Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Tematy o hipnozie, autohipnozie i szeroko pojętej psionice (czyli postrzeganiu pozazmysłowym i psychokinezie).
zblazowany

Re: Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Post autor: zblazowany »

Ale który człowiek i jak on się nazywał? Bo dalej nie wiem o kogo chodzi

jak ktos może zdobić milion trzymając się kija albo skacząc po materacu. Mało kto się na takie bajery da nabrać a zwłaszcza Randi.
Awatar użytkownika
Trans
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2009-09-07, 22:41

Re: Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Post autor: Trans »

Telekineza, Hydrokineza, Pyrokineza... Różne nazwy, taka sama waga umiejętności. Każdy to potrafi, lecz musi się najpierw tego dogłębnie nauczyć. Jak już ktoś wspomniał przykład z malarstwem. Na tym samym to polega, tylko więcej czasu pochłania.

Apropo pochodzenia takich zdolności to nasówa mi się jedna myśl dotycząca zapisków które kiedyś czytałem(w internecie). Mianowicie był kiedyś taki gatunek/podgatunek podobny do HOMO ERECTUS... Przy odnalezieniu szczątek takowych istot znaleziono prymitywne narzędzia, gorsze od tych jakie miał homo erectus, ale za to zauważono, że ta rasa miała dość dużą powierzchnie mózgową, więc jakoś sobie radzili i mieli rozwinięty mózg. Być może przy pomocy mózgu się czymś wyręczali... (Hmm...) Wyginęli z dość dziwnego powodu. Mieli nie proporcjonalnie większe głowy(albo mniejsze) co do swojego dużego ciała...
Może nam coś od nich dano?

Jest też taka teza, że te skryte umiejętności zostały zablokowane przez naturę/Boga(itp.) i po prostu w naszym interesie leży odblokowanie tych zdolności, bądź czekanie na los aż on nam je podaruje(dar). W sumie to dar każdy ma tylko nie każdy o tym wie...Co wy na to?
Ostatnio zmieniony 2010-03-28, 02:54 przez Trans, łącznie zmieniany 1 raz.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Post autor: Darnok »

Ich mózg był mniejszy, Człowiek z Cro-Magnon miał większy, ale naukowcy są zdania, że nasz (mimo, że ciut mniejszy) jest wydajniejszy o tą różnicę w powierzchni. Kromaniończyk to już właściwie człowiek współczesny, z kulturą, sztuką, językiem. Zdolności parapsychiczne nie występują w przyrodzie, a na pewno jakiś gatunek przed nami by coś takiego wymyślił. Nawet gdybyśmy byli pierwsi, to ludzie z tą cechą mieliby większe branie i teraz pisalibyśmy głową, a nie palcami.
zblazowany

Re: Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Post autor: zblazowany »

Trans czytałeś poprzednie posty w tym temacie? Bo powtarzasz te same frazesy które tutaj padały wiele razy. Nieuczciwe byłoby napisanie że ,,wszyscy ludzie potrafią chodzić" bo to nie prawda, a ty nie masz żadnych oporów żeby napisać że każdy potrafi telekinezę.
Awatar użytkownika
Trans
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2009-09-07, 22:41

Re: Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Post autor: Trans »

Nie do końca czytałem, mimo że powinienem. Przedstawiłem swoje zdanie. Nie napisałem, że każdy umie telekineze tylko, że musi sobie te umiejętność jakoś odblokować lub jej się po prostu nauczyć. Nie mam zamiaru się kłócić z Tobą bo i tak nic nie uzyskam. Każdy ma swoje zdanie
zblazowany

Re: Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Post autor: zblazowany »

A ja ci mówię że telekinezy nie można się nauczyć i tyle. Nie porównuj tego do malarstwa albo gry na fortepianie bo nawet tych dwóch umiejętności nie każdy się nauczy. No chyba że uznajesz Uriego gellera za przykład kogoś kto nauczył się telekinezy. To życzę powodzenia. Idź do niego na korepetycje.
Awatar użytkownika
Trans
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2009-09-07, 22:41

Re: Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Post autor: Trans »

Bardzo mnie ciekawi czemu się tak denerwujesz? Nie możesz mi zakazywać mówić czegoś. Wolność słowa istnieje jeszcze na tym świecie.
zblazowany

Re: Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Post autor: zblazowany »

Bo piszesz że każdy może się nauczyć, to daj mi chociaż jeden przykład człowieka który nauczył się telekinezy. No czekam.
Awatar użytkownika
Trans
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2009-09-07, 22:41

Re: Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Post autor: Trans »

Krąży pewna strona na internecie www.psicostam.com właśnie nie pamiętam dokładnego adresu jak znajdę to podam na której właściciel strony umieszcza filmiki przedstawiającą telekineze.
zblazowany

Re: Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Post autor: zblazowany »

dobra to czekam
Awatar użytkownika
Trans
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2009-09-07, 22:41

Re: Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Post autor: Trans »

Nie mogę jej znaleźć ale zapewniam że widziałem na niej filmiki jak "ktoś" poruszał w zamkniętej szklance monetą, wykałaczką na biurku etc
zblazowany

Re: Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Post autor: zblazowany »

tak myślałem. Zapewniam cię że to nie ma nic wspólnego z telekinezą. Do wykałaczki wkłada się kawałek szpilki i porusza pod stołem magnesem albo magnes trzyma się w ręce. Kiedyś na jakimś paranormalnym forum gdzie było dużo takich telekinetyków, ktoś zaproponował eksperyment na telekinezę. Dość duża nagroda miała być ale chyba nikt się nie zgłosił.
Awatar użytkownika
Trans
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2009-09-07, 22:41

Re: Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Post autor: Trans »

Może i był to "fake", ale kto wie może ktoś się tego nauczy. Może tybetańscy mnisi się tego uczą itp. hmm...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Post autor: Darnok »

Najpopularniejsza odpowiedź "wierzących"
-"Ty wierz sobie w naukę, ja w psychokinezę, nic ci nie robię"- http://www.jakearchibald.co.uk/homeopathy/
zblazowany

Re: Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Post autor: zblazowany »

za górami za lasami, mieszkali mnisi co potrafili cuda niewidy wyczyniać- tak podobnie się zaczynają wszystkie bajki
Krokodyl
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2011-07-19, 00:41

Re: Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Post autor: Krokodyl »

"Niektórzy twierdzą, że z tym trzeba się urodzić"

Dla przykładu: "rysować i malować można się nauczyć, ale artystą trzeba się urodzić".
Criss
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2011-10-16, 14:03

Re: Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Post autor: Criss »

Mam pytanie. Wie ktos co się dzieje jak robie tak oczami ze mi się zamazuje obraz i po 2 min wokul mnie robi się takie biale i i niekiedy w nocy nic niewidze ale jak zamkne oczy i otworze to jest wszystko ok.Prosze o odpowiedz najepiej szybko
agnieszkaplus3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-01-25, 21:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Post autor: agnieszkaplus3 »

Myślę że to szkodliwe dla zdrowia bo umyślnie ograniczasz przetwarzanie obrazu przez mózg. Kiedyś chciałam się skupić i podobało mi się zamazywanie obrazu, ale jak mi za którymś razem błysnęło białe tło to mi się odechciało. Sądzę że to taki efekt umyślnego działania kiedy to zakłóca się prace mózgu.
Awatar użytkownika
Garest
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 145
Rejestracja: 2014-02-10, 23:24
Lokalizacja: Polska
Komentarze: 1

Re: Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Post autor: Garest »

a czy takie zjawisko nie jest forma telekinezy z uzyciem zywiolu ??
http://www.paranormalium.pl/energia/kon ... t9488.html
sprawdzalem to wielokrotnie i dziala
TakMam

Re: Telekineza, Pyrokineza, Hydrokineza..

Post autor: TakMam »

Hej, od jakiegoś czasu czytam i szukam różnych informacji na temat zjawiska telekinezy.

Ostatnio trafiłam na artykuł mówiący o tym iż należy wzmacniać energię przez medytacje i świadome oddychanie.

I wszystko byłoby by nawet jasne, gdyby nie to, iż nie wiem jak z siebie energię wydobyć.

Mianowicie chodzi o to iż często jest tak, że nie muszę się zastanawiać nad tym co się za chwilę wydarzy. Zwykle są to popierdułki, powołując się np. Na jedno z ostatnich wydarzeń, które miało miejsce całkiem niedawno. Spróbuję opisać o co mi chodzi.

Jest środek tygodnia, jadę samochodem i słucham radna. Jestem zupełnie sama. W radiu które słucham jest taka zabawa, że dzwonią do słuchaczy, a oni mają postawić na kolor żółty lub niebieski.

Odzywa się babeczka, rozmawia z prowadzącymi, przedstawia się no i po chwili pada wyczekiwane pytanie. Żóta czy niebieska?

Zanim dziewczyna odpowie, ja jestem pewna, że kolor niebieski wygra. Kobieta także decyduje się na ten kolor i faktycznie wygrywa.

Uśmiecham się tylko mówiąc sobie cicho, wiedziałam.
WIEDZIAŁAM!

Po raz kolejny coś wiedziałam...

Czułam to całą sobą lecz kompletnie się do tego wcześniej nie przygotowałam.

Wiedziałam też o śmierci sąsiadki, lecz nie mam pojęcia jak to robię. Jak odróżnić, że jestem gotawa na takie informacje, jak wzmocnić lub otworzyć te drzwi w które ktoś nieustannie puka?

Czy wyciszenie się wystarczy?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Hipnoza, psionika (PSI)”