Gdzie jest Chris?

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
Awatar użytkownika
Radio Paranormalium
Konto redakcyjne
Konto redakcyjne
Posty: 19
Rejestracja: 2012-08-07, 15:37
Komentarze: 12
Kontakt:

Gdzie jest Chris?

Post autor: Radio Paranormalium »

Ponieważ ciągle otrzymujemy od Państwa pytania dotyczące tego, czy Chris Miekina będzie brał udział w audycjach na żywo nadawanych na naszej antenie, postanowiliśmy udzielić Państwu kilku słów wyjaśnienia. Mamy nadzieję, że treść tego postu pomoże Państwu zrozumieć, dlaczego Chris nie udziela się już w naszych audycjach, a także położy kres pewnym bzdurom, na które w ostatnim czasie natrafiliśmy.

Na początku pragniemy podkreślić, że między Radiem Paranormalium i tworzącą je ekipą a Chrisem Miekiną nie ma żadnego konfliktu. Nikt się z nikim nie pokłócił, nikt nikogo znikąd nie wyrzucił. Chris Miekina sam podjął decyzję o zaprzestaniu udziału w nadawanych przez nas audycjach, aby móc w większym stopniu poświęcić się realizowanym przez siebie projektom, w tym kanałowi na YouTube, na którym obecnie publikuje kolejne odcinki "Polaraxy". My decyzję Chrisa w pełni akceptujemy a także kibicujemy mu i życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu kanału.

Chris swoją decyzję ogłosił światu na naszej antenie już pięć lat temu, w ostatniej "swojej" audycji z cyklu "Debaty Ufologiczne Online" z 22 października 2017 r.: https://www.paranormalium.pl/2112,sluchaj

I choć jeszcze przez jakiś czas ukazywała się na naszej antenie "Paralaksa", ostatecznie i z tego przedsięwzięcia Chris się wycofał, chcąc w pełni skupić się na rozwoju swojego kanału na YouTube. Który to kanał, nota bene, widnieje na naszym kanale wśród polecanych - co również zadaje kłam jakimś pozbawionym podstaw teoriom o "konflikcie".

Powody swojej decyzji Chris wyjaśniał ponadto w komentarzach na swoim kanale na YouTube. Dla przykładu, dość jeszcze świeży komentarz pod audycją pt. "Kim jest Jeff Bezos? Polaraxa 21-22":
Pe ka
5 miesięcy temu (edytowany)
Super znów Cię słyszeć Chris ;) a kiedy jakas audycja w Radiu Paranormalium ? Mam nadzieję że jeszcze tam zawitasz :) ostatnio pytałem o to w komentarzach na kanale radia i stwierdziłem że muszę o to zapytać również Ciebie :) super byłoby znów Cię tam usłyszeć w doborowym towarzystwie . Pozdrawiam

(kilka odpowiedzi później)

Chris Miekina
5 miesięcy temu
Z Radiem wszystko dobrze. Radio robi swoje i ja swoje. Nie mam na tyle sil zeby robić i to i to. Prawda jest taka, że jak się robi cos intensywnie, to czlowiek się wypala. Teraz mam tego efekt, dlatego audycje sa rzadziej i sa krótsze. Nikt nie wie ile trzeba włożyć w to wysilku dopóki sam nie sprobuje. Kiedy zaczynalem , nie mialem pojęcia w co się pakuje. Teraz już wiem. Spółdzielnie maja łatwiej bo maja ludzi żeby rozłożyć siły. Kiedy się to robi samemu to z czasem zaczyna się to odczuwać. Dlatego kanały po kilku latach padają, albo zamykają się bo czeste robienia programow to prawdziwa katorga. Ale doswiadczenie tego, trzeba przejść samemu. Dobrze ze już jestem stary, bo nie muszę juz być ani primadonną ani się podlizywać. Dzieki temu pozostaje przyjemność że zajmuje się tym co mnie aktualnie interesuje. Po to to wszystko zrobilem.
Dla zainteresowanych - link do dyskusji: LINK

UPDATE 28.10.2022: Sam Chris stwierdził expressis verbis, że nie będzie uczestniczył w naszych audycjach live: Link do komentarza
Karol Karolewski
3 godziny temu
Mam pytanie czy będzie Pan występował w debatach ufologicznych, najnowsza audycja ma się odbyć 31.10.2022 ?

Chris Miekina
3 godziny temu
nie
Jeden z naszych słuchaczy, o35, często przywołuje na czacie inny komentarz Chrisa, w którym ten stwierdził, że Radio Paranormalium to już dla niego "zamknięty rozdział" (tu niestety nie mamy dokładnego cytatu, może o35 odnajdzie kiedyś tamten wpis i go zacytuje).

UPDATE 9 stycznia 2023 - rzeczony wpis się znalazł: Komentarz pod Polaraksą 70
035 035
3 lata temu
Chris czy powrócisz jeszcze do radia z audycją Paralaksa czy już jest to rozdział definitywnie zamknięty?
Szkoda, że już nie nadajesz na internetowym eterze ...
Jak możesz odpowiedz bardzo Cię proszę.

Chris Miekina
3 lata temu
Nie. Ten rozdzial jest już zamknięty. Za duzo pracy. Mam jakies 2 godziny dziennie żeby cos zrobić przy audycji. W weekend siedze w bunkrze - nie mam życia i myślę o tym, że to co robię nie ma sensu.
Pisanie w nieskończoność "będzie Chris?", "Chrisa brakuje", "gdzie jest Chris" itd. nic nie da, ponieważ nie będziemy ściągać na siłę kogoś, kto nie jest już zainteresowany udziałem w naszych audycjach. Podkreślamy raz jeszcze, że to sam Chris podjął decyzję o odejściu z nadawanych przez nas audycji.

Pragniemy również zauważyć, że między Polską a USA, gdzie mieszka Chris, jest sześć godzin różnicy czasowej - żeby wziąć udział w tak długich audycjach jak "Debaty Ufologiczne Online" i "Debaty (nie)kontrolowane" z lat 2014-2018 (które potrafiły trwać nawet i cztery godziny, a czasem i więcej!), Chris za każdym razem musiał wygospodarować sobie kilka godzin czasu w środku dnia. Był to spory wysiłek, na dodatek dość regularny, więc całkiem zrozumiałe jest, że człowiek po pewnym czasie się wypala i zaczyna mieć tego dość. Nagrywanie audycji w formie podcastów lub wideoblogów i publikowanie ich w dogodnym dla siebie czasie jest niewątpliwie wygodniejsze, a już w szczególności nie ma tak negatywnego wpływu na życie rodzinne, takiego jaki miałby regularny udział w zajmujących pół dnia audycjach, na dodatek nadawanych w niedzielę - a więc w dzień, który dla wielu osób jest jedynym, kiedy to mogą spędzić więcej czas ze swoją rodziną, bliskimi, znajomymi...

My to rozumiemy i szanujemy, i pora najwyższa, aby Państwo - wszyscy bez wyjątku - również to zrozumieli i uszanowali. Niestety jednak, smutny fakt jest taki, że - sądząc po zamieszczanych chociażby na YouTube napastliwych komentarzach pod naszym adresem - owo zrozumienie najwidoczniej dalece wykracza poza zakres kompetencji intelektualnych niektórych użytkowników Internetu.

Kończąc, podkreślimy raz jeszcze: nie ma ŻADNEGO konfliktu między Radiem Paranormalium a Chrisem Miekiną. Decyzja Chrisa o odejściu z radia podyktowana była chęcią skupienia się w większym stopniu na rozwoju kanału na YouTube. Kanał cieszy się sporą popularnością, mamy zatem nadzieję, że słuchanie "Polaraxy" daje Państwu tyle samo przyjemności i satysfakcji, co dawna "Paralaksa" i inne audycje realizowane z udziałem Chrisa Miekiny. Chrisa zaś pozdrawiamy, kibicujemy mu i życzymy mu wszystkiego, co najlepsze.
nowin
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2022-11-02, 15:04

Re: Gdzie jest Chris?

Post autor: nowin »

rozumiem, co nie zmienia faktu, ze tęsknie za Chrisem
Awatar użytkownika
ZdzisławZdzisławski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2014-08-23, 02:12
Komentarze: 12

Re: Gdzie jest Chris?

Post autor: ZdzisławZdzisławski »

A ja tam wcale nie tęsknię za jego laniem wody w lajwach. Ma swój kanał, na nim się skupił, to co robi robi dobrze, miło się go słucha, i niech tak zostanie. Sam oświadczył, że do Radia Paranormalium nie wraca.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium”