Okulary ajurwedyjskie

Czyli Reiki, Huna i różne "dziwne" sposoby leczenia chorób cielesnych i umysłowych
charline
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-11-13, 17:43

Okulary ajurwedyjskie

Post autor: charline »

Jakiś czas temu wpadł mi artykuł o okularach ajurwedyjskich. Zastanawiam się nad ich kupnem bo według tego co się o nich pisze mogą skorygować wady wzroku nawet jak lekarze na to szans nie dają. Czy ktoś może ma takie okulary? co o nich sądzicie? Czy warto?
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: Okulary ajurwedyjskie

Post autor: Glazery »

Wiesz, nie chcę Cię martwić ale wg mnie te okulary po pierwsze troszkę śmiesznie by wyglądały, a po drugie gdy nie masz zeza raczej mało Ci pomogą. To jest moja opinia ale wiesz, możesz się z nią nie zgadzać... :D Sądzę, że tutaj lepiej zastosować tradycyjne leczenie, jak zwykłe soczewki czy szkła. To powinno być bardziej skuteczne :) Pozdrawiam :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Okulary ajurwedyjskie

Post autor: Darnok »

Ponoć pomagają, ale w przypadku lekkich wad, bo wymuszają pracę mięśni w gałce ocznej. Ogólnie patent w nich jest taki, że przez te małe szczeliny wpadają promienie prostopadle dla oka. Jeżeli masz krótkowidztwo, to zdejmij okulary, zrób sobie taką małą dziurkę z palców (kciuk i palec wskazujący najlepiej się nadają) i zobacz, że kosztem szerokiego widzenia poprawia się wzrok. Jeżeli to mylisz z leczeniem, to możesz sobie wmówić kłamstwo.
Awatar użytkownika
Smerfastyczny
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2012-11-15, 13:14
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: Okulary ajurwedyjskie

Post autor: Smerfastyczny »

Słyszałem o tych okularach. Tak się składa, że zakupił je sobie mój kumpel, który na co dzień pracuje jako rehabilitant i czasami zagłębia się w medycynę niekonwencjonalną. Jak mój kolega twierdzi, nie chodzi w nich wszędzie, tylko używa je np. do czytania. Twierdzi, że są bardzo skuteczne ponieważ naturalnie zmuszają i pobudzają wzrok, a tym samym wada wzroku usuwa się sama w sposób naturalny.

To jego zdanie. Moje jest takie, że gdyby te okulary byłyby naprawdę tak skuteczne, to lekarze okuliści przepisywali by je zamiast normalnych, soczewkowych, szklanych. Zgadzam się z Glazery. A jeśli masz wątpliwości, to najlepiej zrobisz, jak się zapytasz o nie swojego okulisty. Również pozdrawiam :)
katrina65

Re: Okulary ajurwedyjskie

Post autor: katrina65 »

Jakiś czas temu zakupiłam też takie okulary, nosiłam je przez parę godzin dziennie, ale zanim zauważyłam jakąś różnicę musiałam przerwać noszenie ich bo wystąpiły u mnie silne bóle głowy
opa
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2018-06-24, 12:35

Re: Okulary ajurwedyjskie

Post autor: opa »

Nie ważne że okulary może nie mają najatrakcyjniejszego wyglądu, ale ważne jest to, że pomagają. Poza tym okulary te nie mają tylko za zadanie korygować wzrok, ale również pomagają ukoić zmęczenie i ból wywołany wysiłkiem na przykład pracą przed komputerem. Okulary ajurwedyjskie mają za zadanie, korygować wady za pomocą wymuszania na oku ciężkiem pracy mięśniowej, pobudzają oczy do treningu,dzięki czemu ich ukrwienie wzrasta. Po informacje na ten temat odsyłam tutaj https://naturalnemetody.pl/okulary-ajur ... ie-opinie/ , wszystko jest świetnie i zrozumiale opisane. Uważam, że okulary działają przy regularnym ich stosowaniu.
Hella
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-05, 09:50

Re: Okulary ajurwedyjskie

Post autor: Hella »

Ja uważam, że takie okulary mogą działa, bo wiele razy spotkałam się z czymś takim, że ćwiczenia na oczy pomagały skorygować wzrok. Oczywiście, to zależy od tego, jaki rodzaj wady wzroku mamy. Gdy ćwiczy się mięsień rzęskowy, który utrzymuje soczewkę to jak najbardziej.
Nie wiem czy wiecie, ale okulary dla osób z wadą wzroku nie są lecznicze. One rozleniwiają soczewkę, bo ułatwiają widzenie bez jej angażowania. Dlatego wada się potem z reguły pogłębia.
krzynio
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2022-10-27, 20:51

Re: Okulary ajurwedyjskie

Post autor: krzynio »

Kupiłem niegdyś na allegro za 9 zł. Nie różnią się praktycznie od tych drogich. W końcu to tylko plastik z dziurkami. Mam niewielką wadę ok. +1 ale okularów jeszcze nie noszę - stwierdzam +1 bo pożyczam okulary od żony, gdy muszę wykonać jakąś precyzyjną robotę i pasują. Po założeniu ajurwedyjskich mięśnie oka muszą pracować i kierować gałkę w te dziurki aby cokolwiek wiedzić. Ostrość od razu poprawia się. Przynajmniej "na blisko". Problem w tym, że wykonywanie w nich jakiejś precyzyjnej pracy czy nawet czytania na dłuższą metę jest niewygodne i męczące. Więc zrezygnowałem. Mimo tego po tygodniu noszenia, czy nawet po jednorazowej sesji 15 do 30 minut, zaraz po ich zdjęciu obserwuję się lekką poprawę. Widzę ostro z bliższej odległości. Cena nie duża dlatego proponuję samemu spróbować, choćby dla eksperymentu.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Medycyna niekonwencjonalna i uzdrawianie”