Do czego potrzebna jest nam wiara i religia?

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Re: Do czego potrzebna jest nam wiara i religia?

Post autor: Joela »

Wiara przyszła ?
Bez wiary nie można podobac się Bogu ,wiara-zaufanie.
przyjąć WIARą ,SłOWA Jezusa , to stac się DOSKONAłYM .
i tu się okazuje kto jest WIERZąCY a kt6 tylko mówi ,ze jest.
kiitoszek69
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2008-05-18, 19:35
Lokalizacja: Brzeg

Re: Do czego potrzebna jest nam wiara i religia?

Post autor: kiitoszek69 »

@Joela: czy zatem według ciebie osoba nie wierząca jest u Boga skreślona ?
Jaką masz pewnosc, że to faktycznie Chrystys jest tym właściwym, jedynym ? Tak samo można by się zapytac, jaka jest pewnosc, że Boga nie ma .
Dlaczego ktoś, kto nie wierzy, ale w życiu nikogo nie zabił, nie potępił, nie skrzywdził, a wręcz przeciwnie , pomagał innym , ma zostac potępiony i skazany na wieczne piekło ? Czy zatem wszyscy Żydzi są źli, bo nie wierzą w Chrystusa ? Czy każdy buddysta jest zły ? Każdy ateista czy agnostyk ?
Sama osobiście uwarzam, że wiara jest bardzo potrzebna, ale jest to sprawa indywidualna każdego z nas. Mi osobiście wiara pomogła wiele razy. W wielu momentach życia była moją podporą.
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Re: Do czego potrzebna jest nam wiara i religia?

Post autor: Joela »

Kiedy Jezus Chrystus został zawieszony na krzyzu ,STAł się Znakiem
dla WSZYSTkICH ,dla tych wstecz i dla tych co nastaną.
Nikt tego juz nie zmieni ,zeby niewiem jak się miotał ,bedzie to miotanie bez celu.
DOKONAłO się ,a kto przyjmie czy nie przyjmie ,to juz jego wybór .
TAK JEZUS MESJASZ JEST TYM JEDYNYM WłAśCIWYM .
Kazdy który był przed NIm czy po nim nie mógł zapewnić nam BEZGRZESZNOśCI.
Mogli podawac ,jak postepować ,jak się zachowywac ,i nic poza tym.
Można siedzieć po jaskiniach całymi latami mozna wiedziec więcej bąź mniej ,ale to marność.
żadnej przyszłości .
Jezus DAł nam przyszłosć DAł nam to czego nikt inny dać nie może .
kiitoszek69
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2008-05-18, 19:35
Lokalizacja: Brzeg

Re: Do czego potrzebna jest nam wiara i religia?

Post autor: kiitoszek69 »

To sorry, ale będę polemizowac. Jednak nie stał się dla wszystkich znakiem, bo jednak żydzi w niego nie wierzą. W samą postac Chrystusa jako Mesjasza muzułmanie tez nie wierza.
Wybacz, ale ty, chcesz czy nie, musisz się pogodzic z mysla, ze sa ludzie, ktorzy nie beda wierzyc w Chrystusa, w Boga, albo bede wierzyc, ale w inny sposob. I zadna sila nie wmowisz tym ludziom tego, co ty uwazasz, chocbys wypisywala i mowila nie wiadomo co.
Daj mi konkretny przyklad , ze Chrystus jest tym wlasciwym, zwyczajnie mi to udowodnij. Niestety, ale zawsze beda ludzie, ktorzy spojrza na to innym okiem i nie zgodza się z toba.
Bo wlasnie na tym polega wiara, ze mimo iz nie ma dowodow, to ludzie wierza. A jezeli te dowody juz sa, to nie sa one wystarczajace.
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Re: Do czego potrzebna jest nam wiara i religia?

Post autor: Joela »

Mówisz
daj mi ?
A przecież sam Jezus mówi DAłEM WAM .
Widzisz wiec ,ze problem tkwi nie w tym czy się udowodni czy nie
ale czy się widzi patrzac ,słyszy słuchając.
Napisano ;maja uszy - nie słysza
maja oczy - nie widzą
sa jak ich bozki - głusi i slepi .
Co do żydów ,t6 jedni wierza inni jeszcze nie wierzą ,a Wiara nie jest sprawa wszystkich.
Wazne że się Wykonało i to jest ich SąD .
Coraz wiecej przyjmuje Jezusa jako Mesjasza i sa to Zydzi ,
ba nawet przetłumaczył Nowy Testament - Dawid Stern - poczytaj co mówi swoim współbraciom.
Zwyczajnie ci nie udowodnie ,ja wiem KIM dla mnie jest Jezus Chrystus
wiem co dla mnie zrobił .
A co ty rozumiesz przez - jest tym Właściwym ?
właściwym do czego ?
popatrz kazdy ma własne DNA - geny po przodkach i kazdy umiera
A Jezus jest TYM WłAśCIWYM- :)
Awatar użytkownika
Christof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 2008-06-05, 15:02
Lokalizacja: Myślibórz

Re: Do czego potrzebna jest nam wiara i religia?

Post autor: Christof »

Patrząc, że tak powiem, z wnętrza danej religii, zawsze wydaje się ona nam, jako wyznawcom, jedyna, prawdziwa i najlepsza dla wszystkich. Tym bardziej, że przekonują nas o tym nasi kapłani i pisma święte. Jest to zupełnie naturalne. Tendencja taka występuje w każdej religii. Nie znam chyba takiej, która nie twierdziła by, że to właśnie ona jest tą najprawdziwszą, zapewniającą zbawienie. Gdzieś tam w świecie na jakimś np. hinduistycznym forum odbywa się pewnie podobna dyskusja. Tylko tam zastanawiają się jak ci chrześcijanie mogą być tak nieświadomi, przecież to zupełnie oczywiste, że nasza wiara jest uniwersalna, a co najwyżej ten cały ich Jezus to tylko forma naszego np. Kryszny. I jeśli będą sumiennie wypełniali przykazania tego Jezusa, to w swej łasce nasz Kryszna ich nie skaże na wieczne potępienie. Ale najlepiej niech nawrócą się na naszą prawdiwą wiarę. Tak to widzę.
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Re: Do czego potrzebna jest nam wiara i religia?

Post autor: Joela »

Cytuj:
Nie znam chyba takiej, która nie twierdziła by, że to właśnie ona jest tą najprawdziwszą, zapewniającą zbawienie.
Taaak ?
no to zapytaj jednego czy drugiego ,jesteś ZBAWIONY ?
Cytuj:
Gdzieś tam w świecie na jakimś np. hinduistycznym forum odbywa się pewnie podobna dyskusja. Tylko tam zastanawiają się jak ci chrześcijanie mogą być tak nieświadomi, przecież to zupełnie oczywiste, że nasza wiara jest uniwersalna, a co najwyżej ten cały ich Jezus to tylko forma naszego np. Kryszny.
Czyżby ?
co oferują krisznowcy ,uczynki ?
co daje im ich wiara gdyby była bez kadzidełek ,bez ofiar pokarmu bez uczynków?
na czym polega ich zbawienie ,od czego w jaki sposób.
Co takiego dokonał kriszna ,by byc pewnym zbawienia.
na samych dobrych naukach podobnie jak na znakach drogowych nie sposób polegac
bo zawsze jakis niezbawiony moze wyjechac z bocznej drogi i co wtedy ?
Cytuj:
I jeśli będą sumiennie wypełniali przykazania tego Jezusa, to w swej łasce nasz Kryszna ich nie skaże na wieczne potępienie. Ale najlepiej niech nawrócą się na naszą prawdiwą wiarę. Tak to widzę.
kriszna nie ma mocy by zbawic nie ma mocy by odepchnąc kriszna bez Jezusa jak studnia
bez wody .
ty nie wiesz dlaczego Jezus zstapił z Nieba i dlaczego Dał Ducha Swego .
Awatar użytkownika
Christof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 2008-06-05, 15:02
Lokalizacja: Myślibórz

Re: Do czego potrzebna jest nam wiara i religia?

Post autor: Christof »

Joela, z tego co piszesz wnioskuję, że nic nie zrozumiałaś z mojego posta. Przeczytaj uważnie jeszcze raz. :)
Joela
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-22, 22:16
Lokalizacja: ww

Re: Do czego potrzebna jest nam wiara i religia?

Post autor: Joela »

Wiara jest Fundamentem -Podwalina
dopiero na tym wznosimy Budowle
mówi o tym Piotr
wiara winduje nas w moralnosć -
Awatar użytkownika
Christof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 2008-06-05, 15:02
Lokalizacja: Myślibórz

Re: Do czego potrzebna jest nam wiara i religia?

Post autor: Christof »

..."Czym jest wiara? Wiara jest zawsze ślepa.
Człowiek, który wie, nie potrzebuje wiary.
Nie proszę was, abyście wierzyli we mnie.
Jezus i Kryszna proszą: „Uwierz we mnie”.

Jesteście całkowitymi ignorantami. W cokolwiek uwierzycie w swej ignorancji, cokolwiek stanie się waszą wiarą, jest tylko produktem ubocznym niewiedzy, strachu, społeczeństwa, szacunku.

Wiara nie jest cnotą, nie stanowi wielkiego wkładu do ewolucji człowieka. Wiara jest największą przeszkodą, stojącą na drodze człowieka poszukującego prawdy. Zanim wyruszysz na jej poszukiwanie, już wręcza ci się brudną wiarę z drugiej ręki i mówi ci się, że to wystarczy.

Nie musisz poszukiwać, Jezus zrobił to za ciebie, Budda zrobił to za ciebie. Ale to Budda wypił wodę, a moje pragnienie nie zostało ugaszone. Jezus wypił wino, a ja się nie upiłem. Jak Jezus może wam pomóc, jeśli tylko wierzycie w niego?

Wiara oznacza po prostu ukrytą ignorancję i jest bardzo tania. Prawda wymaga wielkiej energii, wielkiej pilności i całkowitego poświęcenia się jej poszukiwaniu.

Prawda jest w tobie, wiara przychodzi z zewnątrz. Nic, co przychodzi z zewnątrz, nie pomoże ci. Nie możesz tego czegoś przyjąć w siebie. Prawda już żyje w tobie, nie potrzebujesz żadnej wiary. To wiara utrzymuje ludzi w niewiedzy. Nie przyczynia się do ewolucji, ale do inwolucji. Inwolucja oznacza cofanie się wstecz, a nie pójście do przodu.

Wierzy się zawsze w coś innego - w Jezusa, w Boga, w niebo, w piekło. To zawsze jest na zewnątrz ciebie, a prawda jest w tobie. Mając wiarę, poruszasz się na zewnątrz, coraz dalej od prawdy.

Jestem absolutnie przeciwny wierze, przeciwny wszelkim systemom wierzeń, ponieważ przeszkadzają one ludzkości odkryć osobisty stan Buddy, osobistą boskość. Żaden kapłan nie chce, abyś odkrył, że jesteś boski. Każdy kapłan każdej religii chce, abyś odszedł od siebie, tak daleko, żeby mógł cię eksploatować.

W chwili, w której dowiesz się, że jesteś częścią tej egzystencji - nie tylko częścią, ale całą egzystencją - że w swoim własnym przekonaniu jesteś buddą, żaden kapłan nie będzie cię wykorzystywał. Wiara jest potrzebna tylko do tego, żeby cię wykorzystywać.

Religie uczą wiary, ponieważ nie są w stanie pomóc ci w znalezieniu prawdy. Same nie wiedzą, czym jest prawda."

Osho
Kartel
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-08-04, 23:52
Lokalizacja: Radom

Re: Do czego potrzebna jest nam wiara i religia?

Post autor: Kartel »

No właśnie, na tym polega przecież wiara, nie jesteś pewny, tylko wierzysz w coś, masz nadzieję itp.
cavalier307
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2019-03-06, 17:25
Lokalizacja: Radzymin
Komentarze: 1

Re: Do czego potrzebna jest nam wiara i religia?

Post autor: cavalier307 »

religia jest nam potrzebna do znalezienia sensu naszego życia
Awatar użytkownika
Eteryczna
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2019-01-20, 21:21

Re: Do czego potrzebna jest nam wiara i religia?

Post autor: Eteryczna »

Wiara jest nam potrzebna do rozwoju duchowego. Czy to harmonii w życiu, czy to lepszego poznania siebie i innych. Czy zrozumieniu początku i końca - naszej klamry.
Religia zaś istnieje po to, byśmy mogli współodczuwać z innymi. Samotna praktyka jest - no właśnie. Samotna. Jednak egregor grupy nastawionej na ten sam cel, ma potężną moc.
No.. i zdarza się, że religie od razu są tworzone dla wyzysku (czasem dzieje się tak po jakimś czasie dopiero).
kolejar
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2018-07-10, 05:47
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Do czego potrzebna jest nam wiara i religia?

Post autor: kolejar »

Wiara??? Dobre pytanie...
Ja z natury nie jestem skłonny do wiary. Jestem od dziecka niewierzący, bo... WIEM! Wiem, że Bóg, czy jak nazwiemy, JEST!
A religia?
Tu jestem bardzo anty-religijny. Religia to całkiem ziemska struktura, która za pomocą swoich rytuałów ma wprowadzać człowieka do innej niż tylko materialna świadomości. I taka funkcja religii jest dobra. Katastrofą są systemy polit-religijne. Chociaż np. Kościół Katolicki za sprawą wybitnego polityka św. JP2 doprowadził do upadku Związku Sowieckiego i niepodległości Rzeczypospolitej. Jednak chore struktury tej organizacji, a właściwie państwa Watykan pozostały. Już późny czas na zmianę.
Jeszcze inny problem jest ze Świętą Ortodoksyjną Wiarą. Tu problem podległości Cerkwi lokalnym reżymom - odwrotnie do Kościoła Katolickiego, który potęgą swojej państwowości watykańskiej na reżymy usiłuje wpływać. Ciekawostką jest tu przedziwna Cerkiew Katolicka obrządku ukraińsko-bizantyjskiego rodem z Rzeczypospolitej (Złota Myśl Wawelska). Czy ksiądz katolicki może byc żonaty? TAK!
Prawicowy Brudas
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2022-08-08, 01:42
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Do czego potrzebna jest nam wiara i religia?

Post autor: Prawicowy Brudas »

Po to aby nie stać się totalnymi zwierzętami. Jak Rosjanie na Ukrainie, lub jak Ukraińcy na Wołyniu. Z resztą Rosjanie w swojej Historii pokazali jak się zdegradowali jako społeczeństwo bez Boga. Komunizm przyniósł takie oświecenie że do tej pory gdzie by się nie znajdowali pozostaje do nich dystans. Wystarczy popatrzeć na tych przebywających w Niemczech lub innych Krajach, kto pracował za granicą i miał z nimi styczność ten wie, inteligencja została wyeliminowana, zostali byli Żołnierze i reszta cwaniaczków.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”