WODY NIE OSZUKAMY ... ZAWSZE POKAŻE POZIOM WZGLEDEM OBSERWATORA .
Jak Szanowny ma wątpliwości , że Niebieska Planetka jest ''płaska'' (proszę tego nie brać dosadnie) ... proszę wyjaśnić problem igły magnetycznej w kompasie ... dlaczego na półkuli południowej , w obojętnie jakim miejscu owa IGŁA ZAWSZE WSKAZUJE NAM KIERUNEK PÓŁNOCNY . Stoi to w całkowitej sprzeczności z siłami pola magnetycznego które otacza Ziemię ... konkludując albo pierwsze jest prawdziwe albo drugie ... tertium non datur .
Pozdrówka w myśleniu .
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4848
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 934

Re: Czy kiedykolwiek udało się potwierdzić OOBE?

Post autor: Ivellios »

Hybrid pisze: 2023-02-04, 13:57 nie opierając się o żadne badziewiny naukowe czy debilactwo internetowe
Po tym sformułowaniu właściwie można sobie darować resztę posta. Bo ono mówi o tobie wszystko - jesteś kolejnym szurem. I to nie jest obraza ani nawet opinia, tylko po prostu fakt. Podejmowanie z tobą dyskusji nie ma w zasadzie sensu, bo całokształt twoich argumentów sprowadza się do "chłopskiego rozumu" i mocno brzmiących sloganów.
Nie lubię warszawskich fryzjerów i kwietniowych wilkołaków. Bo nie. I już.
https://www.ivellios.com | https://www.kryptozoologia.pl
Lilith366
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2022-05-08, 15:06

Re: Czy kiedykolwiek udało się potwierdzić OOBE?

Post autor: Lilith366 »

Mogę stwierdzić że stuprocentową pewnościa że świadome sny istnieją , choć doświadczyłam tego tylko raz . Kupiłam kiedys płytę z muzyką do tego stworzona i za pierwszym razem kiedy jej słuchałam w trakcie snu idąc osiedlem nagle zaczęłam się unosić i wtedy zdałam sobie sprawę że jest to sen więc mogłam świadomie latać , było to naprawdę niesamowite . Niestety nigdy więcej nie udało mi się tego powtórzyć . Niemniej jednak zjawisko jest jak najbardziej prawdziwe.
Awatar użytkownika
AlbertKowalski
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 61
Rejestracja: 2018-11-12, 03:31

Re: Czy kiedykolwiek udało się potwierdzić OOBE?

Post autor: AlbertKowalski »

Świadome sny, to coś innego niż oobe.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „OOBE, LD, podróże mentalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości