PILNE! Shackowany fanpejdż radia na Facebooku

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

PILNE! Shackowany fanpejdż radia na Facebooku

Post autor: Ivellios »

Z uwagi na obowiązek informacyjny zawiadamiam, że fanpejdż Radia Paranormalium został zhackowany.

Doszło do tego mimo zastosowania wszystkich możliwych zabezpieczeń dostępnych na Facebooku, włącznie z długim, unikalnym i bardzo trudnym do złamania hasłem (kombinacja duże i małe litery + cyfry + znaki specjalne) i włączoną weryfikacją dwuetapową. 😡🤬

Sprawę zgłosiłem już Facebookowi, natomiast do czasu odzyskania przeze mnie kontroli nad profilem radia proszę Państwa o zwracanie pilnej uwagi na treści, jakie mogą się tam ukazywać - w szczególności zaś na wpisy i wiadomości prywatne reklamujące inwestycje w kleptowaluty. Jeśli coś takiego się pojawi, to proszę tego nie lajkować, tylko zgłaszać jako oszustwo.

Szczęśliwie, szukając kontaktu do pomocy technicznej trafiłem na pracownika z Polski, który natychmiast popchnął temat dalej i przekazał sprawę do działu technicznego, jest więc szansa, że profil radia uda się odzyskać w miarę szybko.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: PILNE! Shackowany fanpejdż radia na Facebooku

Post autor: Ivellios »

Niniejszym ogłaszam radosną nowinę: fanpejdż udało się odzyskać.

Próbując dociec, co mogło się przyczynić do włamania na mój profil, doszedłem do wniosku, że najprawdopodobniej włamywacz zespoofował mój prywatny numer telefonu i tą drogą przechwycił SMS'a z kodem do logowania. Nauczka dla mnie, żeby z tej metody weryfikacji dwuetapowej zrezygnować.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”